یک گام دیگر در راستای بهبود تسهیلات مسکن

یک گام دیگر در راستای بهبود تسهیلات مسکن
در این چند روز اخیر خبرهای خوبی در حوزه تسهیلات مسکن به گوش میرسد. پس از کاهش سود تسهیلات مسکن در بافت های فرسوده، امروز معاون وزارت راه و شهرسازی در مصاحبه ای از افزایش دوره بازپرداخت وام مسکن خبر داد.

هوشنگ عشایری معاون وزارت راه و شهرسازی در مصاحبه ای به بهینه تر شدن تسهیلات مسکن یکم پرداخت و گفت: پس از پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی مبنی بر بهبود شرایط دریافت تسهیلات مسکن و تایید شورای پول و اعتبار، نرخ بهره تسهیلات در مناظق فرسوده از 8 به 6 درصد و دوره بازپرداخت وام از 12 به 15 سال افزایش پیدا کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: به طور مثال افرادی که در بافت های فرسوده وام دریافت کرده بودند، میبایست با سود 8 درصد و دوره 12 ساله بازپرداخت، ماهانه 865 هزار تومان قسط پرداخت میکردند که با توجه به ابلاغیه جدید، نرخ سود به 6 درصد، دوره بازپرداخت به 15 سال و میزان اقساط ماهیانه به 675 هزار تومان تغییر پیدا کرد.

بهمن سال گذشته بود که رئیس کل بانک مرکزی از در اختیار دادن 2500 میلیارد تومان بودجه به بانک ها در سال 97 برای بهبود وضع مناطق فرسوده تهران خبر داده بود. همچنین طبق گزارش وزرات راه و شهرسازی هم اکنون 2 میلیون و 300 نفر ساکن بافت های فرسوده تهران هستند که از تسهیلاتی مانند: صدور رایگان پروانه ساختمان، پرداخت ما به تفاوت هزینه انشعابات برق و گاز و آب، اعطای وام برای نوسازی و تلاش برای رایگان شدن خدمات نظام مهندسی بهره مند شده اند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم