بلاگ شابش مکانی برای تبادل اطلاعات در حوزه املاک است. مطالب این بخش را از دست ندهید!

اخبار و مقالات ملک
۰۲ - بهم - ۱۳۹۵

پلاسکو چرا فرو ریخت؟

فرو ریختن دومین ساختمان بلندمرتبه تهران، تاسف برانگیزترین حادثه ای بود که در چند روز گذشته در کشورمان اتفاق افتاد و خصوصا آتشنشانان کشورمان در این ماجرا آسیب زیادی را متحمل شدند. این اتفاق باعث شد تا شابش گفتگوی دو نفر از کارشناسان ساختمان و اقتصاد را در خصوص علت وقوع این حادثه انتشار دهد.

نباید دلخوش به برجام و فروش نفت باشیم

به گزارش شابش؛ یکی از کارشناسان مسکن در خصوص تاثیر برجام بر بازار املاک گفت: کاهش قیمت نفت نسبت به دولت قبل و همچنین افزایش صادرات باعث شده درآمدهای نفتی رشد خوبی نداشته باشند و به همین دلایل برجام نیز تاثیری روی اقتصاد مسکن نگذاشته است.

دولت اگر به رفع رکود کمک نمیکند، عوامل بازدارنده را از پیش روی بردارد

حسن محتشم در گفتگو با خبرگزاری ها اظهار داشت نباید از نرخ 3.3 درصدی قیمت مسکن خوشحال باشیم زیرا افزایش نامتناسب این نرخ با تورم، در آینده مسئله ساز خواهد شد.

اخبار و مقالات ملک
۰۲ - بهم - ۱۳۹۵

شاید بعد از 2 قرن پس انداز بتوانی یک پنت هاوس در تهران بخری!

با توجه به بررسی قیمت ملک های لوکس پایتخت، در 3 سال گذشته قیمت پنت هاوس ها 15 درصد افزایش داشته است. با شابش همراه باشید تا مقایسه ای بین قیمت پنت هاوس و درآمد شهروندان داشته باشیم.

با جالب ترین و عجیب ترین خانه ایران آشنا شوید!

تامین مسکن یکی از مهم ترین اهدافی است که خانواده ها به آن توجه میکنند و برای خرید خانه سالها پس انداز میکنند یا از بانک ها وام میگیرند. اما این اهداف برای محمد شافعی زاده متفاوت است.

مسئول اصلی تخلفات ساخت و ساز، شهرداری است

طبق بررسی های صورت گرفته، تخلفات ساخت و ساز بیشتر از هر چیز در دو محور متمرکز است. اولی مسائل مربوط به نوع کاربری، مساحت و طبقات و دومی مصالح مصرفی، سازه و پایداری ساختمان. در هر دو مورد مذکور، شهرداری مسئول اصلی میباشد زیرا هم مجوز را صادر میکند و هم یک نهاد نظارتی در این خصوص محسوب میشود. جدای از مسائل مربوط به فروش تراکم، عوارض ناشی از این فروش هم باید توسط شهرداری مشخص شود. شهرداری هیچگاه مشخص نمیکند که دریافتی های ناشی از فروش تراکم در کجا هزینه میشود و اگر هم در مواردی محل مصرف مشخص شود، معلوم نیست محل این هزینه قانونی بوده است یا خیر. با شابش همراه باشید تا اظهارات دو تن از اعضای شورای شهر تهران را در این خصوص جویا شویم.

قصر 35 میلیون دلاری مسعود ازیل

به گزارش شابش؛ مسعود ازیل یکی از بازیکنان مطرح فوتبال دنیا محسوب میشود که هم اکنون در آرسنال انگلیس توپ میزند. او ملیتی آلمانی دارد و تاکنون به افتخارات بزرگی در رده ملی و باشگاهی دست پیدا کرده است. ازیل در سال 2013 به آرسنال پیوست تا سومین نقل و انتقال گران تاریخ انگلیس لقب بگیرد. چند روز پیش بود که خبری مبنی بر خرید یک ملک 35 میلیون دلاری با مالکیت ازیل در خبرگزاری ها منتشر شد و بازتاب جالبی در رسانه ها داشت.

60 درصد سازنده ها کنار کشیده اند

به گزارش شابش؛ در ابتدای سال جاری بود که گمانه زنی ها و پیش بینی هایی مبنی بر رونق بازار املاک در بافت های فرسوده تهران به گوش رسید. از آنجا که این مناطق مستعد سرمایه گذاری و ساخت و ساز آپارتمان هستند، تحقق این پیش بینی ها به نظر محتمل می آمد. اما در حال حاضر که در اواخر سال 95 هستیم، میزان رشد ساخت و ساز در بافت فرسوده، به مراتب کمتر از رشد ساخت و ساز در کل پایتخت است.

وقتی اجاره بها بیشتر از مقدار حقوقت بشود!

به گزارش شابش؛ بر اساس نظرات کارشناسان و اقتصاددانان بازار، هزینه های معیشتی کارگران که جزء قشر ضعیف یا متوسط جامعه محسوب میشوند، تا 20 درصد افزایش یافته است. به طور مثال اگر هزینه یک خانواده 4 نفره در سال گذشته 2.9 میلیون تومان بوده، امسال این رقم به 3.5 میلیون تومان رسیده است. تامین هزینه های خانوار از مسائل مهمی است که خانوارهای ایرانی با آن دست و پنجه نرم میکنند.