نکات مهم در زمان اجاره موقت ویلا در شمال

نکات مهم در زمان اجاره موقت ویلا در شمال

نکات مهم در زمان اجاره موقت ویلا در شمال

فرض کنید از نظر روحی خسته اید و چند روز تعطیلی هم پیش رو دارید معمولا در این جور مواقع سفر رفتن رو به عنوان یک راه حل خوب ، هم برای عوض شدن روحیه و هم به اصطلاح خودمون آب و هوا عوض کردن انتخاب می کنید . اگر ویلا و یا مکانی رو برای اقامت چند روزه داشته باشید که خیلی عالیه فقط باید وسایل رو جمع کنید و بزنید به دل جاده اما اگر مکان خاصی رو برای اقامت کردن ندارید چالش شما شروع میشه . حالا باید مشخص کنید چند روز میخواید اقامت داشته باشید ، چند نفرید ، چه مکانی مناسب شماست و ... . در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بهتون بگیم که در این جور مواقع باید چیکار کنید و چطور به دنبال یک مکان مناسب برای چند روز تعطیلات باشید و از همه مهم تر اینکه برای اجاره کردن موقت یک خانه یا ویلا به چه نکات مهمی باید توجه کنید.

 

نکات مهم در زمان اجاره کردن خانه یا ویلا به صورت موقت

1 - به زمان بندی توجه کنید

در زمان اجاره کردن ویلا از قبل تمام برنامه ریزی ها رو انجام بدید و مشخص کنید که دقیقا چند روز و تا کی می خواید بمونید . اگر در زمان بندی دچار مشکل شدید و یا به درستی نتونستید که برنامه ریزی کنید ، باید خودتون رو برای پرداخت یک هزینه ی اضافه آماده کنید . چون حتما برنامه ریزی های لازم برای قبل و بعد از ورود شما انجام شده . اگر قصد دارید تا از سایت های آنلاین اقدام به رزرو کردن مکانی کنید حتما شرایط زمانی برای تحویل گرفتن و یا کنسلی رو بخونید و مطمئن بشید که طبق شرایط و قوانین برنامه ریزی های لازم رو انجام دادید . 

 

2 - هزینه کنسلی 

در صورتیکه تصمیم به کنسل کردن اقامتتون بگیرید باید هزینه ی رو پرداخت کنید . این هزینه بستگی به این داره که شما دقیقا از چند روز قبل تصمیم به لغو سفر گرفتید و از قبل چه شرایطی رو قبول کردید . برای اینکه در زمان کنسلی غافلگیر نشید ، بهتره شرایط رو از قبل به خوبی بررسی کنید.

 

3 - مشخص کنید دقیقا چه نوع ویلایی و در چه موقعیت مکانی مد نظر دارید ؟

شمال منطقه ی توریستی با جاذبه های گردشگری بالاست ! قبل از اجاره کردن ویلا مشخص کنید که دقیقا دوست دارید در کدام منطقه از شمال باشید ؟ منظره دریا با صدای موج دوست دارید یا جنگل سرسبز و سکوت ؟ دسترسی به مرکز شهر چقدر براتون مهمه و یا ترجیح می دید در یک نقطه ی بکر و دور از هیاهوی شهر باشید ؟

 

4 - راه های ارتباطی ویلا را بررسی کنید

اگر زمان بندی در سفر براتون مهمه و دوست دارید که به خوبی اون رو مدیریت کنید باید در انتخاب ویلا ، دقت کافی داشته باشید چرا که اگر دسترسی به ویلا راحت باشه ، زمان کمتری رو صرف رفت و آمد می کنید . 

5 - اجاره کردن ویلا با هزینه ی کمتر

اگر می خواهید که با هزینه ی کمتری ویلا اجاره کنید به این دو نکته توجه کنید : 

  • - در زمان شلوغی سفر نرید ! روزهایی رو انتخاب کنید که شهر نسبتا خلوت باشه
  • - از چند هفته قبل اقدام به رزرو کردن کنید

 

6 - امکانات ویلا را بررسی کنید

معمولا همه ی ویلاها امکانات اولیه برای اجاره کردن مثل ، مبلمان ، تخت خواب ، تلویزیون ، وسایل آشپزخانه و ... را دارند . اما برای مطمئن شدن قبل از اجاره کردن به تمام این نکات توجه کنید تا در صورت موجود نبودن ، وسیله های لازم رو همراه داشته باشید . 

 

7 - از سالم بودن وسایل ویلا اطمینان پیدا کنید

بعد از تحویل گرفتن ویلا به خوبی تمام وسایل رو بررسی کنید و اگر به مورد خاصی برخوردید حتما صاحب ویلا را در جریان بذارید .

 

8 - مدارک شناسایی همراه داشته باشید

برای اطمینان بیشتر بهتره کارت شناسایی تمام افراد رو همراه داشته باشید . 

 

9 - امنیت داشتن ویلا

معمولا اگر از سایت های تخصصی رزرو خودتون رو انجام بدید امنیت ویلا تضمین شده ، اما در موارد دیگه حتما به این نکته توجه کنید که خیلی جاهای دور و خارج از شهر نرید و از سالم بودن قفل در و پنجره اطمینان پیدا کنید . 

 

10 - یک برنامه ریزی مالی داشته باشید

اجاره ویلا در شمال بستگی به موقعیت مکانی و زمانی و همچنین امکانات اون داره . هر چی ویلای کامل تری انتخاب کنید باید هزینه ی بیشتری هم پرداخت کنید . قبل از رزرو کردن بهتره شرایط مالی رو برای کل سفر بسنجید و یک مبلغ مشخصی رو برای اجاره کردن در نظر بگیرید.

 

اگر تجربه ای در زمینه ی اجاره کردن ویلا ، در شمال دارید اون رو با ما به اشتراک بذارید.

نظرات

omidi( یکشنبه 04 خرداد 1399 )shoma to sitetoon vila baray ejare movaghat darid ?
اکبر پیرزاد( یکشنبه 04 خرداد 1399 )نکته های خوبی رو گفتید . ممنون

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید