نکات ضروری که قبل از اجاره کردن ملک باید بدانید

نکات ضروری که قبل از اجاره کردن ملک باید بدانید

نکات ضروری که قبل از اجاره کردن ملک باید بدانید

بیشتر افراد وقتی تصمیم می گیرند تا خانه ای را به صورت موقت اجاره کنند، بیشترین چالش خود را بستن یک قرارداد مورد اعتماد می دانند!

و تنها بستن یک قرارداد مورد اعتماد را چالش می دانند.امضا کردن یک قرارداد مورد اعتماد تنها چالش این کار نیست و موارد بسیار زیادی است که باید در این زمینه بررسی شود.

اگر شما هم قصد اجاره کردن خانه ای را دارید، یا می خواهید خانه ی خود را اجاره دهید در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را با نکات مهمی در زمینه ی رهن و اجاره خانه آشنا کنیم.

زمان تخلیه ملک 

شما زمانی می توانید نقل مکان داشته باشید که مستاجر قبلی یا مالک آن به صورت کامل خانه را تخلیه کرده باشد.این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر یک طرف قرارداد به موقع ملک را تخلیه نکند می تواند عواقب بدی به همراه داشته باشد و ایجاد خسارت کند.

در نتیجه در زمان بستن قرارداد، زمان و روز تخلیه ملک را مشخص کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

بررسی کامل ملک

بسیاری از افراد رو حسابی که ملک اجاره ای بوده و بعد از مدتی قصد ترک کردن آن را دارند از نواقص و مشکلات آن چشم پوشی می کنند. در حالی که نمی دانند این کم و کاستی ها بعدا می تواند به ضرر آن ها تمام شود. و در زمان تحویل خانه صاحب خانه می تواند ادعای خسارت کند!در نتیجه بهتر است قبل از بستن قرارداد و تحویل کلید به طور کامل خانه را بررسی کنید تا مشکل و ایرادی نداشته باشد.

به دیوارهای خونه توجه کنید

یکی از عوامل بسیار مهمی که باید در زمان بازدید از خانه به آن توجه کرد، دیوارها است.دقت کنید که سطح تمام دیوارها صاف و یکدست باشد. و اگر دچار ضرب دیدگی یا خراش است حتما قبل از اسباب کشی صاحب خانه را در جریان بگذارید تا با عواقب ناخوشایند آن در آینده مواجه نشوید.

لامپ و کلید پریزها را بررسی کنید

اگر در طول روز به بازدید از خانه بروید و نورکافی وجود داشته باشد، ممکن است روشن کردن چراغ و بررسی سالم بودن آن را فراموش کنید.اما سعی کنید این نکته را بخاطر داشته باشید که کلید پریزها و لامپ از جمله مواردی است که باید سالم بودن آن ها در زمان بازدید از خانه بررسی شود.

سیستم گرمایشی و سرمایشی

صاحب خانه وظیفه دارد قبل از تحویل ملک، سیستم گرمایشی و سرمایشی آن را بررسی کرده و در نهایت آن را به طور سالم تحویل مستاجر دهد.قبل از تحویل خانه هم سیستم گرمایشی و هم سرمایشی را به خوبی بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. چراکه بعد از تحویل گرفتن خانه اگر مشکلی ایجاد شود، مسئولیت آن به عهده شماست.

قبض های ماه گذشته را بررسی کنید

قبض های برق، گاز، آب و هر قبض مشترکی از لحظه ورود شما به خونه محاسبه میشه و اگر مانده حسابی از ماه های گذشته باقی مونده باشه مسئول پرداخت آن شما نیستید. بعد از اسباب کشی، زمان دقیق از ورود به خانه، تعداد نفرات خانواده و سایر اطلاعات را در اختیار مدیر ساختمان قرار بدید تا شارژ ساختمانی درست و به طور دقیق برای شما محاسبه شود.

 

به عنوان نکته پایانی و البته مهم باید به این نکته اشاره کنیم که بستن قرارداد بدون حضور مشاور املاک می تونه عواقب جدی رو به همراه داشته باشه.

بنابراین هرگز بدون حضور مشاور املاک اقدام به بستن قرارداد نکنید و حتما از آژانس املاک کدرهگیری لازم برای قرارداد را دریافت کنید.

نظرات

رجب( چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 )خرید خانه یک مسئله سخت
امین( یکشنبه 31 فروردین 1399 )ایشالا روزی همه صاحب خانه بشن
بهناز زادی( یکشنبه 31 فروردین 1399 )مطالب بیشتری هم می تونستید بگید

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید