آداب خانه در خانواده های سلطنتی

آداب خانه در خانواده های سلطنتی

آداب خانه در خانواده های سلطنتی

دیدن کاخ های سلطنتی و شناخت شخصیت های ملکه ، پادشاه ، پرنس و پرنسس همیشه جذاب و هیجان انگیز بوده.اما بهتره کمی از دنیای خیال و کارتونی این شخصیت ها خارج بشیم تا در دنیای واقعی بیشتر با قوانین و شرایط زندگی آن ها آشنا بشیم.

 

چقدر خاندان سلطنتی رو می شناسید؟

با قوانین ورود به کاخ باکینگهام آشنایی دارید؟

در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شما رو با آداب و رسوم و قوانین این خاندان آشنا کنیم.در خانواده سلطنتی یک سری قوانین به صورت کلی از قرن های گذشته ثبت شده و تا به امروز تمام خاندان رو ملزم به رعایت کردن این قوانین کرده.

قوانین عمومی در خانواده سلطنتی

احترام گذاشتن به ملکه

- اگر ملکه در اتاقی ایستاده باشد تا زمانی که سرپا است ،هیچ کدام از اعضای خاندان اجازه نشستن ندارند و به احترام وی باید بایستند.

- حفط احترام در هر شرایطی اجبار و الزامی است.

 

حفظ حریم شخصی

- نزدیکی به ملکه و خاندان بیش از حد مجاز نیست و هنگام بازدید یا مصاحبه باید فاصله را با آن ها رعایت کرد.

- گرفتن عکس سلفی با خانواده سلطنتی ممنوع است.

- تمامی اعضای خانواده ملزم به رعایت کردن قوانین و مقررات هستند و نباید اطلاعات خاندان رو در اختیار رسانه و سایر مردم بگذارند.

- افراد غیر سلطنتی اجازه ندارند به نوزادان  این خاندان دست بزنند.

 

قوانین خانواده

- از زمان پادشاهی جورج اول قانونی گذاشته شد که ، ملکه (پادشاه) قیم و اختیار دار تمامی فرزندان خاندان است.

- مادر های این خانواده بعد از زایمان نهایت تا 36 ساعت اجازه استراحت کردن دارند و بعد از آن باید در مراسم عمومی حاضر شوند.

- تمامی افراد باید در روز کریسمس در کنار هم جمع باشند.

- از هزینه های زیاد برای مراسم باید جلوگیری شود.

- تا ملکه اجازه ندهد نوزادان لقب پرنس یا پرنسس رو نمی گیرند.

- نوزادان در این خاندان باید یک اسم سه قسمتی داشته باشند.

- بچه ها در این خانواده باید بیشتر از دو مادر و پدر خوانده داشته باشند.

 

قوانین و مقررات کلی

 - هیج عضو خاندان سلطنتی حق ندارد در فعالیت های سیاسی شرکت کنند و همچنین اجازه رای دادن هم ندارند.

- خاندان سلطنتی با تمام طرفداران خود به خوبی و مهربانی برخورد می کنند اما اجازه ندارند به آن ها امضا دهند ، از نظر این خاندان امضا حکم قانونی و تعهد داره.

- به دلیل قوانین امنیتی همه ی اعضای خانواده به صورت دسته جمعی نمی توانند سوار هواپیما شوند.

- اعضای خاندان باید تمام هدیه هایی که به آنها داده می شود را قبول کنند.

- تمامی زوج ها در این خاندان باید در اجتماع سنگین و با وقار رفتار کنند و از بوسیدن و آغوش گرفتن هم خودداری کنند.

- پوشیدن لباس از جنس پوست برای تمام اعضا ممنوع بوده مگر در مواقع بسیار خاص آن هم فقط کلاه ، مشکلی ندارد.

- هر فردی که وارد این خانواده سلطنتی می شود باید تمام کار های شخصی و حرفه ی خود را کنار گذاشته و تمام وقت خود را در کاخ سپری کند.

 

مراسم ها

- مراسم ازدواج باید با اجازه و تایید ملکه صورت بگیرد.

- در مراسم عروسی تمام اعضای خانواده ، حضور کودکان این خانواده به عنوان ساقدوش عروس الزامی است.

- بعد از ازدواج هر عضو عادی با خانواده سلطنتی بقیه افراد باید شخص جدید را با لقب رسمی که از جانب ملکه به وی داده شده ، خطاب کنند.

- تمام اعضای خاندان سلطنتی موظف هستند در مراسم ترحیم ها فقط لباس مشکی بپوشند و در تمامی سفر ها یک دست لباس مشکی داشته باشند تا در صورت وقوع حادثه ای سریعا آماده و حاضر باشند.

- بازی و مراسم مونوپولی برای تمام اعضای این خاندان در هر سنی ممنوع است.

آداب غذا خوری در خاندان

- در منوی خانواده سلطنتی ، خوردن سیب زمینی ، پاستا ، و برنج ممنوع است.

- در منوی غذایی حتما باید از سبزیجات و محصولات ارگانیک استفاده شود.

- استفاده از سیر در تمام وعده های غذایی و در کاخ ممنوع اعلام شده.

- خوردن صدف خام و میگو و خرچنگ به دلیل وجود مسمومیت های غذایی در این خانواده ممنوع است.

- اعضای خانواده سلطنتی برای سرو شام در نزد ملکه همیشه باید ظاهری مرتب و آراسته داشته باشند.

- هر فردی که با ملکه شام می خورد تنها تا زمانی که ملکه مشغول غذا خوردن است ، اجازه ی غذا خوردن دارد .

 

قوانینی که خانم هایی سلطنتی باید رعایت کنند

در قوانین سلطنتی حفظ وقار و جایگاه اجتماعی اهمیت بسیاری داره در حدی که خانم هایی که جایگاه عروس یا پرنسس در این خاندان رو دارند،  باید علاوه بر رعایت کردن قوانین عمومی و کلی ، قانون های یک خانم سلطنتی هم اجرا کنند.

 

پوشیدن لباس مناسب

این طور که مشخصه بعد از وارد شدن به دنیای این خاندان باید شرایط و سبک جدیدی از دنیای مد و پوشاک رو قبول کرد.و به فکر یک استایل جدید بود.اگر شما هم به عکس های خانواده سلطنتی با دقت نگاه کنید،متوجه می شید که بیشتر لباس هایی که خانوم های این خاندان می پوشند ، ساده و یک دست بوده و هیچ کدام از بانوان سلطنتی اجازه پوشیدن لباس دکلته و دامن های بالای زانو را ندارند.

 

استفاده از اکسستوری

ملکه همیشه در نهایت سادگی سعی کرده زیبا و باوقار به نظر برسه و همین موضوع هم از خانم های خاندان درخواست کرده که ، همیشه با ظاهری آراسته و شیک در حین سادگی در مراسم ها حضور پیدا کنند.این سادگی به حدی موضوع مهم و اساسی در خاندان سلطنتی محسوب میشه که در مراسم عروسی شاهزاده ها کاملا رعایت شده از نوع برگزاری مراسم تا لباس عروس و آرایش مو و صورت. تنها خانم های متاهل در خاندان ، اجازه دارند از تاج سر استفاده کنند و استفاده از گردن بند و جواهرات سنگین ممنوع است.

کلاه یک وسیله ی همیشگی

کلاه سر ، به عنوان یک اکسسوری پر کاربرد همیشه در استایل و لباس های خانوم ها وجود داشته و به نوعی میشه گفت ،جزو آداب و رسوم این خاندان محسوب میشه . تمام خانم های سلطنتی موظف هستند تا در تمامی مراسم های رسمی از کلاه مناسب استفاده کنند.

 

آرایش صورت و موها

خانم های سلطنتی همیشه باید موهای بلند و مرتب داشته باشند و از جمع کردن اون ها به شکل های شلوغ و خیلی مجلل خودداری کنند. به خاطر همین همیشه شاهد موهای بلند و مرتب که ساده بسته شده یا باز گذاشته شده از جانب این خانم های سلطنتی بودیم.شاید جالب باشه که بدونید ملکه به تمام خانم ها اخطار داده که اجازه ندارند مو هاشون رو از 12 سانت بیشتر کوتاه کنند.بالاخره وارد شدن به یک خاندان سلطنتی به این آسونی هام نیست و حتی نمیشه به طور کامل اختیار مو و دیزایین کردن اون هارو داشت !

 

دیزاین کردن ناخن ها

استفاده از لاک با رنگ های تیره یا روشن ممنوع است . یک خانم سلطنتی باید همیشه ناخن های کوتاه ، و مرتب داشته باشد.

 

احساسات خانومانه باید کنترل شود

خانم های سلطنتی اجازه گریه کردن در ملاعام رو ندارند ! یک خانم سلطنتی در حین مهربانی و فروتنی باید قوی به نظر برسد و از اشک ریختن خودداری کند.

 

مادری مهربان بودن

خانم های این خاندان به عنوان فردی که قرار است ، وارث خانواده سلطنتی را به دنیا بیارد باید تحت تعالیم و مقررات خاصی قرار بگیرید. اون ها باید به خوبی با شیوه های آموزشی و تربیتی کودکان آشنایی داشت باشند و در کمال آرامش

و صبوری با بچه ها رفتار کنند. همچنین تا زمان به دنیا آمدن نوزاد اجازه ندارند که جنسیت کودک را به کسی بگویند.یکی دیگه از قوانین جالب در زمان بارداری که باید رعایت بشه ، نگفتن خبر حاملگی تا ماه سوم است.

قوانینی که کودکان سلطنتی باید رعایت کنند

معمولا همه ی کودکان دوست دارن تا در دنیای شیرین بچه گانه با رویاهای قشنگ و رنگی که دارند زندگی کنند. قوانین و چهارچوب برای اون ها معنی نداره و درکی از قوانین سخت و پیچیده ندارند. اما جالبه که بدونید کودکان خاندان سلطنتی چه دختر و چه پسر از ابتدای تولد ملزم به رعایت کردن این قوانین هستند و از کودکی آموزش های لازم برای پرنس یا پرنسس شدن رو می بینند.

 

تفریحات محدود شده

کودکان خانواده سلطنتی اجازه ندارند مونوپول بازی کنند ، همین طور هر فعالیتی که باعث عصبی یا آسیب شود ، ممنوع اعلام شده.

 

محدودیت در سفر

طبق قانون ، وارثان خاندان اجازه ندارند که همزمان با خانواده در یک هواپیما سوار شوند.البته شاید این قانون برای یک کودک غیر قابل قبول به نظر برسه ، اما در واقع میشه گفت ، کاملا منطقی و درسته ! چرا که در صورت بروز حادثه ، همه ی اعضا آسیب نمی بینند.

لباس پوشیدن

حتی اگر برف اومد و هوا به شدت سرد بود کودکان پسر در خاندان سلطنتی باید شلوارک بپوشند! بله درست متوجه شدید یکی از قوانین مهم در رابطه با لباس پوشیدن کودکان پسر در این خاندان پوشیدن شلوارک تا سن هشت سالگی است.

 

تحصیلات و تعالیم سلطنتی

تمام کودکان در خاندان باید تحصیلات عالیه داشته باشند.بیشتر کودکان از گذشته تا به حال معلم های خصوصی داشتن و در زمینه های مختلفی تجربه و سواد آموختند. همچنین دو زبانه بودن در این خاندان بسیار مرسوم است و تمام اعضای خاندان سلطنتی به دو و حتی سه زبان در دنیا مسلط هستند.

تفریح و سرگرمی در این خاندان

قوانین و مقررات همیشه هم در خانواده سلطنتی سخت گیرانه نیست.

تماشای هنر های نمایشی ، رفتن به گالری ها و خرید کردن ، شرکت در مراسم مد و فشن ، ورزش یوگا ، تفریحات شبانه ( قدم زدن - گوش دادن به موسیقی و ...) صرف شام در رستوران های مجلل همراه با دوستان از جمله تفریحات محبوب ، این خاندان سلطنتی است.

نظرات

پارمیدا( دوشنبه 24 خرداد 1400 )بسار برایم جلب هست در کشوری که جهان اول هست ولی به اداب رسوم خود پایبند هستند وفرهنگ بسار زیبای دارند من که لذت بردم
ملیکا( چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400 )عجب قوانین سختی، خوبه من از این خانواده ها نیستم
ملکه( شنبه 28 فروردین 1400 )عالیست
Aril( شنبه 20 دی 1399 )دلم میخواد عضو یک خانواده سلطنتی باشم که همه چیز قانون و مقررات خاص خودش رو داشته باشه
اصغرزاده بناب( جمعه 12 دی 1399 )عالی بود ولی اضافه تر هم بشه خیلی خوبه
زهرا( چهارشنبه 03 دی 1399 )من هم یک ملکه هستم
دانیال( چهارشنبه 03 دی 1399 )به نظرم حقوق شهروندی این افراد اصلا رعایت نمیشه، بعضی قوانین که دلیل موجه تخصصی و کارشناسی شده ندارند یک نظام دیکتاتوری را نمایش میدهد. شرایط خاص این قشر جامعه رو درک میکنم اما پذیرش محدودیت های تعریف شده برای افراد متولد نشده که در آینده از کودکی توانایی انتخاب سبک زندگی خود را ندارند عادلانه به نظر نمیرسه. این قوانین نمیدونم در چه زمانی ، با چه فرهنگی و بنا به چه نیاز هایی وضع شده اما در جوامع پیشرفته قطعا قوانین بهتری میتوانند به روز رسانی بشوند و با توجه به شرایط فرهنگی در جهان برای تمام خانواده های سلطنتی اجرا شود و به بالا بردن کیفیت زندگی همه ی این اشخاص عزیز و دوست داشتنی کمک بشه.
ثنا( دوشنبه 10 آذر 1399 )جالب بود خیلی دوست دارم عضو یه همچین خانواده ایی باشم
پرنسس( شنبه 03 آبان 1399 )عالیه قوانینش
کبری( چهارشنبه 12 شهریور 1399 )مطلب جالبی بود . از اتفاقات اخیر هم مطلب بذارید با تشکر
01 - 10 از 30

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید