۴ جمله‌ای که یک مشاور املاک هرگز نباید به زبان بیاورد

شما هم موافق هستید که در دنیایی که روش های ارتباطی در حال رشد و تکمیل شدن است. ارتباطات ما هم باید گسترده و به روزتر باشد؟ در این مطلب چهار جمله ی مهم و کاربردی را بررسی می کنیم که یک مشاور املاک حرفه ای نباید از آنها استفاده کند.

نگویید:در ساعت کاری پاسخگوی شما هستم 

فراموش نکنید یک مشاور املاک خوب فروشنده ملک نیست ! بلکه فردی است که به مشتری کمک می کند تا خانه ی مورد علاقه خود را پیدا کند و راهنمای خوبی برای مشتری از لحظه ی انتخاب تا معامله باشد. همه ی مشتریان از مشاور خود توقع همراهی دارند پس باید در هر لحظه و هر زمان پاسخگوی آنها باشید.درک می کنیم که همیشه و در هر ساعتی امکان پاسخگویی نیست و ممکن است زمان استراحت و یا تعطیلی شما باشد.اما این نکته را در نظر بگیرید که مشتری شما چه زمانی وقت آزاد برای صحبت کردن با شما را دارد و چه زمانی قادر است با خیال راحت و ذهنی آزاد به حرف های شما گوش دهد. در این صورت است که مشتری به شما اعتماد می کند و تبدیل به مشتری وفادار شما می شود. برای مشتریان خود راه های ارتباطی مختلفی را ایجاد کنید . این روش هم به شما کمک می کند که زمان خود را مدیریت کنید و هم مشتری راحت تر با شما ارتباط بر قرار می کند. برای مثال همه ی مشتریان دوست ندارند در هر لحظه با شما صحبت کنند و یا تلفتی به شما پاسخگو باشند. بهتر است کارت ویزیتی طراحی کنید و در آن شماره تماس ، ایمیل ، و شبکه های اجتماعی که در دسترس دارید ذکر کنید. تا امکان بر قراری ارتباط با مشتری از هر کانالی را داشته باشید.


 

نگویید: وب سایت ندارم

نداشتن وب سایت در دنیای دیجیتال امروز هشدار بزرگی برای بسیاری از مشتریان شما به حساب می‌آید. مشتریان شما نیاز دارند درباره شما بیشتر بدانند و شما را بهتر بشناسند تا ببینند آیا شما گزینه ی مناسبی برای کمک به آن‌ها در بزرگ‌ترین خرید زندگیشان هستید یا خیر؟ اگر نمی‌خواهید برای طراحی یک وبسایت حرفه‌ای هزینه کنید، می‌توانید از سایت‌هایی که به همین منظور طراحی شده‌اند به صورت رایگان استفاده کنید. به طور مثال سایت  shabesh.com می‌تواند، این فضا را در اختیار شما قرار دهد. شما در سایت شابش فضایی در اختیار دارید که همانند یک وبسایت حرفه‌ای برای شما عمل می‌کند. در این سایت شما می‌توانید اطلاعات مربوط به آژانس املاک خود را ثبت و آگهی‌های خرید و فروش املاک و مستغلات را در آن با مشتریان خود به اشتراک بگذارید. ضمن اینکه مشتری می‌تواند از طریق اپلیکیشن شابش دسترسی راحت تری به فایل‌های خرید و فروش آپارتمان شما داشته باشد.


 

نگویید: بازدید عمومی انجام نمی‌دهم 

فرض کنید قصد خرید کوچک ترین لوازم الکتریکی را دارید مثلا تلفن همراه. برای پیدا کردن بهترین برند با قیمت مناسب و پیدا کردن اطلاعات کامل راجب آن بارها در سایت ها جست و جو می کنید به مراکز تجاری می روید و حضوری از فروشنده ها سوال می کنید. حالا ببینید برای خرید خانه و سرمایه گذاری که برای آنها سال ها تلاش کرده اید چقدر نیاز به بازدید حضوری دارید.در نظر بگیرید فردی را که قصد دارد سرمایه ای که برای آن سال ها تلاش کرده ، را صرف خرید خانه کند. این فرد باید بازدید های مختلفی داشته باشد و همه ی جوانب را به طور کامل بررسی کند. پس خودتان را به عنوان مشاور از بازدید کردن و راهنمایی حضوری برای خریداران دریغ نکنید.اگر لازم بود حتی چندین بار هم برای بازدید همراه مشتری بروید. به عنوان یک مشاور املاک حرفه ای ، از تمام فایل های خود باید عکس داشته باشید. عکس هایی با کیفیت بالا و در تمام زاویه ها. اول عکس های ملک را به مشتری نشان دهید و در صورت تایید دادن و نزدیک بودن به سلیقه مشتری همراه آنها به بازدید بروید.

نگویید: این خانه‌ را برایتان می‌گیرم

کمتر قول بدهید ! در معامله ای بزرگ مثل خرید ملک هر لحظه امکان فسخ از طرفین وجود دارد. و با هر معامله ای که انجام نمی شود مشتری احساس مایوس شدن پیدا می کند و دیگر کمتر به شما حس اعتماد دارد. برای جلوگیری از این کار و حفظ اعتماد مشتری نسبت به خودتان ، هیچ وقت از جمله های :قول می دهم ، این خانه را برایتان بگیرم، شما فقط به من اعتماد کنید ! بسپارید به من در زمان معامله همه چیز را درست می کنم.این خانه حتما برای شما است و ... .استفاده نکنید. به جای آن از جمله های مثبت و انرژی دهنده استفاده کنید.مثل:

 «اگر پیشنهادتان قبول شد، می‌توانید وارد مرحله معامله ملک شوید، در غیر این صورت بگذارید یک بار دیگر مذاکره را انجام دهم.»

 

و در آخر فراموش نکنید که هر زنگ خور برای شما یک شانس و هر بازدید برای شما یک مشتری حساب می شود. پس  خیلی راحت از کنار هر زنگ خور و بازدید عبور نکنید. به عنوان یک مشتری شما چه انتظاراتی از یک مشاور املاک دارید؟ به چه افرادی حاضر هستید اعتماد کنید؟ 

نظرات خود را در این باره با ما به اشتراک بذارید.

نظرات

مهرداد ریاضتی( جمعه 04 بهمن 1398 )خیلی خوب بود
حاتم قشقایی( دوشنبه 08 اردیبهشت 1399 )بسیار عالی
امیرمحمود رضایی( جمعه 19 اردیبهشت 1399 )ممنونم از توضیحاتتون
مهدی رحمانی( چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 )ممنون از راهنمایی هاتون
منوچهرسبزواری( دوشنبه 26 خرداد 1399 )خیلی خوب بود فوق باشید
شاهرخ پویان( شنبه 21 تیر 1399 )سلام ممنون از نکات خوب شما راهکارهای خوبیهستند
سعید نیشابوری( پنجشنبه 09 مرداد 1399 )ممنون از راهنماییهاتون.عالیه
امین( سه شنبه 28 مرداد 1399 )از لطف شما سپاسگزارم راهنمایی خوبی بود
املاک( یکشنبه 16 شهریور 1399 )خیلی عالی بود ممنون
املاک وزمین( یکشنبه 16 شهریور 1399 )خیلی عالی بود
01 - 10 از 11