شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن از 5 بانک معتبر ایران

شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن از 5 بانک معتبر ایران

شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن از 5 بانک معتبر ایران

در شرایطی که توان مالی کافی برای جابجای ملک فرسوده‌ی خود ندارید، بهترین راهکار تعمیرات و بازسازی مجدد ملک است. اما در شرایط فعلی جامعه و با وجود تورم بالا و مشکلات اقتصادی هزینه‌های تعمیرات مسکن هم افزایش چشم گیری داشته است. یکی از راهکارهای مفیدی که در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند، دریافت وام تعمیرات مسکن است.

 

وام تعمیرات مسکن یا وام جعاله نوعی از تسهیلات مربوط به بخش مسکن است که بانک های مختلف شرایط متفاوتی برای پرداخت و باز پرداخت آن دارند. بانک ها معمولا این وام ها را در انواع سپرده و غیر سپرده پرداخت می‌کنند. 

اگر شما هم قصد دریافت این نوع وام را دارید اما نمی دانید که چطور و از طریق کدام بانک ها می‌توانید اقدام به دریافت این وام کنید در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا به جواب تمام سوالات خود در رابطه با وام تعمیرات مسکن برسید.

 

وام جعاله مسکن چیست؟

یکی از مشهورترین وام های تعمیرات، وام جعاله تعمیرات مسکن است. این وام به صاحبین خانه پرداخت می‌شود و مستلزم این است که شما سند خانه‌ای که خریده‌اید را به بانک احراز کنید. متقاضیان دریافت این وام، افرادی که در صندوق پس انداز مسکن حساب دارند و هم کسانی که از طریق خرید اوراق اقدام به دریافت این وام می‌کنند، می توانند از وام جعاله استفاده کنند. اگر دنبال سود کمتر و شرایط بازپرداخت ساده هستید، و مبلغ کمتری هم نیاز دارید، می توانید از (وام با سپرده) و اگر مبلغ بیشتری می خواهید و با سود بالا هم مشکلی ندارید می توانید از ( وام محل اوراق ) استفاده کنید.

 

چه کسانی می توانند وام تعمیرات مسکن دریافت کنند؟

هر صاحب خانه‌ای با احراز سند ملک خود به یکی از شعب بانک‌های پرداخت کننده می تواند وام تعمیرات مسکن دریافت کند. دو نکته مهم که باید در زمان درخواست به آن توجه کنید:

اول: در صورت تسویه تسهیلات دریافتی قبلی، پرداخت مجدد تسهیلات جعاله به متقاضیانی که از تسهیلات جعاله این بانک یا سایر بانک ها استفاده کرده‌اند بدون محدودیت زمانی امکان پذیر است.

دوم: پرداخت ما‌به‌التفاوت تسهیلات جعاله سقف تسهیلات این بانک یا سایر بانک ها استفاده کرده‌اند بلامانع است.

 

جعاله از محل سپرده

جعاله با پسرده از محل حساب صندوق پس انداز مسکن، حساب صندوق پس انداز مسکن، پس انداز مسکن جوانان و صندوق پس‌انداز ساخت مسکن قابل پرداخت است. سقف این تسهیلات ۵ میلیون تومان است. و نرخ سود آن ۱۱ درصد اعلام شده. همچنین حداکثر مدت بازپرداخت این وام ۵ سال و پرداخت نخستین قسط یک‌ماه بعد از انعقاد قرارداد است. گفتنی است که حداقل مدت انتظار برای دریافت این نوع وام شش ماه است.

 

جعاله از محل اوراق

اگر به مبلغ بیشتری برای دریافت وام تسهیلات نیاز دارید و سپرده بلند مدتی هم در بانک مسکن ندارید، باید از طریق خرید اوراق، اقدام به دریافت وام کنید. سقف این نوع وام برای هر سند، ۴۰ میلیون تومان و سود باز پرداخت آن ۱۸ درصد است. همچنین حداکثر مدت باز پرداخت که بانک مسکن به عنوان وام در نظر گرفته، ۵ سال است که می توان آن را به دو روش ساده و پلکانی برای این نوع انجام داد. برای خرید اوراق هم باید به یکی از شعب بانک مسکن یا یکی از شعب کارگزاری فرابورس مراجعه کنید.

 

شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن از ۵ بانک معتبر

بانک ملی

از بانک ملی به دو صورت، همراه سند شش دانگ ملک یا فاقد سند می توانید وام مسکن دریافت کنید.

شرایط دریافت وام همراه با سند شش دانگ

متقاضی دریافت وام مقیم محل بوده و ثبت درخواست وام، از شعبه محل زندگی خود را داشته باشد. داشتن حساب قرض الحسنه نزد شعبه.

 • مبلغ دریافتی تسهیلات بستگی به بودجه شعبه دارد.
 • مبلغ درخواستی برای وام باید متناسب با درآمد متقاضی باشد.
 • سن متقاضی باید ۱۸ سال تمام باشد.
 • مدت بازپرداخت تسهیلات حداکثر ۳ سال است.
 • اقساط ماهانه و به طور مساوری در ۳۶ قسط تعیین می‌گردد.
 • نرخ سود طبق تعرفه بانک می‌باشد.

مدارک لازم جهت دریافت وام

 • اصل کارت ملی به همراه شناسنامه و کپی
 • اصل و کپی سند شش دانگ مالک
 • قبض ( آب – برق – گاز)
 • گواهی اشتغال به کار
 • فیش حقوقی معتبر همراه با ذکر میزان حقوق
 • ضامن مورد تایید از طرف بانک
 • اصل و کپی فیش حقوقی ضامن
 • تهیه دو عدد تمبر مالیاتی

نکته مهم

در هنگام ثبت درخواست، اصل کلیه مدارک را به همراه داشته باشید. افرادی که سابقه چک برگشتی دارند مجاز به درخواست این وام نیستند.

 

بانک مسکن

در بانک مسکن می‌توانید با ارائه معرفی‌نامه از اداره راه و شهرسازی یا شرکت بازآفرینی شهری یا با خرید اوراق ممتاز و ... وام با سود ۱۶.۹ و ۱۸ درصد دریافت کنید. حداکثر هزینه برای دریافت این وام ۷۸۵ هزار تومان شامل: تشکیل پرونده و حق کارشناسی ملک است. این هزینه می تواند بر اساس سقف وام متغیر باشد. کف مبلغ وام تعمیرات مسکن در بانک مرکزی ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان است.

 

بانک صادرات

برای دریافت وام جعاله از بانک صادرات نیاز به افتتاح حساب قرض الحسنه است. زمان باز پرداخت وام حداکثر ۳۶ ماه است و سود آن ۱۸ درصد است. بانک صادرات هم سند ملکی را به عنوان وثیقه طلب می‌کند و ۵۰ میلیون تومان وام می‌دهد. وام گیرنده نباید در گذشته از همین بانک وامی گرفته باشد. از دیگر شرایط مهم این بانک برای پرداخت وام نداشتن سابقه چک برگشتی است.

 

بانک شهر

برای گرفتن وام از بانک شهر هم شرایط تقریبا با سایر بانک های گفته شده یکسان است. و در ابتدا باید حساب قرض الحسنه در این بانک داشته باشید. حداکثر زمان بازپرداخت وام در این بانک ۴۸ ماهه است و ضمانت سند ملکی برای دریافت وام بیشتر از ۵۰ میلیون تومان جز الزامات است. برای دریافت وام از بانک شهر در صورتی که سقف وام ۵۰ میلیون تومان باشد، نیاز به ضامن و کسر از حقوق و در مبالغ بیشتر، نیاز به سند ملکی است.

شرایط لازم برای دریافت وام تعمیرات مسکن از بانک شهر

 • داشتن حساب قرض الحسنه
 • حداکثر زمان بازپرداخت 48 ماه
 • ضمانت بانکی ( سند ملک )
 • مسدودی سپرده دارد

نکته

برای دریافت وام تعمیرات مسکن از بانک شهر در صورتیکه ، سقف وام 50 میلیون تومان باشد ، نیاز به ضامن و کسر از حقوق است . و در مبالغ بیشتر ، نیاز به سند ملکی است.

 

بانک سینا

در بانک سینا برای دریافت وام باید در ابتدا حساب قرض الحسنه داشته باشید و وام خود را حداکثر در ۶۰ ماه تسویه کنید. برای دریافت وام با مبلغ بیشتر از ۲۰ میلیون تومان نیاز به وثیقه گذاشتن سند ملکی است. همچنین ملک باید با نام وام گیرنده یکی باشد و فرد وام گیرنده نباید قبلا از بانک وامی گرفته باشد.

مدارک لازم جهت دریافت وام

 • برای درخواست وام های بالای 50 میلیون ، نیاز به مفاصا حساب مالیاتی است.
 • هزینه های انتقال سند به بانک به عهده وام گیرنده است.
 • برای دریافت وام بالاتر از 20 میلیون تومان نیاز به دریافت سند رسمی ملک است.
 • برای دریافت وام های زیر 20 میلیون نیاز به داشتن دو ضامن رسمی و گواهی کسر از حقوق است.

 

پاسخ به سوالات پرتکرار در رابطه با دریافت وام تعمیرات مسکن

آیا امکان دریافت تسهیلات جعاله هم زمان با تسعیلات خرید مسکن وجود دارد؟

بله. دریافت تسهیلات جعاله هم ‌زمان با تسهیلات خرید امکان پذیر است.

 

در صورتی که ملکی بابت تسهیلات خرید و جعاله در رهن بانک قرار داشته باشد، ایا امکان انتقال مانده بدهی تسهیلات جعاله وجود دارد؟ بله وجود دارد.

 

در صورت تسویه وام جعاله قبلی، امکان گرفتن وام جعاله جدید بر روی ملک وجود دارد؟

بله. قبل از دریافت وام جعاله جدید باید وام قبلی را تسویه کنید.

 

آیا امکان دریافت مابه‌التفاوت وام جعاله وجود دارد؟

خیر. می توان قرار قبلی جعاله را فسخ و مجددا وام جعاله جدید بر روی ملک خود گرفت.

 

 

آیا شما وام تعمیرات مسکن دریافت کرده‌اید؟ می توانید نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما و بقیه کاربران به اشتراک بگذارید.

نظرات

آزاد( پنجشنبه 06 آبان 1400 )سلام وقت بخیر سند ملک ما سه دانگ سه دانگ است و بعنوان وثیقه وام از بانک ملی گذاشته شده است . آیا میتوان از وام تعمیرات هم استفاده کرد؟؟
شابشبه شعبه مورد نظر مراجعه کنید، راهنماییتون می کنند.
زهراهاشمی( پنجشنبه 29 مهر 1400 )سلام خسته نباشید.ما یه ملکی داریم که وام ان حدود ۴ میلیون باقیمانده که تسویه کنیم.خواستم ببینم وقتی تسویه شد ،بیشترین مبلغ وامی که میتونیم روی خونه بگیریم چقدراست.و اینکه اگه من بخوام خونرو از شوهرم بخرم بهم وام خرید مسکن میدهند آیا؟ و اون چقدراست
ساره خوشخایی( شنبه 06 شهریور 1400 )وب سایت بسیار خوبی هستید. از آگهی های اجاره هم دیدن کردم. عالی بود. ممنون از زحماتی که می‌کشید.
رضا( جمعه 05 شهریور 1400 )سلام برای دریافت وام 40 میلیونی جعاله بانک مسکن به جز در رهن قراردادن سند ملک ضامن کسر از حقوق نیازی است
سیدمحمدییدنژاد( چهارشنبه 03 شهریور 1400 )به سندوکالتی بنام هم وام شامل میشه.یااصل سندبایدبنام باشه
نادیا فوادی _اهواز( دوشنبه 27 اردیبهشت 1400 )سلام خسته نباشید میخاهم وام جعاله تکمیل ،جهت تعمیر مسکن در خواست کنم با سندشش دونگ خونه ام و تا حالا وام جعاله تکمیل تعمیر مسکن نگرفتم و حساب بانکی پس اندازی در هیچ یک از بانک های معتبر دولتی ندارم ، حقوق مستمر بگیر تامین اجتماعیی میگیرم بنظر شما من از کدوم بانک های معتبر دولتی وام جعاله تکمیل ، تعمیر مسکن بگیرم؟ مبلغ سقف وام جعاله تکمیل ، تعمیر مسکن چقدر برای تعمیر خونه ام تعلق داره؟ خواهش میکنم لطف کنید راهنماییم کنید ممنون ام
افشین( شنبه 04 اردیبهشت 1400 )سند من در رهن بانک مسکن که واسه تعمیرات ۴۰ میلیون میده ولی صاردات ۵۰ میلیون .میتونم با این شرایط که سند در رهن مسکن از صادرات وام بگیرم؟؟؟
امیر حسین( پنجشنبه 26 فروردین 1400 )سلام خسته نباشی .اگه یه واحد مسکن به اسم دو نفر یکی صغیر و دیگری کبیر باشند تک برگ جداگانه به اسم هر دو باشه اگه بخوایم از وام تعمیرات استفاده کنیم چکار باید کرد ممنون میشم راهنمایی کنید.
زهرا( یکشنبه 12 بهمن 1399 )سلام ..حتما باید سند داشته باشیم خونه ما قولنامه ای باید چیکار کنیم لطفاً راهنمایی کنین واقعأ نیاز داریم برای تامیر
صغزی( یکشنبه 25 آبان 1399 )این وام به همه داده میشه ؟
01 - 10 از 29

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید