۴ راهکار برای فعالیت در زمان رکود مسکن

۴ راهکار برای فعالیت در زمان رکود مسکن

۴ راهکار برای فعالیت در زمان رکود مسکن

یکی از دغدغه های مشاورین املاک در ماه های گذشته، رکود در بازار مسکن بود. و همین عامل هم باعث شد تا عده‌ی زیادی از آنها تغییر شغل دهند و مابقی هم بی انگیزه و بدون هدف به کار خود ادامه دادند. اما در همین شرایط و با وجود رکود سنگین و افزایش قیمت‌ها بعضی از مشاورین املاک موفق به بستن قرارداد شدند. به نظر شما علت موفقیت این دسته از مشاورین چیست؟ 

 

اگر مشاور املاک هستید و کنجکاو شدید که دلیل موفقیت این دسته از مشاورین را بدانید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا به شما راز موفقیت این افراد را بگوییم. با دانستن این موارد دیگر رکود بازار برای شما معنا و مفهومی ندارد و می توانید قراردادهای ملکی موفق و پر سودی را داشته باشید.

 

نکته اول: پر انرژی باشید و با هدف کار کنید

دوران رکود، اخبار منفی، افزایش قیمت دلار و یا هزارن اخبار منفی دیگر می‌تواند در روحیه و انگیزه شما تاثیر بسیار منفی داشته باشد. از اخبار بد و منفی دوری کنید. باور کنید این اخبار درست و یا غلط جز ضرر و ایجاد انرژی منفی در شما تاثیر دیگری نخواهد داشت. هدف خود را مشخص کنید و با انگیزه برای رسیدن به آن تلاش کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که حتی در دوران رکود هم افرادی هستند که اقدام به خرید و یا فروش ملک کنند. مسکن، یک کالای اساسی برای زندگی است و همیشه متقاضیان مخصوص به خودش را دارد. در نتیجه همیشه راهی برای موفقیت است. 


نکته دوم: بهترین فایل های بازار را پیدا کنید

زمانی که رکود در بازار رخ می‌دهد، افراد سرمایه گذار از بازار خارج شده و یا تعداد کمی از آن ها در بازار باقی می‌مانند. اما افراد مصرف کننده همیشه در بازار حضور دارند. شما به عنوان یک مشاور املاک حرفه‌ای باید تمام تلاش خود را بکنید تا فایل های عالی و اکازیون را پیدا کنید. فایل هایی که امکانات آن مانند: پارکینگ، انباری، آسانسور، نورگیر، بالکن و … کامل باشد. این نکته را به‌خاطر داشته باشید که به دلیل کم بود خرید، مردم دنبال ملک های خاص هستند. در نتیجه به دنبال فایل های خاص باشید.

 

نکته سوم: تا می توانید تخفیف بگیرید

یک نکته بسیار مهم که در زمان رکود بازار اهمیت دارد، بحث قیمت است. به عنوان یک مشاور املاک حرفه‌ای همه‌ی تلاش خود را بکنید تا بتوانید از فروشنده بیشترین تخفیف را بگیرید. در دوران رونق بازار به دلیل وجود مصرف کننده و سرمایه گذار، بازار دچار رقابت است و نیازی به تخفیف و چانه زنی بالا ندارید. اما در دوران رکود این طور نیست. در دوران رکود باید سعی کنید تا حد امکان از فروشنده تخفیف بگیرید. هر چقدر میزان تخفیف بالا باشد شانس فروش ملک هم بالا می رود. 


نکته چهارم: در وب سایت های تبلیغاتی معتبر و باکیفیت فعالیت کنید

در زمان رکود خریداران زیادی هم داریم که مصرف کننده هستند. و به همین دلیل کیفیت آگهی های تبلیغاتی و زمانی‌که برای مشاهده و بررسی آن صرف می کنند، بسیار مهم و با ارزش است. معمولا این خریداران به وب سایت و اپلیکیشن هایی مراجعه می‌کنند که کیفیت بالایی دارند، خدمات رسانی آنها بسیار خوب است و علاوه بر آگهی های خرید و یا اجاره آپارتمان، امکانات دیگری هم مانند: قیمت خرید خانه، راه های ارتباط گیری سریع با مشاورین املاک مورد اعتماد، پروفایل شخصی برای ذخیره کردن آگهی ها و … را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. اگر شما هم می خواهید که در جایگاهی درست قرار بگیرید و تبلیغات موثری برای بهتر دیده‌ شدن داشته باشید، در وب سایت های تخصصی فعالیت کنید. به عنوان مثال: وب سایت و اپلیکیشن شابش می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. کیفیت شابش تضمین شده است و سرعت کار کردن با آن فوق العاده بالاست و نیازی نیست که زمان زیادی را برای درج یک آگهی باکیفیت صرف کنید. به دلیل تخصصی بودن، کاربران واقعی به آن مراجعه می‌کنند و همین عامل باعث می‌شود که زنگخور‌های واقعی برای شما ایجاد شود. 

 

نتیجه گیری:

زمان رکود، برای مشاورانی که با هدف فعالیت می کنند و برنامه‌ی کاری مشخصی دارند، یک محدودیت نیست! بلکه یک فرصت طلایی برای شناسایی مشتریان واقعی و انجام معامله است. اما به شرطی که تمامی نکات گفته شده را رعایت کنند و با قدرت به کار خود ادامه دهند. شما هم می توانید نظرات و تجربیات کاری خود را در این زمینه با ما و بقیه کاربران به اشتراک بگذارید.

نظرات

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید