هزینه ساخت و ساز در مناطق مختلف تهران چقدر است؟

هزینه ساخت و ساز در مناطق مختلف تهران چقدر است؟
شاید شما هم از افرادی باشید که متمایلند از هزینه ساخت و ساز خانه و آپارتمان در تهران آگاه شوند. شاید هم دوست دارید بسترهای موجود برای سرمایه گذاری را بررسی کرده و به یکی از آنها ورود پیدا کنید. با شابش همراه باشید تا در این مقاله به بررسی اجمالی ساخت خانه در نقاط مختلف تهران بپردازیم.

خانه های کلنگی به عنوان بستری برای سرمایه گذاری و ساخت و ساز محسوب میشوند و مالکان، مشاورین املاک و سرمایه گذاران زیادی را به سمت خود می‌کشانند. اما چند وقتی است که برخی از این افراد از افزایش هزینه های ساخت و ساز گله میکنند. اما آیا واقعا هزینه‌های ساخت و ساز گران است؟ و آیا دیگر ساخت آپارتمان برای سرمایه گذاران به صرفه  نیست؟هزینه های تخمینی ساخت و ساز در تهران

یکی از کارشناسان املاک با بیان اینکه هزینه ساخت و ساز ارتباط مستقیمی با قیمت زمین و مصالح دارد گفت: "به طور متوسط قیمت ساخت خانه در مناطق مرکزی تهران متری 800 تا 950 هزار تومان، شمال و شمال غرب تهران متری 1 تا 3 میلیون تومان و جنوب تهران متری 500 تا 600 هزار تومان (بدون هزینه های جواز) است. هزینه ساخت و ساز در شهرستان ها نیز معادل هزینه ساخت و ساز در جنوب تهران است."

وی در ادامه به صورت جزئی تر به منطقه هفت تیر تهران اشاره کرد و گفت: " در منطقه هفت تیر تهران، قیمت هر متر خانه نوساز با مصالح درجه یک 6 میلیون 700 هزار تومان است که از این مقدار نزدیک به 3 میلیون و 500 هزار تومان هزینه ساخت، قیمت زمین و....میشود. حدود 3 میلیون و 200 هزار تومان باقی مانده نیز سود ناخالص سازنده در هر متر مربع خواهد بود که رقم قابل توجهی به حساب می‌آید."


فقدان مدیریت پروژه در ساخت و ساز

این مباشر املاک در انتها نبود سیستم مدیریت پروژه درایران را عاملی برای افزایش هزینه‌های ساخت اعلام کرد و گفت: "نمیتوانیم منکر آن شویم که در ساخت و ساز و متعاقبا فروش خانه سود بسیار خوبی نهفته است. سازندگان اگر بدهکار نباشند، به سود زیر 60 درصد راضی نمیشوند و آپارتمان و املاک خود را نمیفروشند. البته در شرایط رکود مجبورند کمی در محاسبات سود خود تجدیدنظر کنند. اما مسئله دیگری که باید به آن اشاره شود موضوع مدیریت پروژه است. متاسفانه هزینه های ساخت و ساز در ایران نسبت به سایر کشورها بیشتر است و علت آن فقدان مدیریت پروژه در مراحل ساخت است. در صورت وجود مدیر پروژه در حوزه مسکن، هزینه های ساخت و ساز تا 40 درصد کاهش پیدا خواهند کرد."


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم