جدول جدید اقساط وام مسکن

جدول جدید اقساط وام مسکن

جدول جدید اقساط وام مسکن

تا قبل از این تسهیلات بدون سپرده می‌توانستند از طریق خرید اوراق در بازار بورس به صورت انفرادی در تهران ۶۰ میلیون تومان، مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا ۵۰ میلیون و سایر مناطق ۴۰ میلیون تومان بود و برای تسهیلات مسکن برای زوجین در تهران ۱۰۰ میلیون، مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۸۰  میلیون و سایر مناطق ۶۰ میلیون تومان تعیین شده بود که با مصوبه اخیر شورا به ازای هر نفر تا ۱۰ میلیون تومان اضافه می شود.

 

جزئیات این مصوبه و سازوکار دریافت تسهیلات جدید از سوی بانک مرکزی و بانک مسکن اعلام نشده است اما با توجه به سود فعلی ۱۷.۵ درصدی که برای بازپرداخت وام از طریق خرید اوراق سهام وجود داشته و با توجه به دوره بازپرداختی تا سقف ۱۲ سال، می توان حدود اقساط و سود پرداختی را تعیین نمود.

  

متقاضیان دریافت وام خرید مسکن از این محل باید به ازای هر ۵۰۰ هزار تومان از تسهیلات مورد نظر، یک برگ اوراق سهام تهیه کنند. در حال حاضر قیمت هر برگ اوراق حدود ۷۲ هزار تومان می باشد که صاحب وام باید هزینه آن را بپردازد.

 

بر اساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار، متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن می توانند وام جعاله را نیز دریافت کنند. تسهیلات جعاله تا پیش از  این ۱۰ میلیون تومان بود که با مصوبه جدید به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته و می‌توان همزمان با مبلغ اصلی تسهیلات مسکن برای دریافت آن نیز اقدام کرد.

 

در این تصمیم‌گیری در کنار بانک مسکن، بانک های تجاری نیز برای پرداخت وام های جدید اقدام می کنند. این در حالی می باشد که قبل از این هم شورای پول اعتبار پرداخت وام تا سقف ۶۰ میلیون تومان را برای بانک‌های تجاری آزاد اعلام کرده بود، اما هیچ گزارشی در مورد اقدام بانک‌های تجاری برای پرداخت وام مسکن وجود نداشت و اقدامی نکردند. 

 

بنابراین این بار هم  بانک مسکن باید محور اصلی پرداخت وام‌های افزایش یافته باشد.

نظرات

رفاقت( یکشنبه 04 آبان 1399 )سلام وام مسکن را یکبار میدهند یا قسط قسط
مرجان( جمعه 13 تیر 1399 )100ملیون وام چقدر اوراق میخاد
فاطمه( پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 )سلام من کرج هستم میخوام وام ۰ ۱۲ تومنی بگیرم چقدر باید اوراق بگیرم و قسطش چقدره ۱۲ ساله
حمید رضا خاکشور( چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 )سلام و خسته نباشی من در شهر مشهد زندگی میکنم 120 میلیون وام میخوام چقدر اوراق باید خریداری کنم اقساط 120 میلیون ماهیانع چقدر میشود
مهدی ناصری( سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 )سلام وام ۴۰ میلیونی باز پرداخت ۶۰ ماهه اقساط ماهی چقدر میشه
حسین باقری( یکشنبه 07 اردیبهشت 1399 )سلام من مبلغ در بانک بابت وام کذاشتم ایا میتونیم اوراق درکنارش بگیرم قسط بانک با اوراق چقدر میشه
مصطفی تاجیک( جمعه 05 اردیبهشت 1399 )سلام میتونم برای یه خونه ۴۰۰ملیونی یه وام ۱۴۰تومنی وردارم باسودکمتر؟
میلاد پورمرادی( یکشنبه 31 فروردین 1399 )با سلام.من تا 10سال مسکن نوجوان داشتم بعد به پولش احتیاج داشتم همش برداشتم الانم متاهلم تاحالاهم وام مسکن یا خود مسکن نداشتم.الان بخوام یک وام بگیرم برای خونه فرقی هم نداره مرکز استان یا مسکن مهر باید چکار کنم؟ میشه راهنمایم کنن!؟
محمدی( جمعه 15 فروردین 1399 )سلام. اوراق بدون سپرده چقدر میشه گرفت.سقف اوراق چقدره. من تا حالا نه اوراق گرفتم نه وام مسکن. به مجرد ، متاهلی ربطی داره یا نه.
احدی( جمعه 02 اسفند 1398 )سلام میتوان همزمان از وام مسکن یکم و اوراق بهادار استفاده کرد ، همسر وام مسکن یکم و شوهر اوراق تهیه کنند در حالی که قبلا از هیچگونه وام مسکن استفاده نکرده باشند
01 - 10 از 31

اشتراک در خبرنامه !

برای ثبت نام در خبرنامه شابش ایمیل خود را وارد کنید
ایمیل را با فرمت صحیح وارد نمایید