موقع فروش خانه به این ۴ سوال جواب ندهید!

موقع فروش خانه به این ۴ سوال جواب ندهید!

موقع فروش خانه به این ۴ سوال جواب ندهید!

این سوالاتی است که وقتی تصمیم به فروش خانه می گیرید

در ابتدا مشاور های املاک و بعد خریداران هنگام بازدید خانه ،از شما می پرسند.

  • چند سال است که در این خانه ساکن هستید؟
  • چرا دارید جابجا می‌ شوید؟
  • همسایه‌ها چطور هستند؟ 
  •  اخیراً چه تعمیراتی در خانه‌تان انجام داده‌اید؟ 
  • می‌بینم همسایه‌تان منزلش را فروخته است. شما اطلاع دارید چه قیمتی فروخته؟ 

پرسیدن این سوالات توسط مشاوران املاک کاملا منطقی و یک امر طبیعی است. چرا که برای قیمت گذاری ، ملک شما و سریع به فروش رفتن آن نیاز دارد تا تمامی اطلاعات مربوط به خانه شما را به طور کامل داشته باشد. اما خریداران از پرسیدن این سوالات به دنبال درخواست کاهش قیمت و گرفتن تخفیف از شما هستند. اگر می خواهید که جواب منطقی برای این سوالات که بالاخره از شما پرسیده می شود داشته باشید و خانه خود را با سود بالا و بدون ضرر کردن به فروش برسانید پیشنهاد می کنیم که این مطلب را دنبال کنید.

چند نکته که باید قبل از اقدام کردن برای فروش خانه بدانید

تصمیم قطعی برای فروش خانه بگیرید

فروش خانه بنابر هر دلیلی اصلا کار ساده ای نیست.باید برنامه ریزی برای محل جدید زندگی داشته باشید.خود را آماده برای اسباب کشی کنید و خانه ی جدیدی را پیدا کنید.تا از این مسائل مطمئن نشدید تصمیم خود را با مشاور املاک مطرح نکنید.چراکه ممکن است در اولین فرصت مشتری برای خرید خانه حاضر باشد اما شما هنوز محل جدیدی برای زندگی کردن پیدا نکردید!

قیمت گذاری دقیق و منطقی برای ملک خود داشته باشید

برای قیمت گذاری ملک احساسی بر خورد نکنید! مشتری بر اساس قیمت بازار و شرایطی که وجود دارد خانه ی شما را می خرد. نه بر اساس سال هایی که شما در آن خانه زندگی کرده اید و خاطره های خوبی دارید. برای قیمت گذاری ملک حتما از کارشناسان و مشاورین املاک راهنمایی بگیرید. در کل سعی کنید تا کل مبلغ تعیین شده را منطقی و قابل قبول مطرح کنید با اینکار سرعت فروش خانه و پیدا کردن مشتریان واقعی را بالا می برید و افراد کمتری هم

در خواست تخفیف و کاهش قیمت از شما می کنند.

اگر خانه شما احتیاج به تعمیرات جدی و اساسی دارد سریعا اقدام کنید

معمولا کسی دوست ندارد خانه ای را خریداری کند که جز پول آن هزینه ی هم برای تعمیرات پرداخت کند.

 اگر قصد رنگ کردن خانه را دارید می توانید تا پیدا شدن مشتری صبر کنید

از معامله که مطمئن شدید به سلیقه مشتری می توانید رنگ آمیزی دیوار ها را انجام دهید.با این کار شانس به فروش رفتن خانه را هم بیشتر می کنید.اما قبل از این کار حتما دیوار ها را تمیز کنید ، تا خانه کاملا آماده بازدید مشتری شود.

 به زمان آفت کشی منزل توجه کنید

شاید وجود سوسک در خانه طبیعی باشد ، اما برای خریدار اصلا خوشایند نیست خانه ای را بخرد که در آن سوسک ها مشغول حرکت کردن هستند. پس حتما به این موضوع توجه کنید و مدتی قبل از شروع بازدیدها از خانه تمام مراحل آفت کشی را انجام بدید.

 

بعد از اینکه مقدمات لازم را برای فروش خانه آماده کردید ، خودتان را برای این سوالات آماده کنید.

این چهار سوال نابودگر هستند خیلی به جواب آن ها دقت کنید!

1- چرا دارید جابجا می شوید؟

هر کسی برای جابجای دلیل خاص خودش را دارد.کار ، تحصیل ، ازدواج ، محله جدید ، خانه ی بزرگ تر و ... . همه این ها عواملی است که باعث می شود افراد تصمیم برای تغییر محل سکونت خود بگیرند. اگر شما هم قصد فروش خانه دارد خودتان را برای این سوال ها آماده کنید چرا که معمولا %90 خریداران از شما این سوال را خواهند پرسید.ممکن است این سوال برای شما خوش آیند به نظر نرسد و حتی باعث ناراحتی شما شود اما خریدار با پرسیدن این سوال فقط می خواهد مطمئن شود که دلیل جابجایی شما در  آینده منجر به جابجایی وی هم نشود و از این موضوع جلوگیری کند.

2- همسایه ها چطور هستند؟ کمی از آنها بگویید!

شاید شما و خانواده تان شاغل هستید و هرگز  وقت این را نداشتید که با همسایه هایتان صحبت کنید و با آنها صمیمی شوید. و فقط در حد جلسات ساختمانی با آنها آشنایی دارید. در این صورت وقتی این سوال از شما پرسیده شد تعجب نکنید. شاید برای بقیه،همسایه ها و برخورد آنها مهم باشد. یادتان باشد ایده شما درباره یک همسایه خوب ممکن است کاملا با ایده آن ها متفاوت باشد.

مثلا شما همسایه ای را دوست دارید که آرام و ساکت باشد اما دیگری علاقه به معاشرت کردن با همسایه ها را دارد. در این صورت بهتر است که وقتی از شما راجب همسایه سوال پرسیده شد به یک جمله

( همسایه های واقعا خوبی داریم و تا به حالا به مشکل جدی برخورد نکردیم و در کنار هم به خوبی زندگی می کردیم) اکتفا کنید.

با گفتن یک جمله مثبت و با انگیزه هم خیال خودتان را راحت کنید و هم در ذهن خریدار یک نگرش مثبت ایجاد کنید.

البته به خاطر داشته باشید اگر موضوع خاصی است که باید خریدار در جریان باشد بهتر است که حتما آن را بیان کنید.

با این کار هم از بروز مشکلات جدی در آینده نه چندان دور جلوگیری می کنید و هم کار درستی انجام داده اید.

3- اخیرا چه تعمیراتی در خانه تان انجام داده اید؟ 

اگر شما هم  جزو آن دسته از افرادی هستید که هنگام بازدید از خانه در کنار مشاور و خریدار حضور دارید علاوه بر این که باید به این سوالات پاسخ دهید ، شاهده یک سری از اتفاقات هم خواهی بود. حتما مشتری از شما می پرسید اخیرا چه تعمیراتی انجام داده اید و خانه چه مشکلاتی داشته؟ 

و بعد از پرسیدن این سوالات مشغول بازدید از خانه می شوند. هنگام بازدید خریدار حق خود می دانید که همه جای خانه را با دقت و جزئیات کامل ببیند. او ممکن است به قفل درب ها دقت کند ، دستگیره پنجره ها و بالکن را بررسی کند. کف خانه را چک کند و حتی بخواهد که داخل کمد دیواری هم ببیند. اگر خانه شما خالی باشد و وسایل خود را جمع کرده باشید این موضوع خیلی برای شما سخت نیست. اما اگر هنوز به طور کامل وسایل خود را جمع نکردید و در خانه سکونت دارید ممکن است این بازدید برای شما اصلا خوشایند نباشد. بنابراین اگر قصد فروش خانه را دارید باید خود را برای هرگونه اتفاقی آماده کنید.  چون قرار است با آدم های جدید و برخورد های مختلفی آشنا شوید.

۴- می‌بینم همسایه‌تان منزلش را فروخته؛ خانه‌شان را چه قیمتی برای فروش گذاشته بودند؟

خریدارن وقتی که تصمیم برای خریدن خانه می گیرند شروع به بازدید از خانه های زیادی می کنند. حتی ممکن است چندین بار به کوچه و خیابان شما سر بزنند و از خانه های زیادی در آن محدوده بازدید کنند. پس اگر راجب خانه همسایه هایتان و قیمت گذاری آن ها سوال پرسیدند اصلا تعجب نکنید. سوالاتی که مربوط به قیمت گذاری و بخش مالی است را کاملا بر عهده مشاور املاک خود بگذارید.

چرا که تنها مشاور املاک است که با دانش و آگاهی و تسلط به قیمت های روز ، بازار می تواند ارزش خانه ها را مشخص کرده و پاسخگوی هر نوع سوالی در این زمینه باشد.

چند نکته مهم در خصوص طفره رفتن از سوالات ویرانگر

  1. حتما یک مشاور املاک با تجربه و حرفه ای را برای فروش خانه خود انتخاب کنید
  2. به توصیه های مشاور املاک گوش کنید
  3. سعی کنید در هنگام بازدید خانه نباشید
  4. خودتان را برای هر نوع برخورد و سوالی آماده کنید
  5. تصمیم قطعی برای فروش خانه خود بگیرید

(امیدواریم فروش خوبی داشته باشید)

اگر در زمینه فروش خانه تجربه ای دارید با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات

حامد( پنجشنبه 17 تیر 1400 )بهتره فروشنده اولین دیدار با خریدارش در املاکی باشه و بیشترین صحبتو ب املاکی واگذار کنه اگه قیمت مد نظرو اول بگی و پای قولنامه تخفیف کوچولو بدی بهتر از اینکه قیمت بالایی بگی تا تخفیف زیادی بدی
reza( پنجشنبه 02 بهمن 1399 )کمتر با خریدار صحبت کنید و از توضیحات اضافه بپرهیزید! بعضی موارد برای شما معمولیه اما برای خریدار خیلی مهم میشه و باعث عدم خریدش میشه!
امیر( سه شنبه 20 آبان 1399 )بسیارعالی بود
خاتون( دوشنبه 28 مهر 1399 )خوب بود،فقط یه سوال فروشنده میتونه سرخونه وام داشته باشه ولی سند دست بانک نباشه؟
محمد( پنجشنبه 03 مهر 1399 )خیلی مفید و کاربردی ممنونم
ملیکا( دوشنبه 13 مرداد 1399 )عالی بود .ممنون.انشالله دعا کنید برام یه مشتری خوب بیاد تا منزلم را بفروشم.التماس دعا از همه
زینب صباغی( شنبه 14 تیر 1399 )عالی بود
زینب( شنبه 14 تیر 1399 )نکته های ریزی بودن که من نمیدونستم، ممنونم بابت راهنمایتون بیشتر بذارین خوشم اومد
رضایی( سه شنبه 13 خرداد 1399 )منم ميخام بفروشم دعاکنيدپشيمون نشم بعدها
رضایی( سه شنبه 13 خرداد 1399 )واايناک خیلی سخت بود مگه میشه مگه داریم
01 - 10 از 12

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید