محله نیاوران کجاست، و قیمت خانه در نیاوران چند است؟

محله نیاوران کجاست، و قیمت خانه در نیاوران چند است؟

محله نیاوران کجاست، و قیمت خانه در نیاوران چند است؟

نیاوران، نام محله‌ی خوش آب و هوا در منطقه ۱ تهران است. کمتر کسی پیدا می‌شود که تا به حال نام این محله زیبا را نشنیده باشد. محله نیاوران یکی از محله‌های بسیار لوکس و مرفه نشین در تهران است که بیشتر ملک های موجود در آن را برج های بسیار لوکس و پنت هاوس های گران قیمت تشکیل داده. خرید آپارتمان در نیاوران نیازمند بودجه‌ی بسیار زیادی است و هزینه های زندگی در آن بالاست. 

 

در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با این محله، تاریخچه شکل گیری آن، اماکن تفریحی و تاریخی آن آشنا شوید. همچنین اگر قصد خرید و یا اجاره آپارتمان در این محله را دارید، شما را از جدیدترین قیمت ها مطلع می کنیم و بهترین خیابان های این محله برای سکونت را به شما معرفی می کنیم.

 

تاریخچه محله نیاوران

نیاوران یکی از محله های قدیمی شهر تهران است که از ابتدا مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته. این محله که بخشی از منطقه ۱ شهرداری تهران و شهرستان شمیرانات می‌باشد، از شمال با ارتفاعات کلک چال، از غرب با تجریش، از شرق با دارآباد و از جنوب با فرمانیه، کامرانیه و دزاشیب همسایه است. آب و هوای مطلوب و مناسب از ویژگی های مهم این محله است که باعث جلب توجه عده‌ای از شاهان قدیمی قاجار قرار گرفت. فتحعلی شاه قاجار اولین حکمران بود که در این منطقه باغ ییلاقی ایجاد کرد و به دنبال او ناصرالدین شاه قاجار ( کاخ صاحبقرانیه) را ساخت.

 

در رابطه با نام گذاری این محله، روایت های مختلفی وجود دارد. برخی از افراد اعتقاد دارند که در گذشته درخت های انار زیادی در این محله وجود داشته که باعث شده این محله نارون نام گذاری شود و به مرور زمان به نیاوران تغییر کند. عده‌ای از افراد هم وجود برکه و نیزارهای فراوان را عامل اصلی نام گذاری این محله می دانند.

 

ویژگی های مهم نیاوران

یکی از ویژگی های مهم این محله، وجود خانه های ویلایی قدیمی در کنار برج های بسیار لوکس و مدرن است. اگر قصد سکونت در این محله را دارید می توانید علاوه بر خرید آپارتمان در نیاوران به خانه های ویلایی این منطقه هم فکر کنید. حیاط و فضای دل باز خانه های ویلایی هم می تواند به اندازه زندگی در برج و یا پنت هاوس های این منطقه لذت بخش باشد.

 

این منطقه به دلیل نزدیک بودن به کوه و ارتفاعات کلک چال، از آب و هوای نسبتا خوبی برخوردار است که باعث ترغیب افرادی می شود که قصد خرید خانه در محله های لوکس را دارند. همچنین از نظر بافت اجتماعی هم این محله از اهمیت بالایی برخوردار است و افراد سرشناس و مسئولین کشوری و بین المللی در این محله سکونت دارند.

 

عکس خیابان بوکان نیاوران

بهترین خیابان های نیاوران

از خیابان های معروف نیاوران برای زندگی کردن می توان به: خیابان باهنر نور افشان، خیام، شفیعی، گرجی، جهان شاهی و کاج اشاره کرد. دسترسی به این محله به دلیل سراشیبی های تند با اتومبیل بسیار راحت و آسان تر است. هنوز ایستگاه متروی مجزا برای محله نیاوران ساخته نشده. اما از طریق مترو و ایستگاه بی آر تی خط تجریش می توان به این محله دسترسی داشت.

 

امکانات محلی

امکانات متعددی مانند: مراکز تفریحی و تجاری، آموزشگاه ها و مدارس،  بیمارستان و درمانگاه در این محله وجود دارد. از مراکز تجاری مهم می توان به مرکز خرید اطلس مال، نارون، روشا و کیمیا اشاره کرد. همچنین پارک و کاخ نیاوران هم از جمله امکانات محلی بسیار مهم است که افراد بسیار زیادی از مناطق مختلف برای گذراندن اوقات فراغت خود به آن ها مراجعه می کنند.

 

قیمت خرید آپارتمان در محله نیاوران

میانگین قیمت خرید( یک متر مربع ) آپارتمان زیر ۵ سال ساخت ۹۹.۱۳۰.۰۰۰ تومان 

میانگین قیمت خرید( یک متر مربع ) آپارتمان ۵ تا ۱۰ سال ساخت ۸۰.۸۱۰.۰۰۰ تومان 

میانگین قیمت خرید( یک متر مربع ) آپارتمان ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت ۷۲.۳۰۰.۰۰۰ تومان 

 

قیمت هایی که مشاهده می کنید، میانگین قیمت خرید در ۳ ماه گذشته است. منبع این گزارش آگهی های قیمت دار ثبت شده مشاوران املاک معتبر منطقه، در وب سایت شابش است. برای مشاهده قیمت های خرید خانه در محلات تهران به صفحه قیمت خانه مراجعه کنید.

 

اگر نظر و یا نکته‌ای در جهت کامل شدن این مطلب دارید، لطفا آن را با ما و بقیه کاربران به اشتراک بگذارید.

نظرات

مریم قدردانی( سه شنبه 04 آبان 1400 )لطفا راجب سایر محله ها و قیمت خرید خانه در اون ها توضیح بدید. با تشکر
شابشاز همراهی شما سپاس گزاریم خانم قدردانی عزیز. حتما در آینده نزدیک مطالب جدید در این رابطه، منتشر می کنیم.

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید