بلاگ شابش مکانی برای تبادل اطلاعات در حوزه املاک است. مطالب این بخش را از دست ندهید!

با جالب ترین و عجیب ترین خانه ایران آشنا شوید!

تامین مسکن یکی از مهم ترین اهدافی است که خانواده ها به آن توجه میکنند و برای خرید خانه سالها پس انداز میکنند یا از بانک ها وام میگیرند. اما این اهداف برای محمد شافعی زاده متفاوت است.

ایده های خلاقانه برای طراحی کتابخانه در فضای خانه

شاید شما هم از افرادی هستید که کتاب های زیادی دارید اما به دلیل کمبود جا یا نداشتن کتابخانه، باعث شلوغی منزل شده اید. معمولا این شلوغی منزل صدای اعضای خانواده را در میاورد و شما هم نمیدانید برای رفع این مشکل چه باید بکنید. شاید هم از افرادی هستید که دوست دار کتاب بوده و قصد خرید تعداد زیادی کتاب را دارید و در حال حاضر به فکر خرید کتابخانه هستید. در هر دو صورت بهتر است با شابش همراه باشید تا راه حل هایی برای حل این مشکل به شما ارائه دهیم.

۲۴ - دی - ۱۳۹۵

نکات کاربردی سئو برای جذب مشتری املاک (قسمت دوم)

یک وبسایت بدون بازدید کننده، مانند صخره ای میماند که هیچکسی به عنوان منظره از آن استفاده نخواهد کرد. با شابش همراه باشید تا مروری بر نکات پیاده سازی سئو در یک وب سایت املاک (قسمت دوم) داشته باشیم.

۲۷ - دی - ۱۳۹۵

مشاورین املاک مجبورند به فضای مجازی رو بیاورند

آژانس املاک ملت در حوالی میدان فاطمی قرار دارد و چند سالی است که در این منطقه فعالیت میکند. امروز شابش برای انجام مصاحبه به سراغ مجید جدیری مدیریت این آژانس املاک رفته است. برای خواندن گفتگو با شابش همراه باشید.

دولت اگر به رفع رکود کمک نمیکند، عوامل بازدارنده را از پیش روی بردارد

حسن محتشم در گفتگو با خبرگزاری ها اظهار داشت نباید از نرخ 3.3 درصدی قیمت مسکن خوشحال باشیم زیرا افزایش نامتناسب این نرخ با تورم، در آینده مسئله ساز خواهد شد.

۲۳ - دی - ۱۳۹۵

نکات کاربردی سئو برای جذب مشتری املاک (قسمت اول)

یک وبسایت بدون بازدید کننده، مانند صخره ای میماند که هیچکسی به عنوان منظره از آن استفاده نخواهد کرد. با شابش همراه باشید تا مروری بر نکات پیاده سازی سئو در یک وب سایت املاک داشته باشیم.

60 درصد سازنده ها کنار کشیده اند

به گزارش شابش؛ در ابتدای سال جاری بود که گمانه زنی ها و پیش بینی هایی مبنی بر رونق بازار املاک در بافت های فرسوده تهران به گوش رسید. از آنجا که این مناطق مستعد سرمایه گذاری و ساخت و ساز آپارتمان هستند، تحقق این پیش بینی ها به نظر محتمل می آمد. اما در حال حاضر که در اواخر سال 95 هستیم، میزان رشد ساخت و ساز در بافت فرسوده، به مراتب کمتر از رشد ساخت و ساز در کل پایتخت است.

مسئول اصلی تخلفات ساخت و ساز، شهرداری است

طبق بررسی های صورت گرفته، تخلفات ساخت و ساز بیشتر از هر چیز در دو محور متمرکز است. اولی مسائل مربوط به نوع کاربری، مساحت و طبقات و دومی مصالح مصرفی، سازه و پایداری ساختمان. در هر دو مورد مذکور، شهرداری مسئول اصلی میباشد زیرا هم مجوز را صادر میکند و هم یک نهاد نظارتی در این خصوص محسوب میشود. جدای از مسائل مربوط به فروش تراکم، عوارض ناشی از این فروش هم باید توسط شهرداری مشخص شود. شهرداری هیچگاه مشخص نمیکند که دریافتی های ناشی از فروش تراکم در کجا هزینه میشود و اگر هم در مواردی محل مصرف مشخص شود، معلوم نیست محل این هزینه قانونی بوده است یا خیر. با شابش همراه باشید تا اظهارات دو تن از اعضای شورای شهر تهران را در این خصوص جویا شویم.

وقتی اجاره بها بیشتر از مقدار حقوقت بشود!

به گزارش شابش؛ بر اساس نظرات کارشناسان و اقتصاددانان بازار، هزینه های معیشتی کارگران که جزء قشر ضعیف یا متوسط جامعه محسوب میشوند، تا 20 درصد افزایش یافته است. به طور مثال اگر هزینه یک خانواده 4 نفره در سال گذشته 2.9 میلیون تومان بوده، امسال این رقم به 3.5 میلیون تومان رسیده است. تامین هزینه های خانوار از مسائل مهمی است که خانوارهای ایرانی با آن دست و پنجه نرم میکنند.