افزایش سقف وام مسکن فعلا در دستور کار نیست

افزایش سقف وام مسکن فعلا در دستور کار نیست
چند روز پیش بود که وزیر و معاون وزارت راه و شهرسازی در گفتگوهایی جداگانه از افزایش تسهیلات مسکن صحبت کردند اما گویا درخواست آنها به طور کامل مورد موافقت قرار نگرفته و صرفا نرخ سود تسهیلات کاهش پیدا کرده است.

در حالیکه چند روز پیش وزیر راه و شهرسازی و معاون وزارتخانه از افزایش تسهیلات مسکن صحبت میکردند، مدیر امور طرح و برنامه ریزی بانک عامل حوزه مسکن در مصاحبه ای اعلام کرد افزایش سقف وام مسکن فعلا در دستور کار نیست و فعلا فقط نرخ سود تسهیلات را کاهش خواهیم داد. محمد‌حسن مرادی با اشاره به تسهیلات فعلی خرید خانه گفت: مطابق گذشته و سیاست های شورای پول و اعتبار، سود تسهیلات مسکن برای خانه اولی ها در بافت فرسوده از 8 به 6 درصد کاهش پیدا کرد و برهمین اساس انتظار میرود متقاضیان خرید آپارتمان های مسکونی در سال 97 افزایش پیدا کند. در سالهای گذشته نیز با کاهش نرخ سود تسهیلات، متقاضیان صندوق پس انداز یکم افزایش قابل توجهی پیدا کرده بودند و امسال پیش بینی میکنیم تعداد متقاضیان به 300 هزار نفر برسند.

وی در ادامه به نرخ تسهیلات در سایر مناطق پرداخت و گفت: در سایر مناطق نیز نرخ سود تسهیلات از 9.5 به 8 درصد کاهش پیدا کرده و تمامی این اقدامات با دو هدف صورت پذیرفته اند. مسلما اولین هدف حمایت از ساخت و ساز در مناطق فرسوده شهر و نوسازی و بهسازی این مناطق است. هدف دوم حمایت از متقاضیان مصرفی خرید خانه و افزایش توان خرید آنهاست. در گذشته متقاضیان خرید مسکن از توان خرید بسیار پایین تری برخوردار بودند که سعی کردیم با ارائه تسهیلات مناسب توان خرید آنها را افزایش دهیم.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم