تحلیل بازار خرید و فروش مسکن

تحلیل بازار خرید و فروش مسکن

تحلیل بازار خرید و فروش مسکن

بازار مسکن مانند بیشتر بازار های کسب و کار یک فرایند است ، فرایندی که تحت تاثیر عوامل بسیاری مانند : نرخ ارز، تورم اقتصادی ، شرایط اقتصادی روز و ... قرار می گیرد . هر یک از این عوامل به تنهایی می تواند در ایجاد تقاضا یا ثابت ماندن درخواست ملک تاثیر بسیاری داشته باشد.در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا باهم نگاهی به بازار خرید و فروش ملک داشته باشیم.

بازار خرید ملک

بازار خریدار هنگامی رخ می دهد که ، خانه های بیشتری برای فروش به نسبت خریداران وجود داشته باشد.

بازار فروش ملک

وقتی که در بازار کمبود مسکن یا خریداران بالقوه باشد ، بازار فروش اتفاق می افتد.

بازار متعادل

بازار ملک زمانی دچار تعادل می شود که به میزان خانه های آماده برای فروش ، خریدار وجود داشته باشد . اگر به دنبال خرید یا فروش خانه هستید باید قبل از هر تصمیمی بدانید که بازار مسکن الان در چه شرایطی قرار دارد . برای درک درست از این موضوع و انتخاب درست ترین تصمیم ، حتما نظر یک مشاور املاک رو ارزیابی کنید.

بهترین زمان برای فروشنده ملک ، چه زمانی است ؟

تقاضا به نسبت ملک های خالی در شهر بیشتر باشد.

قیمت ها در نواحی مختلف شهر و نسبت به سال ساخت و ... به درستی مشخص شده باشد

و در زمان مشخص تعداد زیادی مشتری واقعی برای خانه وجود داشته باشد.

بهترین زمان برای خرید ملک ، چه زمانی است ؟

تعداد خانه های آماده تحویل در منطقه زیاد باشد.

قیمت ها در نواحی مختلف شهر و نسبت به سال ساخت و ... به درستی مشخص شده باشد.

افزایش عرضه وجود داشته باشد

عرضه ملک می تواند افزایش قیمت ها را کند و در بعضی مواقع منجر به کاهش قیمت کند

در هنگام فروش خانه ، باید این نکات را بدانید

قیمت گذاری مناسب

اولین و اساسی ترین نکته ای که در هنگام فروش خانه باید به آن توجه کنید قیمت گذاری مناسب است.چرا که با قیمت گذاری اشتباه و غیر قابل قبول ، روند فروش خانه را کند می کنید و ممکن است مشتری های واقعی را از دست بدید. همچنین با در نظر گرفتن قیمت پایین امکان ضرر کردن وجود دارد.در نتیجه برای کسب یک نتیجه مناسب بهتر است که برای قیمت گذاری حتما از یک مشاور املاک کمک بگیرید.

 

آماده کردن خانه

یک خانه تمیز و بدون خرج همیشه شانس بیشتری برای فروش دارد.سعی کنید بعد از این که تصمیم جدی برای فروش خانه گرفتید ، شروع کنید به تعمیر و تمیز کردن خانه.

 

پیشنهاد مشتری را به خوبی  بررسی کنید

گاهی عجله ای برای سریع به فروش رفتن خانه ندارید ، اما ممکن است مشتری دست به نقد پیدا نکنید! از این جهت بهتر است هر پیشنهاد مناسبی که از  سمت خریداران دریافت می کنید را به درستی بررسی کنید و بهترین تصمیم را بگیرید. شاید در بعضی موارد مجبور شوید تا کمی تخفیف را قبول کنید و این خیلی بهتر از زمانی است که مشتری دست به نقد نداشته باشید.

 

صبور باشید

فرایند خرید خانه یک شبه امکان پذیر نیست!

در نتیجه سعی کنید ، آرامش خودتون رو تا رسیدن به نتیجه دلخواه حفظ کنید.

 

فروش ملک را به املاک بسپارید

بسیاری از افراد برای رهایی از کمیسیون ترجیح می دهند فروش خانه را خودشان  به تنهایی انجام دهند و از مشاوران املاک کمک نگیرند. باید به این نکته اشاره کنیم که تنها مزیت این کار فقط نپرداختن حق کمیسیون است ! و این اتفاق تا زمانی خوشایند است که ،  به مشکل حقوقی بر خورد نکنید ! همیشه به خاطر داشته باشید پرداخت حق کمیسیون می تونه باعث اعتماد و آرامش خاطر شما در آینده باشه.

 

تبلیغات داشته باشید

علاوه بر مشاور املاک خودتون هم می تونید تبلیغات داشته باشید برای این کار کافیه تا یک عکس با کیفیت از نقاط مختلف خانه تهیه کنید و در سایت های تخصصی درج آگهی املاک بارگذاری کنید.

در هنگام خرید خانه به این نکات توجه کنید

بودجه خود را کامل مشخص کنید

برای اینکه در سریع ترین زمان و بدون هدر دادن وقت بتونید خانه ای را خریداری کنید ،  باید از میزان بودجه خود به درستی اطمینان داشته باشید. فراموش نکنید خرید خانه شامل چند مرحله پرداختی است :

 

  • - در زمان بستن قرارداد
  • - در زمان تحویل کلید خانه
  • - در زمان سند زدن
  •  

اطلاع از قیمت های روز

بعد از اینکه تصمیم جدی برای خرید خانه گرفتید ، شروع کنید به تحقیق کردن ، برای کسب اطلاعات دقیق و درست در مورد قیمت ها ، حتما در این زمینه از یک مشاور املاک کمک بگیرید.

 

تصمیم قاطع بگیرید

در هنگام خرید خانه نباید عجله کرد . اما اگر به موردی برخورد کردید که بیشترین هماهنگی با معیار های شما رو داشت وقت رو از دست ندید و مذاکره با فروشنده رو شروع کنید . چرا که در صورت خونسردی زیاد هم امکان از دست دادن معامله را دارید.

امیدواریم با رعایت کردن موارد گفته شده ، خرید و یا فروش خوبی از بازار ملک را داشته باشید.

نظرات

ثریا برائی( سه شنبه 26 فروردین 1399 )جابه جایی خانه بدون مشاور املاک کار اشتباهی است که در معامله خرید و چه در معامله فروش
ص . ودایی( سه شنبه 26 فروردین 1399 )خرید و فروش از سخت ترین تصمیم های زندگی است که باید بادقت انجام شود . و نیازمند تحقیق بسیار زیاد است

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید