بهترین مناطق اندیشه برای زندگی کردن کجاست؟

بهترین مناطق اندیشه برای زندگی کردن کجاست؟

بهترین مناطق اندیشه برای زندگی کردن کجاست؟

شهر جدید اندیشه در ۳ کیلومتری شمال شرقی شهریار قرار دارد. این شهر به خاطر موقعیت جغرافیای خود، فاصله زمانی زیادی از تهران ندارد و به راحتی با وسایل نقلیه عمومی و تاکسی می توان به این شهرک رفت و آمد کرد.

شهرک اندیشه دارای ۶ فاز است. که در ادامه این مطلب با بهترین مناطق آن برای زندگی کردن آشنا می شوید.

شهرک اندیشه

شهرک اندیشه در ۲۰ کیلومتری استان تهران واقع شده. اندیشه از غرب همجوار فردیس کرج، از جنوب محدود به جاده ملارد به شهریار و از شرق محدود به جاده شهریار به کرج می شود.

این شهرک دارای ۶ فاز است که اولین خانه های آن در سال ۱۳۶۳ ساخته شده. وجود آب و هوای مناسب، نزدیک بودن آن به تهران و داشتن بافت شهری مناسب تونسته نظر بسیاری از افراد رو برای خرید آپارتمان در اندیشه جذب کنه.

بعد از استقبال مردم از این شهرک ساخت و ساز، در این شهرک افزایش یافت و عده‌ی زیادی برای سکونت اندیشه را انتخاب کردند.

امکانات شهرک اندیشه

وجود پارک و فضای سبز گسترده در نقاط مختلف شهرک

کتابخانه و فرهنگ سرا

وجود مدارس متعهد در همه مقاطع 

ایستگاه آتش نشانی

مراکز پستی و مخابراتی

وجود انواع بانک های دولتی و خصوصی

مراکز تجاری و اداری متعدد

پلیس انتظامی

درمانگاه های شبانه روزی و مراکز بهداشتی

میادین میوه و مواد خوراکی

پارکینگ های عمومی

معرفی بهترین مناطق اندیشه برای سکونت

فاز ۲ شهرک اندیشه

فاز ۲ اندیشه در سال ۱۳۷۰ با هدف ساخت واحدهای آپارتمانی برای فرهنگیان ساخته شد. این فاز دارای مساحتی ۱۲۰ هکتاری است که با بقیه‌ی فازها فاصله زیادی دارد. بیشتر آپارتمان ها با متراژ بالای ۱۰۰ متر ساخته شده و به ندرت با واحدهای زیر ۱۰۰ متر روبه رو می شوید.

در فاز ۲ شهرک اندیشه، علاوه بر آپارتمان، خانه های ویلایی لوکسی در این منطقه وجود دارد که به جدیدترین امکانات رفاهی و تفریحی مثل سونا، جکوزی و استخر مجهز می باشد. اگر سکوت و دنج بودن منطقه برای شما اهمیت دارد این فاز مناسب شماست. به دلیل کم بودن مراکز تفریحی و تجاری در این منطقه، آرامش و سکوت بیشتری به نسبت بقیه محله ها وجود دارد.

فاز ۳ شهرک اندیشه

فاز ۳ اندیشه هم در سال ۱۳۷۰ ساخته شده و به نسبت بقیه‌ی فازها شناخته شده تر است. این فاز دارای مساحت ۳۶۰ هکتاری است. بیشترین خانه های ویلایی با متراژهای بالا در این فاز قرار دارند. فاز ۳ شهرک اندیشه به دلیل بافت شهری و وجود امکانات رفاهی متنوع

طرفدارهای بسیاری دارد. اگر به دنبال خانه های ویلای لوکس و چند طبقه هستید، حتما از شهرک صدف دیدن کنید. علاوه بر خانه های لوکس در این شهرک آپارتمان هایی با متراژ ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر هم می توان یافت.

فاز ۴ شهرک اندیشه

فاز ۴ شهرک اندیشه در سال ۱۳۷۵ با مساحت ۳۳۰ هکتار به بهره برداری رسید. فاز ۴ شهرک اندیشه در ادامه فاز ۳ ساخته شده و تقریبا می توان گفت که جزئی از فاز ۳ این شهرک است.

در این فاز هم مجتمع های تجاری و اداری زیادی وجود دارد و امکانات رفاهی برای زندگی کردن فراهم است. یکی از ویژگی های مثبت این فاز، بازار بزرگ آن است که شبیه بازار نقش جهان در اصفهان است. 

جمعیت این فاز به نسبت فازهای دیگه کمتر است و خانه های متعادل تری هم در آن یافت می شود.

فاز ۵ شهرک اندیشه

مساحت فاز ۵ شهرک اندیشه به ۱۹۴ هکتار می رسد. این فاز در قسمت شمالی فاز ۴ واقع شده است. فاز ۵ شهرک اندیشه، هم دارای ساختمان های اداری است و هم خانه های آپارتمانی و ویلایی. اگر دنبال آپارتمان با متراژهای بالا هستید، فاز ۵ گزینه‌ی مناسبی برای شماست.

 

آیا به نظر شما شهرک اندیشه گزینه ی مناسبی برای زندگی کردن است؟

شما هم می توانید نظرات و تجربیات خودتان را از زندگی کردن در این شهرک با ما و بقیه‌ی کاربران به اشتراک بگذارید.

نظرات

فاطمه فراهانی( شنبه 02 مرداد 1400 )فرهنگ فاز۳ بسیارغنی وآرامش خاصی دارد
رضا( پنجشنبه 17 تیر 1400 )فاز۳

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید