ارزان ترین خانه های تهران در کدام منطقه هستند ؟

ارزان ترین خانه های تهران در کدام منطقه هستند ؟

ارزان ترین خانه های تهران در کدام منطقه هستند ؟

در این مطلب می خونید : 

ارزان ترین مناطق تهران کدام اند ؟

محله های مناسب برای اجاره خانه با قیمت مناسب کجاست ؟

معرفی مناطق (15 - 16 - 17 - 18 ) همراه با محله های آن 

 

ارزان ترین مناطق تهران کجاست ؟

در سالی که گذشت ، طبق گزارش اعلام شده از بانک مرکزی ، در ماه های متداول سال 98، ارزان ترین منطقه ، مناطق  18 و 19 ، شناخته شد .  علاوه بر این کم معامله ترین منطقه در سالی که گذشت منطقه 19 معرفی شد . و آمار و ارقام منتشر شده نشون داد که این محله ها بیشتر خواهان اجاره نشینی هستند تا خرید . از طرفی بنابر شرایط اقتصادی و رکود بازار مسکن بسیاری از اجاره نشین ها در مراکز شهر ناچار به مهاجرت به محله های پایین شده و اجاره نشین های پایین شهر ، به حومه تهران نقل مکان کردند.

 

مناطق ارزان تهران برای سکونت 

منطقه 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20

 

منطقه 15 تهران رو بیشتر بشناسید

این منطقه در جنوب شرقی تهران قرار دارد .مهمترین بخش آن شهرک افسریه و جاده خاوران است.منطقه 15 از شمال به پادگان قصر فیروز ، از جنوب به کوه بی بی شهربانو و کارخانه سیمان ،  از شرق ، به کوه های شرقی و افسریه ، از غرب به خیابان فدائیان اسلام منتهی می شود. همچنین بزرگراه های مهم ، بسیج ، بعثت ، امام علی ، آزادگان  ، خاوران ، در این محدوده واقع شده.

محله های مهم منطقه 15

افسریه

محله ی افسریه ، به دو دسته شمالی و جنوبی تقسیم شده.می توان با جرات گفت ، که محله ی افسریه جزو مناطق محبوب جنوب شرقی است ! و با وجود قیمت مناسب و پایین ،طرفدار های خاص خودش را برای زندگی کردن دارد . وجود پایگاه های بسیجی و نظامی در این منطقه امنیت و آرامش این محله را تضمین کرده .

پارک آبی آزادگان که در نزدیکی این محله است ، از مهم ترین مراکز تفریحی این منطقه بشمار می رود.

 

شوش 

از محله های شلوغ و اقتصادی در جنوب تهران است ، که مرکز مهم خرید لوازم خانگی محسوب می شود . محله ی شوش ، در شمال غربی منطقه 15 واقع شده.همچنین شوش ، جزو ارزان ترین محله های تهران است .

 

بیسیم

محله ی بیسیم ، از قدیمی ترین محله های منطقه 15 است که بافت سنتی و قدیمی خودش را حفظ کرده . علت نام گذاری این محله به این نام ، وجود اولین دکل مخابراتی است .

 

شهرک مسعودیه

این شهرک از مهمترین ناحیه ی این منطقه به شمار می رود.شهرک مسعودیه در قدیم محل زمین های کشاورزی بوده که با گذشت زمان ، تغییر کاربری به ساختمان های مسکونی داده . 

 

لازم به ذکر است که زمین های اراضی این محدوده در طی سال ها جای خودشون رو به آپارتمان های مسکونی  و ساخت و ساز های شهری دادند . و می توان گفت در حال حاضر این ناحیه از جمعیت نسبتا مطلوبی برخوردار است . طبق سر شماری در سال 1390 جمعیت این ناحیه حدود 639 هزار نفر معرفی شده .

 

منطقه 16 تهران رو بیشتر بشناسید

منطقه 16 یکی از قدیمی ترین محله های جنوب تهران محسوب می شود . محله ای قدیمی که هنوز خانه های قدیمی ، در آن وجود دارد ! مساحت این منطقه معادل 1651 هکتار است . منطقه 16 ، از شمال به خیابان شوش ، از جنوب به بزرگراه آزادگان از شرق به خیابان فدائیان اسلام و از غرب به خیابان بهمن یار متصل می شود.

حمل و نقل عمومی به خوبی در این منطقه وجود دارد و دسترسی آسان به مترو اتوبوس و پایانه تاکسیرانی را فراهم کرده است . 

 

محله های 

جوادیه ، نازی آباد ، خزانه ، شهرک بعثت ، علی آباد شمالی ، یاخچی آباد ،  چهارصد دستگاه ، علی آباد جنوبی ،  باغ آذری ،  راه آهن ،  رجایی ، هلال احمر ، در این محله واقع شده است . 

محله های مهم منطقه 16

نازی آباد 

از معروف ترین محله های جنوبی تهران ، می توان به نازی آباد اشاره کرد . نازی آباد یک محله ای است که در آن هم بافت شهری و هم بافت قدیمی وجود دارد . بازار نازی آباد بعد از بازار بزرگ تهران از معروف ترین بازار های جنوب تهران شناخته شده . اگر قصد سکونت در یک محله با قیمت مناسب و امکانات نسبتا کامل و خوبی را دارید به نازی آباد بیشتر فکر کنید.

 

خزانه

محله ی خزانه ، یکی از قدیمی ترین محله های تهران است که قدمتی 60 یا 70 ساله دارد . نام قدیمی این محله فرح آباد بوده که باگذشت زمان به خزانه تبدیل شده . ایستگاه مترو و تاکسیرانی از دیگر ویژگی های مهم این محله است که دسترسی به آن را آسان کرده.

 

باغ آذری

محله ی بسیار قدیمی که با گشت و گذار در آن به راحتی متوجه آثار گذشته می شوید. کوره های آجرپزی ، که به یادگار از دوران قاجار باقی مونده در بعضی از کوچه های این محله قابل دیدن است.همچنین در این محله بوستان های بسیاری وجود دارد. 

 

منطقه 17 تهران رو بیشتر بشناسید

منطقه 17 تهران در جنوب غربی ، با 3 ناحیه و 18 محله واقع شده است.

برخی از محله های منطقه :

ابوذر غربی ، ابوذر شرقی ، امام زاده حسن ،  آذری ، یافت آباد ،  زمزم ، باغ خزانه ، قلعه مرغی ، قزوین ، فلاح .

 

منطقه 17 تهران از شمال به خیابان های قزوین و 45 متری زرند ، از جنوب به بزرگراه جوانه ، از غرب به بزرگراه آیت الله سعیدی و از سمت شرق به بزرگراه شهید نواب منتهی می شود . از مناطق همسایه این ناحیه می توان به ، منطقه 9 - 10 - 11 - 18 و 19 اشاره کرد . طبق گزارش های اعلام شده ، این منطقه بیشترین تراکم جمعیتی را به نسبت سایر محله ها دارد. اکثر خونه ها در این محدوده نوسازی شده اما بافت شهری این منطقه همچنان سنتی و قدیمی است . لازم به ذکر است که ، حدود 30 تا 35 درصد ، از این محله دارای بافت فرسوده نیز می باشد .نکته ی مهمی که باید برای سکونت در این منطقه دانست ، گسل خیز بودن آن است . منطقه 17 تهران ، بر روی گسل بزرگی قراردارد که با توجه به بافت منطقه ای باید در هنگام خرید خانه به آن توجه بسیاری کرد ! علاوه بر این قرار گرفتن این منطقه در وسط شهر ، و در نزدیکی آزاد راه ها ، باعث شده تا این منطقه و محله هایش به عنوان آلوده ترین مناطق از نظر آب و هوایی شناخته بشه . 

اگر در بین اعضای خانواده فردی رو دارید که دچار بیماری خاص است ، حتما قبل از خرید و یا اجاره به این مورد بسیار دقت کنید.

محله های مهم منطقه 17

آذری

محله ی آذری ، قدمتی چندین ساله دارد و بیشترین ساکنان آن را قوام ترک ،که از سمت استان مرکزی مهاجرت کردند تشکیل می دهد. اکثر افرادی که در این محله زندگی می کنند ، سال هاست که به تهران مهاجرت کردند و همچنان ساکن در خانه های قدیمی هستند. دسترسی به این محله و حمل و نقل بسیار آسان بوده و خط اتوبوس های تندرو خاوران ، از این محدود عبور می کند.علاوه بر آن پایانه تاکسیرانی و اتوبوس در این محله قرار دارد که دسترسی به سایر نقاط تهران را بسیار راحت می کند.

 

امام زاده حسن

خیابان امام زاده حسن هم از جمله خیابان های قدیمی این محل است که قدمتی بسیار قدیمی دارد.بافت این خیابان بسیار قدیمی بوده و کوچه های آن اکثرا باریک است . علت نام گذاری این محله وجود ، امام زاده ی بنام ( امام زاده حسن ) است که در این محله بنا شده . خیابان امام زاده حسن بیشتر از مراکز تجاری تشکیل شده و مغازه های بسیاری از صنوف مختلف در آن فعالیت دارند . این خیابان  روزانه میزبان بسیاری از مردم از مناطق نزدیک برای گشت و گذار و خرید کردن است. 

منطقه 17 تهران از جمله مناطق ارزان قیمت برای سکونت است که می توانید به آن فکر کنید.

 

منطقه 18 تهران رو بیشتر بشناسید

منطقه 18 تهران در جنوب غربی واقع شده و به نسبت بقیه ی محله های اطراف ، بافت این منطقه نوسازی شده است.منطقه 18 ، در نزدیکی مناطق 9 و 17 قرار دارد و دسترسی آن به مراکز شهر بسیار آسان است. این منطقه همانند محله های اطراف ، قدمتی چندین ساله دارد . اما به نسبت بقیه محدوده ها نوسازی بیشتری در آن صورت گرفته است.

 

محله های مهم منطقه 18

فردوس

محله ی فردوس ، با نام های شهرک فردوس و کوی فردوس هم شناخته شده است.این محله در ناحیه 1 و منطقه پستی 13 قرار دارد . همچنین خط شماره 519 اتوبوسرانی در این محدوده واقع شده که دسترسی به پارک شهر و بازار بزرگ را فراهم می کند.

این محله قدمتی 50 ساله دارد و از 4 خیابان اصلی به نام های :

فردوس ( شهید بیگلو ) ،شهیدان اسماعیلی ( خاکزاد ) ،14 معصوم ( حسینی )  تشکیل شده.

 

اگر به دنبال یک محله آرام و بی سر و صدا هستید ، زندگی در این محله ها را به شما پیشنهاد نمی کنیم.بافت قدیمی و وجود حسینه ها و مراکز عمومی و مذهبی باعث شده که جمعیت زیادی ، مخصوصا در مناسبت های خاص در این محله ها جمع شده و باعث شلوغی در این محله ها شوند . اغلب خیابان و کوچه های این محله پر از جنب و جوش و سر و صداست . از طرفی زندگی در این محله ، به عنوان یک منطقه ارزان قیمت با دسترسی راحت به مراکز شهر و فراهم بودن امکانات لازم برای زندگی ، یک مزیت محسوب می شود .

هفده شهریور

خیابان هفده شهریور ، یکی از محله های نزدیک به فردوس و جزو منطقه 18 است.این محله هم ، نسبتا شلوغ بوده و بافت قدیمی دارد . متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلات این محله ، آلودگی آن است . کارخانه و انبار های بسیاری در نزدیکی این محدود بوده که علاوه بر آلودگی صوتی نقش بزرگی در آلودگی هوای شهری هم دارد. 

امکان حمل و نقل به وسیله پایانه تاکسیرانی و اتوبوس ها ، در این محله به راحتی امکان پذیر است.همچنین در خیابان های اصلی این ناحیه ، انواع مغازه ها و مراکز درمانی و آموزشی وجود دارد.خیابان و کوچه های پهن این منطقه ، یکی از مزیت های مهم آن به نسبت سایر محله های اطراف است.

 

شهرک ولیعصر

محله شهرک ولیعصر ، یکی از پر جمعیت ترین شهرک های تهران است. این محله در قدیم شهرک ولیعهد نامیده می شده ، که بعد ها به شهرک ولیعصر تغییر نام داده.بیشترین بافت این محله ، فرسوده و قدیمی است و جمعیت زیادی در آن مشغول به زندگی کردند هستند.از این جهت باعث شده که این محله ، تبدیل به محله ای ، شلوغ و کمی آشفته بشه !البته لازم به ذکر است که ،بازار های مبلمان و کارگاه های نجاری که در این محدوده قرار دارد ، شلوغی این محله را دو چندان می کند . اگر به دنبال محله ای با آرامش بیشتر و البته تمیز و مرتب هستید ، این محله انتخاب مناسبی برای شما نیست. حدود قیمت رهن و اجاره خانه در این محله به نسبت ، بقیه محله ها در منطقه 18 مناسب تر بوده. محله تولید دارو ،که در نزدیکی این شهرک قراردارد هم به عنوان یک محله ی ارزان قیمت و نسبتا خلوت تر پیشنهاد می شود.

 

اگر شما هم ساکن این محله ها هستید یا تجربه ی زندگی کردن در این محله ها را دارید ،لطفا نظرات و تجربه های خودتون رو با ما به اشتراک بذارید . حتما در اولین فرصت ، بررسی میشه و در سایت منتشر می کنیم .

نظرات

علی( دوشنبه 03 خرداد 1400 )ممنون
سوری( یکشنبه 02 شهریور 1399 )همه جای تهران داره تبدیل میشه به یک سطح و بالاتر بیشتر
مهردل( سه شنبه 07 مرداد 1399 )ما از خیلی قدیم در منطقه ۹ محله جی سکونت داریم . به نسبت گذشته بسیار زیاد گرون و البته شلوغ هم شده
ساناز مهرزای( سه شنبه 07 مرداد 1399 )این محله هام الان گرونه خیلی گروون
ساناز قلی زاده( دوشنبه 12 خرداد 1399 )اطلاعات خوبی بود ممنون
فاطمه حدادی پور( دوشنبه 12 خرداد 1399 )محله های مرکزی بهتر از ایناست
افسانه . د( چهارشنبه 03 اردیبهشت 1399 )محله های خیلی پایینی هستند
صدف سالاری( یکشنبه 31 فروردین 1399 )جالبه که حتی به عنوان منطقه ارزان هم باز بسیار گرونه
محدثه( یکشنبه 31 فروردین 1399 )از همه ی اینا بهتر فقط منطقه 9 میشه گفت جای زندگی است تا حدودی

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید