افزایش خانه های اشتراکی در استرالیا به علت گرانی مسکن

افزایش خانه های اشتراکی در استرالیا به علت گرانی مسکن
استرالیا یکی از کشورهاییست که در سالهای گذشته مهاجران قابل توجهی را به سمت خود کشانده است. اما گویا وضع مسکن در این کشور از اوضاع مناسبی برخوردار نیست و همین مسئله باعث وقوع تغییرات فرهنگی در این کشور شده است.

بر اساس گزارش وب سایت Realestate، استرالیا تبدیل به یکی از بزرگترین کشور جهان با رویکرد خانه های اشتراکی شده است. البته منظور از خانه های اشتراکی صرفا خانه های hip نمیباشد زیرا در مراکز این شهر هم این مسئله رواج پیدا کرده است. اما علت این پدیده فرهنگی چیست؟

بر اساس گزارشهای منتشر شده، قیمت خانه در استرالیا در طول سال گذشته 6.3 درصد افزایش پیدا کرده و به همین دلیل خرید خانه برای خیلی از استرالیایی ها تبدیل به یک رویا شده است. این در حالیست که اجاره خانه نیز از این افزایش قیمت مصون نمانده است. CoreLogic اعلام میدارد میزان اجاره بهای هفتگی در استرالیا دیگر برای خیلی از افراد به صرفه نیست و سال به سال بر شیب صعودی آن افزوده میشود. به طور مثال 10 سال پیش نرخ اجاره بهای یک خانه ساحلی در سیدنی 920 دلار بود که امسال این رقم به 1300 دلار رسیده است. این بدان معنیست که نه تنها دانشجویان و دانش آموزان جوان، بلکه سایر شهروندان نیز توانایی پرداخت چنین اجاره ای را نداشته و ترجیح میدهند به صورت مشترک با دوستان و نزدیکان خود خانه اجاره نمایند.

بیشترین مکان های مورد استفاده به عنوان خانه اشتراکی در استرالیا مرکز شهر میباشد که معمولا به علت نزدیکی به محل کار و دانشگاه انتخاب شده است.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم