چیتگر

محله چیتگر یکی از محلات خوش آب و هوا در غرب و در منطقه 22 شهرداری تهران قرار دارد. مساحت این منطقه حدود 6200 هکتار است که آن را از نظر وسعت به بزرگترین منطقه شهری تهران تبدیل کرده است که البته از این مساحت حدود 1300 هکتار متعلق به فضای سبز میباشد.

محله چیتگر یکی از محلات خوش آب و هوا در غرب و در منطقه 22 شهرداری تهران قرار دارد و از شمال به اتوبان شهید خرازی، از غرب به 45 متری ارغوان، از شرق به اتوبان آزادگان و از جنوب به منطقه کوهک می رسد. منطقه 22 تهران جدیدترین منطقه شهری در تهران میباشد که پس از افزایش جمعیت شهر تهران جهت رسیدگی بهتر و گستردگی و وسعت زیاد این منطقه در سال 1379 به مناطق 21 گانه تهران اضافه گردید. مساحت این منطقه حدود 6200 هکتار است که آن را از نظر وسعت به بزرگترین منطقه شهری تهران تبدیل کرده است که البته از این مساحت حدود 1300 هکتار متعلق به فضای سبز میباشد. میانگین ارتفاع این محله از سطح دریا 1340 متر میباشد. منطقه 22 تهران و محله چیتگر با توجه به ساختار نوین شهرسازی تبدیل به منطقه ای برای خدمت رسانی به شهر تهران و جبران کمبودهای رفاهی دیگر مناطق شده و به عنوان قطب گردشگری تهران مطرح گردیده است. از ویژگی های بارز، خاص و منحصر به فرد محله چیتگر میتوان به آب و هوای پاکیزه منطقه اشاره نمود که به دلیل وجود پارک جنگلی چیتگر و دریاچه چیتگر(شهدای خلیج فارس) و پارک جنگلی لتمال کن این منطقه همواره از نظر میزان آلودگی نسبت به مناطق دیگر تهران وضعیت خیلی بهتری داشته و همچنین از نظر دمای هوا نیز چند درجه نسبت به مناطق دیگر خنک تر میباشد.
 • دسترسی ها

  اتوبان شهید خرازی و اتوبان آزادگان از اصلی ترین دسترسی های این محله می باشد.
 • مراکز تفریحی

  پارک جنگلی چیتگر و پارک های سنبل، رشد و پارسیان و دریاچه شهدای خلیج فارس مهم ترین مراکز گیاهی و فضای سبز این محله بی شمار می رود.
 • حمل و نقل

  مترو چیتگر در این محله واقع شده است.
 • مراکز خرید

  دارای مراکز خرید متعددی از جمله طوبی و مجتمع لاله و پاسارگارد می باشد.
 • بیمارستان

  درمانگاه گلستان واقع در خیابان بنفشه می باشد.
 • رستوران ها

  دارای رستوران های متنوع با سطح قیمت متوسط به بالا می باشد.

نقشه آگهی های محله چیتگر

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم