خانه هوشمند چه مزایایی دارد؟

خانه هوشمند چه مزایایی دارد؟

خانه هوشمند چه مزایایی دارد؟

دنیای تکنولوژی به آپارتمان های مسکونی هم رسید!

دنیای ارتباطات و تکنولوژی در چند سال اخیر به شدت گسترش پیدا کرده و زندگی همه ی ما رو دستخوش تغیرات خوب و بد کرد.اما امروزه شاهد سبک جدیدی از این تکنولوژی ها هستیم که به تنهایی می تونه زندگی همه ی ما رو کنترل کنه. و اون سبک جدید ، نسل تازه‌ای از خونه های جدید به نام خونه های هوشمنده. خونه هوشمند به راحتی و با یک کلیک در دسترس شماست و بهتون کمک می کنه تا با نظم بیشتری زندگی کنید.

با وجود خونه های هوشمند دیگه نگران به سرقت رفتن خونه یا روشن گذاشتن لامپ ها نباشید. به راحتی سفر کنید و از راه دور مراقب خونه و وسایل اون باشید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با خونه هوشمند و ویژگی های اون بیشتر آشنا بشید.

 

ویژگی های مثبت یک خانه ی هوشمند

1- تحت کنترل بودن

بزرگترین و بهترین ویژگی خونه های هوشمند ، تحت کترل بودن اون هاست.شما به راحتی می تونید سفر کنید یا به کار های روزانه ای که در بیرون از خونه دارید رسیدگی کنیدو با یک کلیک تمام خونه رو به دست بگیرید. مثلا وقتی رو تصور کنید که بعد از گذشت چند روزی دارید به خونه برم یگردید و هوا به شدت سرده !  در این جور مواقع فقط کافیه نرم افزار گوشی رو باز کنید و سیستم گرمایشی خونه رو فعال کنید و با خیال راحت به خونه برید. قطعا خونه های هوشمند خیلی سریع دست بکار می شن و قبل از ورود شما خونه رو همون طوری که دوست دارید براتون گرم می کنند.

2- داشتن امنیت

با وجود آپشن های که خونه های هوشمند دارن شما همیشه امنیت رو احساس می کنید.چرا که اون ها فقط کنترل وسایل خونه رو به عهده ندارند و محافظ خونه در قبال سرقت و آتش سوزی و ... هم هستند.

3- کمک به مصرف انرژی

هدف اصلی از خونه های هوشمند علاوه بر آسون شدن زندگی و افزایش امنیت، کمک به میزان مصرف انرژی هم است.

4- همیشه بروز هستید

با داشتن یک خانه هوشمند نگران هیچ چیز نخواهید بود و همیشه آنلاین و بروز هستید.

وسایل یک خانه ی هوشمند

سیستم روشنایی

لامپ ها در خانه های هوشمند طوری ساخته شدن که به راحتی و با ورود شما به اتاق روشن شده و پس از ترک اتاق خاموش می شوند.همین طور اگر بنا به هر دلیلی یادتون بره که چراغ خونه رو خاموش کنید به راحتی و بعد از ترک کردن خونه هم می تونید اقدام به خاموش کردن اون ها کنید.

پرده های برقی 

با وجود پرده های برقی همیشه خیالتون راحته که نور طبیعی تو خونه هاتون دارید. فقط کافیه اون رو طوری تنظیم کنید که مواقعی که نور خورشید به خونه می تابه پرده ها بالا رفته و در صورت کم شدن نور ، به حالت اول برگرده.

بر عکس این مورد هم برای افرادی که نور دوست ندارند است. می تونید پرده های هوشمند خونتون رو طوری تنظیم کنید که در مواقعی که نور زیاده پایین و در حالت نرمال بالا باشند.

کنترل کردن انرژی

سیستم دما در خونه های هوشمند طوری تنظیم شده که با بالا رفتن دمای خونه یا کاهش دما سیستم های گرمایشی یا سرمایشی روشن و یا خاموش می شوند.برای این کار لازمه تا دمای مناسب بدنتون رو انتخاب کنید و بقیه شو به خونه ی هوشمند خودتون بسپارید.با این کار شما از دما لذت می برید و انرژی هم هدر نمی دید.

دوربین های مدار بسته

با استفاده از دوربین های مدار بسته به راحتی و در هر زمان که خواستید می تونید خونه ی خودتون رو ببینید. برای اینکار لازمه تا دوربین هارو در هر نقطه ی از خونه که مدنظرتونه نصب کنید و هر زمان که مایل بودید خونتون رو بررسی کنید.

پنجره های هوشمند

با کمک پنجره های هوشمند همیشه سرما و گرمای دمای بیرون رو می تونید کنترل کنید. سنسور های این پنجره طوری طراحی شده که با کمک اون می تونیدهمیشه کنترل دمای بیرونی رو داشته باشید. و علاوه بر اون باید بهتون بگیم که 

پنجره های هوشمند با قدرت بیشتری نسبت به پنجره های دو جداره  از ورود سر و صدا به محیط داخلی جلوگیری می کنند.

سیستم اعلام و اطفا حریق

متاسفانه حادثه ی آتش سوزی اتفاقی است که زمان وقوع اون رو نمیشه تعیین کرد و عوامل زیادی بر این حادثه تاثیر دارند . سیستم های اعلام و اطفا حریق هر زمان که خانه دچار آتش سوزی شود سریع فعال شده و شروع به خاموش کردن آتش می کند.

 

با توجه به پیشرفت در زمینه فناوری های هوشمند ، منتظر تکمیل شدن این خونه ها در آینده نزدیک هستیم.

شما دوست دارید در آینده ، چه امکانات بیشتری به این خونه های هوشمند اضافه بشه؟

نظرات

شایسته( یکشنبه 31 فروردین 1399 )جالب بود

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید