راهکارهایی برای افزایش امنیت خانه

راهکارهایی برای افزایش امنیت خانه

راهکارهایی برای افزایش امنیت خانه

امروزه با توجه به بالارفتن آمار سرقت، شما برای امنیت خانه ی خود چه فکری کردید؟

آیا اقدامات لازم و پیشگری های کافی را برای جلوگیری از ورود سارقان به خانه خود انجام داده اید؟

در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با راهکارهایی که برای افزایش امنیت خانه موثر است، آشنا شوید.

نکات ایمنی منزل را رعایت کنید

طبق آمار های منتشر شده بیشترین سرقت ها از خانه هایی انجام شده که، درهای ورودی آن از مقاومت بالایی برخوردار نبوده و قفل مناسبی نداشته است. در نتیجه اگر به دنبال یک راهکار برای بالا بردن امنیت منزل هستید، اولین کاری که باید انجام دهید، بررسی سالم بودن قفل هاست. 

امروزه بیشتر درهای ورودی آپارتمان ها، ضدسرقت است و قفل های مخصوص به خود را دارد. پیشنهاد می کنیم در صورتیکه هنوز از درهای قدیمی استفاده می کنید در اولین فرصت اقدام به تعویض آن کنید. 

دیوارها را حصار کشی کنید

امروزه با توجه به طراحی و معماری های خاص بیشتر خانه های حیاط دار و یا ویلایی، حصارکشی درستی ندارند. و همین عامل باعث ترغیب سارقان برای ورود به خانه است. بهتره با یک طراح کمک بگیرید و در اولین فرصت اقدام به حصار کشی دیوارها کنید. 

برای تراس و باکن ها هم می توانید از نرده های برقی استفاده کنید. نرده هایی که سیم های الکتریکی دارند و با برخورد سارق به آن پالس های الکتریکی را ایجاد می کند که به سارق شوک وارد می شود و فرد را ناتوان می کند.

استفاده از پنجره های ضدسرقت

استفاده از پنجره های دوجداره ی ضد سرقت، علاوه بر این که از ورود سروصدا به داخل خانه جلوگیری می کند، می تواند از ورود سارقان به داخل خانه هم جلوگیری کند. بنابراین با نصب این پنجره ها و استفاده از میله های فلزی، می تواند تا حد زیادی از ورود سارقان به منزل جلوگیری کنید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که استفاده از این نوع پنجره ها برای واحد هایی که در طبقه اول و دوم هستند، بسیار توصیه می شود.

دوربین های مدار بسته و سیستم امنیتی را جدی بگیرید

سعی کنید از دوربین های مدار بسته هم در داخل و هم خارج از محیط خانه استفاده کنید. تقریبا دوربین های مدار بسته یک راهکار بسیار خوب برای فراری دادن دزدهاست. شما با نصب نرم افزارهای مخصوص روی تلفن همراه به راحتی می توانید حتی در زمان هایی که خانه نیستید در صورت ورود هر فرد غریبه ای به خانه مطلع بشید و در صورت نیاز با پلیس تماس بگیرید.

اطراف خانه را روشن نگه دارید

اگر ساختمان شما به دوربین مدار بسته هم مجهز باشد ولی در صورتیکه محیط اطراف در تاریکی باشد، نصب این دوربین به شما کمکی نخواهد کرد. سعی کنید محیط اطراف خونه و حیاط رو با یک چراغ همیشه روشن نگه دارید.

از گاوصندوق استفاده کنید

بهترین راهکار این است که در خانه وسایل قیمتی و طلا و پول نقد نگهداری نکنید. و اگر مقدار قابل توجهی پول نقد یا جواهرات دارید، از اون ها در یک گاوصندوق نگه داری کنید.

تعویض قفل را جدی بگیرید

اگر در ساختمانی زندگی می کنید که مستاجری در آن ساکن است، سعی کنید بعد از هر بار اسباب کشی برای حفظ امنیت ساکنین و جلوگیری از سرقت قفل در، ورودی را عوض کنید. همچنین تعویض قفل درب هایی که کلید یدکی آن را گم کرده اید را فراموش نکنید.

ورود افراد ناشناس را کنترل کنید

سعی کنید از ورود هر گونه افراد ناشناس تحت عنوان : نظافت چی ، مامور برق یا آب ، شرکت های خدماتی و ... خودداری کنید. در صورتیکه با این افراد مواجه شدید بهتره سریع به مدیر ساختمان اطلاع بدید تا به درستی به این مسائل رسیدگی شود.

مراقب دسته کلید خود باشید

از قرار دادن دسته کلید خود بر زیر پا دری، جاکفشی یا سپردن اون به همسایه ها به شدت خودداری کنید.

نظرات

سیما شعبانی( یکشنبه 31 فروردین 1399 )به نظر من به درب های ضد سرقت باید اهمیت زیادی داد

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید