چگونه ملک خود را قیمت گذاری کنید.

چگونه ملک خود را قیمت گذاری کنید.

چگونه ملک خود را قیمت گذاری کنید.

وقتی که تصمیم به فروش ملک خود را می گیرید ، اولین موضوعی که ذهن شما را درگیر می کند حتما قیمت گذاری ملک می باشد.چرا که از طرفی دوست دارید با بالاترین حد قیمت خانه خود را بفروشیدو هم نگران هستید که خریدار با این قیمت مشکلی نداشته باشد. و خانه شما سریع تر به فروش برسد. البته که نگرانی شما کاملا قابل درک و به جا است. خواندن ادامه این مطلب به شما کمک می کند که اگر قصد فروش و قیمت گذاری ملک خود را دارید با چند راهکار ساده به درستی بتوانید تصمیم بگیرید.

1- از مشاور املاک راهنمایی بخواهید

یک مشاور املاک ، با قیمت های روز بازار و ارزش ملک در محله ها به خوبی آشنایی دارد. و به درستی می تواند ارزش یک ملک را ارزیابی کند ، حتی اگر قصد دارید که به طور کامل فروش ملک خود را بر عهده بگیرید و تمام کار های آن را خودتان انجام دهید قبل از هر چیزی از یک مشاور املاک برای تعیین قیمت گذاری و ارزش ملک خود راهنمایی بخواهید.

2- قیمت مناسب برای فروش ملکتان تعیین کنید

یک اصول روان شناسی اثبات شده می گوید: 

اعدادی که زیر عدد صدگان هستند برای خریداران جذاب تر می باشند و خریداران را ترغیب به خرید می کنند. برای مثال به قیمت کالاهای فروشگاه ها دقت کنید. چند بار تا حالا قیمت هایی نظیر 19/900 ، 99/900 تومان را دیده اید؟ این اعداد بار روانشناسی دارند که به آستانه 20 و 100 تومان نرسیده اند. و همین کافی است تا ذهن مشتری را برای خرید کردن به خود مشغول کند. پس شما هم بعد از مشخص شدن ارزش ملک ، از این بار روانشناسی برای قیمت گذاری ملک خود استفاده کنید.

3- صرفه جویی بدون پورسانت را در نظر بگیرید

اگر شما با یک مشاور املاک کار می‌کنید، به طور خودکار تخمینی از یک قیمت خواهید داشت که شامل قیمت فروش‌های اخیر و روز بازار است. حتی اگر شما با یک مشاور کار نکنید باید با سه مشاور در تماس باشید تا سه قیمت تخمینی را داشته باشید. مشاوران املاک عادت دارند که در وهله اول قیمت‌ها را کم ارائه کنند چرا که افراد را به چشم مشتریان بالقوه می‌بینند. از سوال کردن نترسید؛ این حق مسلم شماست! 

احتمالا اصلا لازم نیست که مشاوراملاک به ملک شما بیاید. اگر آدرس را به او بدهید او می‌تواند یک تخمین در دفتر خود بزند ولی به هر حال ممکن است برای تخمین دقیق‌تر بخواهد ملکتان را بازدید کند.

4- خرید مقایسه ای

معمولا فروشندگان بنابر وابستگی های عاطفی که برای ملک خود دارند خیلی احساسی در فروش و قیمت گذاری عمل می کنند. اگر شما هم جزو این دسته از فروشندگان هستید با این کار در نتیجه باید فروش خانه را فراموش کنید. یا توقع نداشته باشید که ملک شما به زودی به فروش برود. اما اگر واقعا قصد شما فروش می باشد، بهتر است که خود را جای خریداران بگذارید و به درستی خواسته ی آن ها را درک کنید.

هنگامی که شما اطراف را ببینید خواهید فهمید که چه کسانی در حال فروش هستند و ممکن است ایده ای برای بهتر کردن جایگاهتان در بازار کنونی به دست آورید. تجربه های مفید خود را در زمینه خرید و فروش ملک با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات

غزال( چهارشنبه 04 فروردین 1400 )به نظر من تنها یک مشاور املاک حرفه‌ای می تواند به درستی ملک را قیمت گذاری کند
ا.حسانی( دوشنبه 26 خرداد 1399 )عالی بود

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید