با شهر پردیس و مزایا و معایب آن آشنا شوید

با شهر پردیس و مزایا و معایب آن آشنا شوید

با شهر پردیس و مزایا و معایب آن آشنا شوید

شهر جدید پردیس، در شرق تهران یکی از قطب های تازه شکل گرفته در کشور است که علاوه بر ساختار جدید شهری و دور بودن از شلوغی و آلودگی ها، یک فرصت بسیار مناسب برای سرمایه گذاری می باشد.

نزدیک بودن به تهران، داشتن آب و هوای مناسب، وجود تفریحات و امکانات گسترده و ایجاد خط مترو در آینده، باعث شده که بیشتر مردم به فکر زندگی و خرید آپارتمان در پردیس باشند. در ادامه این مطلب بیشتر با این شهر و مزایا، معایب آن آشنا می شوید.

معرفی شهر جدید پردیس

شهر جدید پردیس در ۱۷ کیلومتری شرق تهران در مسیر جاده هراز واقع گردیده است. پردیس از سمت شمال به سلسله جبال البرز، از جنوب به روستای کرشت، از سمت غرب به منطقه جاجرود و از سمت شرق به بومهن محدود می شود.

این شهر به علت قرارگرفتن در نزدیکی پایتخت، از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و یک موقعیت عالی برای خرید خانه و سرمایه گذاری است. این شهر دارای حدود ۳۶۰۰ هکتار وسعت و شامل ۹ فاز است. که ۶ فاز آن مسکونی و سه فاز دیگر تحقیقاتی، صنعتی و توریستی می باشد.

وجود امکاناتی همچون مراکز تجاری، اورژانس، پلیس انتظامی و راهنمایی و رانندگی، آتش نشانی اهمیت این شهر را دوچندان کرده. پارک فناوری پردیس به عنوان اولین و مهم ترین پارک فناوری بین المللی ایران در مجاورت این شهر قرار گرفته است.

در طرح جامع جدید حدود ۷۴۰ هکتار از اراضی شهر در ناحیه جنوب غرب تحت عنوان دره بهشت و کاربری توریستی، تفریحی تعریف گردیده است. که در صورت تحقق پروژه نقطه عطفی در شکوفایی منطقه خواهد بود. از جمله طرح های در دست احداث این شهر می توان به مترو اشاره کرد که نقش بسیار مهمی هم در آینده این شهر دارد. از دیگر ویژگی های پردیس می توان به آزادراه تهران-پردیس اشاره کرد که با بهره برداری از این طرح حلقه ارتباطی از شرق تهران به استان های شمالی و شمال شرق تسهیل شده و فاصله پردیس با تهران را از ۲۵ کیلومتر به ۱۷ کیلومتر کاهش داده است. علاوه بر این اجرای خط لوله انتقال آب جهت تامین آب پردیس از پروژه های مهم و اساسی این شهر جدید است.

دسترسی به پردیس

دسترسی به پردیس از طریق بزرگراه های زیادی امکان پذیر است. و علاوه بر آن می توانید از ایستگاه مترو فرهنگسرا، تهران پارس و نوبنیاد به این شهر رفت و آمد کنید.

معرفی پارک های شهر جدید پردیس

 1. پارک نور الشهدا
 2. باغ گل
 3. پارک سلامت
 4. بوستان گلها
 5. بوستان الغدیر
 6. پارک مشاهیر
 7. بوستان خلیج فارس

مجتمع های تجاری پردیس

 • پاساژ الماس
 • پاساژ نیما
 • پاساژ گلها
 • مرکز خرید پردیس
 • مرکز خرید یاقوت

مراکز درمانی پردیس

 • فاز ۴ (بیمارستان شفا)
 • فاز ۲ ( درمانگاه کوثر)
 • فاز ۲ (درمانگاه مهرجرد)
 • فاز ۱ (مرکز بهداشت و درمان)

ادارات موجود در شهر  پردیس

 • فرمانداری شهر پردیس
 • اداره مخابرات
 • اداره گاز
 • ثبت اسناد و املاک
 • اداره فنی و حرفه ای
 • شورای اسلامی
 • اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی
 • اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • اداره منابع طبیعی
 • اداره امور مالیاتی
 • اداره صنعت و معدن و تجارت
 • آموزش و پرورش
 • دانشگاه پیام نور
 • دانشگاه آزاد
 • پلیس راهور

جاذبه های گردشگری شهر پردیس

شهر جدیدپردیس با قابلیت های گردشگری، توریستی ، موقعیت خاص طبیعی، ارتفاعات و آب و هوای مطبوع و جاذبه های طبیعی به همراه چشمه سارها در چهارفصل از سال تونسته چشم انداز زیبایی را خلق کند.

رودخانه جاجرود و پل شاه عباسی

پل شاه عباسی جاجرود در ۱۰ کیلومتری شمال شرق تهران در روستای سعیدآباد واقع شده است. قدمت این پل به ۸۵۰ سال می رسد. تا پیش از ساخت سد لتیان بر روی رودخانه جاجرود این پل یکی از جاذبه های گردشگری تهران و نیز تا سال ۱۳۴۲ پل اصلی رفت و آمد 

مردم تهران به دماوند و مازندران بود. این پل از آثار دوران سلجوقیان است و در دوره های صفویه، قاجاریه و پس از آن بارها مرمت شده است.

آبشار کمرد

آبشار کمرد، در روستای زیبای کمرد واقع شده است. این مکان با اینکه در استان تهران و نزدیکی جاجرود قرار گرفته اما منطقه کمتر شناخته شده ای است و رفت و آمد به این روستا نسبتا کم است. 

این آبشار، فقط در فصل بهار آب دارد ولی زیبایی آن فقط محدود به فصل بهار نیست! و در تمام فصول سال زیبایی های مخصوص به خودش را دارد. غارهای کوچک و بزرگی زیادی همراه با شکاف های عمیق بر روی این آبشار قرار گرفته که در هنگام بی آبی منظره آبشار را

بسیار جذاب و دیدنی می کند. مساحت یکی از این غارها به ۲۰ متر هم می رسد که با توجه به مسیر دسترسی آن نوعی صخره نوردی محسوب می شود. سر چشمه این آبشار از یک چشمه بزرگ در دامنه های کوه آرا است که حجم بسیار آن به وسیله لوله برای مصرف اهالی روستا صرف می شود. پیشنهاد می کنیم حتما در فصل مناسب به بازدید از این مکان زیبا بروید و ساعتی را در کنار جمع دوستان یا خانواده به خوشی سپری کنید.مسیر دسترسی به این روستا، تقریبا کوه راه است و به جایی ختم نمی شود. در اطراف آبشار درختان تنومند بسیاری وجود دارد که فضای  بسیار دلپذیری را ایجاد کرده است. آبشار از صخره ای با ارتفاع کم به پایین می ریزد. 

جالبه که به این موضوع اشاره کنیم، در پشت این آبشار غار کوچکی به نام ( غار چهل دختر ) واقع شده که افسانه های محلی بسیاری از آن به گوش می رسد. محلی ها راجب این غار می گویند:(چهل دختر به این غار رفته و هرگز بازنگشته اند).

روستای واصـْفِجان یا واصِفْجان

روستای واصفجان با فاصله ۳ کیلومتری در شمال فاز یک شهر پردیس در استان تهران واقع شده است. این روستا با سابقه سکونتی ۸۰۰ ساله خود، در دامنه کوه گته بند یا صخره بزرگ می درخشد و طبیعت بسیار زیبایی هم دارد.

اهالی آبادی و اصفجان به گویش لواسانی که گونه ای از گویش فارسی و مازندرانی است، صحبت می کنند. اگر قصد دارید تا یک روز بسیارخوبی را در دل طبیعت داشته باشید، حتما از این روستا دیدن کنید.

معرفی فاز ۱ پردیس

فاز ۱ بین فازهای ۲ و ۳ واقع شده و موقعیت بهتری به نسبت بقیه مناطق دارد.این فاز مسکونی بوده و خانه های ویلایی و آپارتمانی بسیاری در آن وجود دارد. میانگین قیمت خرید مسکن در این فاز، به نسبت بقیه ی فازها بیشتر است.

خانه هایی که در این فاز قرار دارند، بیشترین قدمت را به نسبت سایر فازهای مسکونی پردیس دارند و علاوه بر تراکم جمعیت، امکانات رفاهی بسیاری هم در این منطقه وجود دارد که باعث رشد هر چه بیشتر آن شده است.

معرفی فاز ۲ پردیس

در فاز ۲ پردیس مانند، فاز ۱ می توانید، هم خانه های ویلایی پیدا کنید و هم آپارتمان. یکی از مزیت های بسیار مهم فاز ۲، دسترسی راحت و بسیار خوب به مراکز خرید است.

قیمت خرید و یا رهن و اجاره آپارتمان در این فاز به دلیل تقاضای زیاد، بیشتر از قیمت متوسط منطقه است.

معرفی فاز ۳ پردیس

فاز ۳ پردیس از لحاظ حمل و نقل عمومی در وضعیت خوبی قرار دارد و دارای مراکز خرید و مجتمع های تجاری متعددی هم می باشد. اگر به دنبال مسکن مهر در شهر پردیس هستید، فاز ۳ گزینه‌ی مناسبی برای شماست.

معرفی فاز ۴ پردیس

اگر دنبال خانه یا آپارتمان با متراژهای بالا هستید، حتما از فاز ۴ پردیس دیدن کنید. در این فاز، علاوه بر واحدهای مسکونی یک مجتمع تجاری و یک پژوهشکده هم وجود دارد.

 

پردیس از ۹ فاز تشکیل شده که ۶ فاز آن مسکونی است. در این ۶ فاز انواع خانه های ویلایی، آپارتمانی و مسکن مهر با قیمت ها و امکانات مختلف وجود دارد.

اگر به دنبال بهترین منطقه در پردیس هستید، فازهای ۱ و ۲ و ۳ از قدیمی ترین و بهترین مناطق پردیس هستند که با دسترسی آسان و، وجود امکانات رفاهی، شرایط بهتری را برای زندگی کردن فراهم کرده است.

کدام منطقه از پردیس مناسب برای خرید مسکن با قیمت کمتری است؟

اگر بودجه کافی برای خرید مسکن ندارید، می توانید از فاز ۸ پردیس بازدید کنید. مسکن مهر در این فاز پراکندگی بیشتری دارد و خانه ها از قیمت پایین تری برخوردار است.

به علت نوساز بودن این فاز هنوز امکانات شهری در آن به حد استانداردی نرسیده، در نتیجه خیلی مکان مناسبی برای سکونت نیست. بیشتر خانه های این منطقه آپارتمانی بوده و به نسبت بقیه فازها، خانه های ویلای کمی در آن وجود دارد.

عده زیادی به خاطر قیمت مناسب، اقدام به خرید ملک در این منطقه کرده اند. اگر قصد خرید خانه با قیمت مناسب دارید یا به دنبال سرمایه گذاری هستید، خرید خانه در این منطقه را به شما پیشنهاد می کنیم.

چشم انداز فاز ۱۱ پردیس

فاز ۱۱ پردیس به وسیله یک شرکت مهندسی ترکیه ای در حال ساخت است. این فاز از دو قسمت شمالی و جنوبی تشکیل شده که بیشتر واحدهای آن، آماده تحویل به مشتریان است.

به دلیل نوساز بودن این منطقه هنوز امکانات رفاهی برای زندگی در آن به طور کاملی وجود ندارد. اما با توجه به نوع ساخت و ساز و برنامه های بلند مدت شهری می توان انتظار آینده ای روشن برای این منطقه را داشت.

اگر به دنبال یک سرمایه گذاری بلندمدت در زمینه ملک هستید، خرید خانه در فاز ۱۱ پردیس گزینه‌ی مناسبی برای شماست.

جمع بندی کلی

 • شهر جدید پردیس، یکی از قطب های تازه شکل گرفته در شرق تهران است که به دلیل نزدیک بودن آن به تهران و وجود آب و هوای مناسب و موقعیت جغرافیای آن بهترین گزینه برای سرمایه گذاری و خرید مسکن است.
 • فازهای ۱ تا ۳ به دلیل قدیمی بودن و جمعیت بیشتر، از امکانات رفاهی و مطلوب تری برای زندگی کردن برخوردار است.
 • اگر به دنبال یک منطقه برای سرمایه گذاری در بازار مسکن هستید، فازهای ۸ و ۱۱ بهترین گزینه برای شماست.
 • فازهای ۵ و ۹ پردیس هنوز به بهره برداری نرسیده و در دست ساخت می باشد و کاربری و زمان تحویل آن هنوز مشخص نیست.

بیشتر بخوانید:

طرح ملی مسکن و هرآنچه که باید در این مورد بدانید

نظرات

Sori( سه شنبه 08 مهر 1399 )مطلب خوبی بود ، لطفا اگهی هاق بیشتری از ملک های پردیس بذارید ممنون

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید