جدول جدید اقساط وام مسکن

جدول جدید اقساط وام مسکن

تا قبل از این تسهیلات بدون سپرده می‌توانستند از طریق خرید اوراق در بازار بورس به صورت انفرادی در تهران ۶۰ میلیون تومان، مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا ۵۰ میلیون و سایر مناطق ۴۰ میلیون تومان بود و برای تسهیلات مسکن برای زوجین در تهران ۱۰۰ میلیون، مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۸۰  میلیون و سایر مناطق ۶۰ میلیون تومان تعیین شده بود که با مصوبه اخیر شورا به ازای هر نفر تا ۱۰ میلیون تومان اضافه می شود.

 

جزئیات این مصوبه و سازوکار دریافت تسهیلات جدید از سوی بانک مرکزی و بانک مسکن اعلام نشده است اما با توجه به سود فعلی ۱۷.۵ درصدی که برای بازپرداخت وام از طریق خرید اوراق سهام وجود داشته و با توجه به دوره بازپرداختی تا سقف ۱۲ سال، می توان حدود اقساط و سود پرداختی را تعیین نمود.

  

متقاضیان دریافت وام خرید مسکن از این محل باید به ازای هر ۵۰۰ هزار تومان از تسهیلات مورد نظر، یک برگ اوراق سهام تهیه کنند. در حال حاضر قیمت هر برگ اوراق حدود ۷۲ هزار تومان می باشد که صاحب وام باید هزینه آن را بپردازد.

 

بر اساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار، متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن می توانند وام جعاله را نیز دریافت کنند. تسهیلات جعاله تا پیش از  این ۱۰ میلیون تومان بود که با مصوبه جدید به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته و می‌توان همزمان با مبلغ اصلی تسهیلات مسکن برای دریافت آن نیز اقدام کرد.

 

در این تصمیم‌گیری در کنار بانک مسکن، بانک های تجاری نیز برای پرداخت وام های جدید اقدام می کنند. این در حالی می باشد که قبل از این هم شورای پول اعتبار پرداخت وام تا سقف ۶۰ میلیون تومان را برای بانک‌های تجاری آزاد اعلام کرده بود، اما هیچ گزارشی در مورد اقدام بانک‌های تجاری برای پرداخت وام مسکن وجود نداشت و اقدامی نکردند. 

 

بنابراین این بار هم  بانک مسکن باید محور اصلی پرداخت وام‌های افزایش یافته باشد.

نظرات

رقیه شهسواری( شنبه 21 مرداد 1396 )ایا میشود به جای دوازده سال هشت ساله بپردازیم
جواب خانم شهسواری( یکشنبه 24 دی 1396 )بله میشه.
رضا رخشانی( پنجشنبه 05 بهمن 1396 )مثلا زوجین اگه با هم 90میلیون وام بگیریم قسط ماهانه چقدر میشه
مجید هدایتی( سه شنبه 10 بهمن 1396 )سلام این وامها سود چند درصد هستن
عطا محمدی( دوشنبه 16 بهمن 1396 )زوجین 160 میلیون وام نمیتونن بگیرن؟
احمدی( یکشنبه 22 بهمن 1396 )آیا میشه برای خرید مسکن مهر که ۴۵ قسط باقی دارد وام ۱۰میلیونی از بانگ مسکن گرفت
مهدی امینی( یکشنبه 29 بهمن 1396 )با سلام.حداقل و حداکثر تعداد اقساط وام اوراق مسکن چند ماهه است؟
مشایخی( دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 )سلام آیا ۷۰ میلیون میتونیم اوراق بخریم به ماهی چند ،۶۰ میلیون چطور برای تک نفره،ممنون
رضا رسولی( شنبه 08 اردیبهشت 1397 )با سلام برای وام مسکن از طریق بورس برای زوجین ایا ضامن لازم هست یا نه؟ در ضمن ایا کسی که قبلا از بورس استفاده کرده و35میلیون وام گرفته ایا باز میتونه اقدام کنه؟ با تشکر
ایراندوست( شنبه 22 اردیبهشت 1397 )سلام.اگه قیمت یه خونه ۱۵۰ میلیون باشه زوجین بخوان وام بگیرن تا چه مقدار وام تعلق میگیره.در شهر کرج
01 - 10 از 31