منطقه 1 تهران رو کامل بشناسید

منطقه 1 تهران رو کامل بشناسید

منطقه 1 تهران رو کامل بشناسید

از منطقه ۱ تهران چه می دانید؟ معمولا همه‌ی افراد وقتی نام منطقه ۱ تهران را می شنوند تمام تصورات آن ها به سمت خانه های بسیار لوکس، مراکز خرید مجلل و زندگی مرفع می‌رود. البته که این تصور کاملا درست و بجا هم است. منطقه ۱ تهران از گذشته تا به امروز به دلیل آب و هوای مناسب، باغ های فراوان و رودخانه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

 

ویژگی‌های سیاسی و اجتماعی بسیار مهمی مانند: قطب گردشگری تهران، وجود کاخ و موزه های تاریخی، استقرار بازار تجریش و امام زاده صالح، مراکز آموزشی، سفارتخانه ها و سازمان های جهانی اهمیت این منطقه را دو چندان کرده است. در ادامه این مطلب با محله های منطقه یک، ویژگی های محلی آن و قیمت خرید خانه در آن ها آشنا می شوید.

 

آشنایی با منطقه ۱ تهران

منطقه ۱ تهران، در منتهی الیه شمالی شهر تهران قرار دارد و از سمت شمال به رشته کوه البرز، از سمت غرب به رودخانه درکه، از سمت جنوب به بزرگراه‌های شهید چمران و آیت الله صدر و از شرق به جاده لشکرک و پارک جنگلی قوچک محدود می‌شود. آب و هوای این منطقه به علت نزدیکی آن به کوه خنک و سرد است و به نسبت بقیه مناطق تهران خنک تر است.

 

از مراکز خرید مهم در این منطقه می توان به مجتمع تجاری:قائم، ارگ، الماس ایران، الهیه، تندیس، پالادیوم، جم سنتر و روشا اشاره کرد. در بیشتر این مجتمع های انواع برندهای معتبر خارجی و داخلی شعبه دارند. 

 

معرفی محله های محبوب در منطقه ۱

تجریش

تجریش، یک محله‌ی سنتی و مدرن در تهران است که تلفیقی از بافت سنتی و مدرن را در خود جای داده است. در حدود ۱۰۰۰ سال پیش به محله‌ی تجریش، طجرشت گفته می‌شد. از گذشته تا به امروز بازار سنتی آن مورد توجه و علاقه بسیاری از افراد بوده است. بیشتر افراد تجریش را با امامزاده صالح و بازار سنتی‌اش می‌شناسند. یکی از ویژگی های مهم این محله دسترسی راحت به آن از طریق اتوبوس‌های تندرو، مترو و ایستگاه تاکسیرانی است. از ویژگی های مثبت این محله می توان مراکز تجاری، تفریحی و درمانی آن را نام برد. البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که به علت وجود این موارد در بیشتر مواقع شاهد ترافیک نیمه سنگین در کوچه و خیابان های این محله هستیم. 

قیمت خرید خانه در محله تجریش

طبق گزارش منتشر شده از وب سایت شابش قیمت خرید خانه های زیر ۵ سال به طور میانگین در این محله ۶۷،۷۶۰،۰۰۰ تومان اعلام شده است. این گزارش به صورت مداوم در حال بروز رسانی است و برای مشاهده قیمت می توانید به صفحه قیمت خانه در وب سایت شابش مراجعه کنید. اگر قصد خرید آپارتمان در تجریش را دارید پیشنهاد می کنیم حتما به آگهی‌های وب سایت شابش مراجعه کنید.

 

ولنجک

محله ولنجک شمالی ترین محله در منطقه ۱ تهران است که در کوهپایه ‌های توچال قرار دارد. ولنجک از شمال با ارتفاعات توچال، از جنوب به بزرگراه پارک وی‌، از شرق به رودخانه ولنجک و از غرب به محله درکه محدود می‌شود. این محله در دو ناحیه از منطقه ۱ شهرداری تهران قرار دارد. از مزایای مهم زندگی در ولنجک: آب و هوای تمیز و وجود مکان های تفریحی نزدیک به آن است. همچنین از اماکن مهم ولنجک می‌توان به: بام تهران، تله کابین توچال، دانشگاه شهید بهشتی و سالن اجلاس سران اشاره کرد.

قیمت خرید خانه در محله ولنجک

طبق گزارش منتشر شده از وب سایت شابش قیمت خرید خانه های زیر ۵ سال در تیر ماه امسال به طور میانگین در محله‌ی ولنجک ۱۱۴،۹۸۰،۰۰۰ تومان اعلام شده است. این گزارش به صورت مداوم در حال بروز رسانی است و برای مشاهده قیمت های جدید می توانید به صفحه قیمت خانه در وب سایت شابش مراجعه کنید.

 

قیطریه

قیطریه، یکی از محله‌های بسیار قدیمی و مرفه نشین در تهران است که از گذشته تا به امروز طرفدارهای بسیار زیادی داشته است. مساحت کلی این منطقه معادل ۱،۵۲۷۱۱۶ کیلومتر مربع در منطقه ۱ تهران است. این محله از شمال به خیابان قیطریه، بلوار صبا و شمال پارک قیطریه، از جنوب به جهانتاب و از شرق به بلوار قیطریه و پارک قیطریه و از سمت غرب به خیابان شریعتی منتهی می شود. دسترسی به این محله از بزرگراه‌های صدر و چمران امکان پذیر بوده و همچنین ایستگاه مترو هم در این محله وجود دارد. برای مشاهده آگهی های قیمت دار خرید آپارتمان در قیطریه می‌توانید به وب سایت شابش مراجعه کنید.

 

الهیه

محله الهیه تهران که در گذشته خورآذین نام داشته در حال حاضر تبدیل به یکی از بهترین و اعیان نشین ترین محله‌های شمالی در تهران شده است. از معروف ترین خیابان های این محله می‌توان به فرشته، تختی، پارسا سروستان و جردن اشاره کرد. اگر به‌ دنبال برج های لوکس مسکونی در شهر تهران هستید حتما سری به محله الهیه در تهران بزنید.

قیمت خرید خانه در محله الهیه

طبق گزارش منتشر شده از وب سایت شابش قیمت خرید خانه‌های زیر ۵ سال در تیر ماه امسال به طور میانگین در محله‌ی الهیه ۱۱۷،۱۰۰،۰۰۰ تومان اعلام شده است. این گزارش به صورت مداوم در حال بروز رسانی است و برای مشاهده قیمت های جدید می توانید به صفحه قیمت خانه در وب سایت شابش مراجعه کنید.

 

منبع گزارش: آگهی های ثبت شده مشاورین املاک

نیاوران

حتما نام محله‌ی نیاوران را تا به حال بارها شنیده‌اید. این محله خوش آب و هوا جزو محله‌های شمالی در تهران است که در دامنه‌های جنوبی قرار گرفته است. علت نام گذاری این محله به این نام، نی زارهای گذشته بوده که در اطراف این محله قرار داشته است. دمای هوا در این محله در بیشتر نقاط سال چند درجه‌ای به نسبت سایر محلات خنک تر است.

بافت این محله ترکیبی از خانه های لوکس و بسیار مدرن و برج های متنوع است. از خیابان های معروف نیاوران می توان به خیابان های: شفیعی، نور افشان، خیام، جهان شاهی، کاج و خیابان گرجی اشاره کرد. با خرید آپارتمان در محله‌ی نیاوران می‌توانید زندگی در یک محله‌ی بسیار لوکس و مناسب را تجربه کنید.

قیمت خرید خانه در محله نیاوران

طبق گزارش منتشر شده از وب سایت شابش قیمت خرید خانه‌های زیر ۵ سال در تیر ماه امسال به طور میانگین در محله‌ی نیاوران ۱۰۱،۹۰۰،۰۰۰ تومان اعلام شده است. این گزارش به صورت مداوم در حال بروز رسانی است و برای مشاهده قیمت های جدید می توانید به صفحه قیمت خانه در وب سایت شابش مراجعه کنید.

 

زعفرانیه

از محله‌ زعفرانیه می‌توان با عنوان خوش آب و هوا ترین محله در شمال تهران یاد کرد. این محله یکی از مرتفع ترین مناطق تهران است که در دامنه توچال قرار گرفته است. یکی از نقاط منفی این محله قرار گرفتن آن روی یکی از گسل های مهم است.

قیمت خرید خانه در محله زعفرانیه

طبق گزارش منتشر شده از وب سایت شابش قیمت خرید خانه‌های زیر ۵ سال در تیرماه امسال به طور میانگین در محله زعفرانیه ۱۲۳،۳۶۰،۰۰۰ تومان اعلام شده است. این گزارش به صورت مداوم در حال بروز رسانی است و برای مشاهده قیمت های جدید می توانید به صفحه قیمت خانه در وب سایت شابش مراجعه کنید.

 

منبع گزارش: آگهی های ثبت شده مشاورین املاک

نتیجه گیری:

ذهنیت همه‌ی افراد بعد از شنیدن نام منطقه ۱ تهران به سمت خانه‌های لوکس و زندگی مرفه می‌رود. و البته که این ذهنیت کاملا درست و بجا است. منطقه ۱ تهران از گذشته تا به امروز به دلیل آب و هوای مناسب، باغ های فراوان و رودخانه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. ویژگی‌های سیاسی و اجتماعی بسیار مهمی مانند: سفارت خانه، کاخ و موزه های تاریخی و ... اهمیت این منطقه را دو چندان کرده است. بیشتر محله های موجود در این منطقه از ویژگی های سکونتی یکسانی برخوردار هستند. اگر قصد خرید و یا اجاره آپارتمان در محله های منطقه ۱ تهران را دارید می توانید با مطالعه مطلب بالا با ویژگی‌های محلی این مناطق مختلف آشنا شوید و بهترین تصمیم را بگیرید.

همچنین برای مشاهده آگهی های خرید آپارتمان در تهران، می توانید از صفحه آگهی های وب سایت شابش بازدید کنید.

 

اگر شما هم ساکن شمال تهران هستید و یا تجربه زندگی کردن در محله‌های شمالی تهران را داشته اید، می توانید دیدگاه خودتان را با ما و بقیه کاربران به اشتراک بگذارید.

نظرات

سپند( جمعه 21 خرداد 1400 )من مرکز شهر نزدیک بازار ساکنم ولی عاشق منطقه ۱ تهرانم مخصوصا ولنجک و زعفرانیه چون به کوه نزدیکترن،خودم و همسرم کوهنوردیم.خیلی دوست داریم نزدیک کوه باشیم و به راحتی هر وقت دلمون خواست بزنیم به کوه.در ضمن همسرم عاشق خرید از بازار تجریش و سیفیجات تکیه هست امیدوارم و باور دارم حتما به آرزومون میرسیم...
محمدامین شیرخانی( دوشنبه 16 فروردین 1400 )نیاوران عالیه زعفرانیه هم همین طور
امیر خفن( پنجشنبه 30 بهمن 1399 )به نظرم از همه خوشم میاد عاشقشونم چیکار کنم
محمد( دوشنبه 08 دی 1399 )تجریش عااالیه
مبدی( شنبه 29 شهریور 1399 )با سلام، لطفا راجب محله ها توضیح بیشتری بدید با تشکر
مائده ارجمندی( یکشنبه 16 شهریور 1399 )من خودم تو گلستان شمالی در اقدسیه میشینپ ولی اسم گلستان شمالی رو نیاورده چون خونه های اونجا خیلی گروه و یا اجودانیه یا سپند
علی اکبر اسلامی( پنجشنبه 06 شهریور 1399 )من ساکن این مناطق نیستم اما این محله هارو دوست دارم و ب نظرم تاریخچه طهران قدیم و لوکس رو نشون می ده
علیرضا اقاجانی( یکشنبه 19 مرداد 1399 )خرید منزل و حتی اجاره منزل برای ۹۹درصد مردم ایران امکان پذیر نیست و انسانی هایی که درآنجا ساکن هستند خدا بیشتر بهشون بده ولی همه مردم تهران میتوانند با کمترین هزینه ها از زیبایی های این منطقه بهره ببرند .من خودم شهرستانی هستم ولی هر موقع میام تهران حداقل یک سر میرم تجریش و حس بسیار خوبی داره
ثریا( دوشنبه 30 تیر 1399 )مطلب خوبی بود و اگهی داشت
صدف( چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 )آگهی های خوبی داشتن و گرون . مرسی بابت اطلاعات خوبتون
01 - 10 از 13

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید