تصمیم غیرمنتظره بانک مسکن: دوبار وام مسکن بگیرید!

تصمیم غیرمنتظره بانک مسکن: دوبار وام مسکن بگیرید!
پس از جلسه هیئت مدیره بانک مسکن در خبری غیرمنتظره اعلام شد زوجین میتوانند با رعایت برخی شرایط برای مرتبه دوم نیز وام مسکن دریافت نمایند!

پس از وعده های وزارت راه و شهرسازی و رایزنی‌های صورت گرفته با ریاست جمهوری، به نظر میرسد وضع تسهیلات مسکن اوضاع بهتری پیدا کرده است. امروز بانک مسکن در ابلاغیه ای به تمامی شعب خود در سراسر کشور اعلام داشت برای تسهیل خرید خانه توسط زوجین، امکان دریافت مجدد وام با رعایت برخی شرایط را فراهم نمایند. بر این اساس اگر زوجین متقاضی دریافت وام مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن یا تسهیلات مشارکت مدنی از محل پس انداز ساخت مسکن باشند، محدودیتی در تعداد دریافت این تسهیلات نخواهند داشت. اما شروط دریافت وام مجدد چیست؟ 

طبق ابلاغیه بانک مسکن، اول از همه باید 5 سال از دریافت وام اول زوجین گذشته باشد. شرط بعدی هم تسویه کامل تسهیلات قبلی و یا انتقال کامل آن به غیر میباشد.

همچنین در بافت های فرسوده نیز این تسهیلات فراهم شده است. بنابراین شرط خانه اولی بودن متقاضی برای استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز یکم حذف میشود و در صورتیکه متقاضی خانه اولی نباشد فقط نرخ سود تسهیلاتش 8 درصد خواهد شد. زوجین نیز باید همانند طرح قبلی 5 سال از دریافت وام اولشان گذشته و این وام را تسویه کامل نموده باشند.

لازم به ذکر است که این تسهیلات شامل مناطق خارج از بافت‌های فرسوده شهرهای کشور نخواهد شد و در آن مناطق همچنان شرط خانه اولی بودن و استفاده اول از تسهیلات مسکن پا برجاست.

برخی شروط دیگر نیز در این ابلاغیه به چشم میخورد که از جمله آن میتوان به ممنوعیت استفاده از دو وام برای یک خانه اشاره کرد. بدین ترتیب زوجین نمیتوانند دو وام را برای ساخت و یا خرید یک واحد آپارتمان تخصیص دهند. همچنین اعطای تسهیلات  بدون سپرده به زوجینی که برای مرتبه دوم میخواهند وام دریافت کنند، منوط به تخصیص اعتبار بانک میباشد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم