به عنوان وزیر اقتصاد نمیتوانم جملات ناامید کننده به زبان بیاورم

به عنوان وزیر اقتصاد نمیتوانم جملات ناامید کننده به زبان بیاورم
وزیر امور اقتصاد و دارایی در یادداشتی اینستاگرامی به گله کردن از صدا و سیما بابت عدم انتشار کامل گفتگوی خود اشاره کرد و اظهار داشت مصاحبه وی به صورت گزینشی در اخبار پخش شده است.

مسعود کرباسیان در صفحه اینستاگرامش به شفاف سازی مصاحبه خود با صدا و سیما اشاره کرد و گفت: صادقانه عرض میکنم که توجه به دغدغه‌ها و مشکلات مردم در خصوص وضعیت اقتصادی کشور یک اصل برای من است و بی تفاوتی در این زمینه جایی در رفتار ما ندارد. گفتگوی کوتاهی که از من در صدا و سیما پخش شد مربوط به پرسش خبرنگار مبنی بر وضعیت عمومی اقتصاد بود که شامل شرایط تجاری، وضعیت کسب و کار و مبادلات بین المللی بود. من در این پاسخ به این پرسش گفتم الحمدلله وضع اقتصاد خوب است و این خوب بودن را از نظر مبادلات تجاری، رشد اقتصادی، شفاف سازی امور جاری اقتصادی و مهار نسبی نقدینگی اعلام کردم. ای‌کاش صدا و سیما گفتگوی ما را به صورت کامل پخش میکرد تا ابهاماتی که در حال حاضر بوجود آمده پیش نمی‌آمد. از سوی دیگر مردم باید درک کنند که به عنوان وزیر اقتصاد نمیتوانم جملات یاس آور و ناامید کننده به زبان بیاورم زیرا حرف‌های من به عنوان یک مقام اقتصادی میتواند تاثیر به سزایی در بازارهای مالی داشته باشد. 

وی در ادامه به وضعیت اقتصادی کشور پرداخت و گفت: نوسانات و تحولات ماه‌های گذشته باعث شده شهروندان به جستجوی بستر دیگری برای سرمایه‌گذاری و جایگزینی دارایی‌هایشان بگردند و به همین علت حضور آنها در بازار های سکه، خودرو و مسکن پررنگ تر شده است. نتیجه این رفتار و جو به هم ریخته نیز افزایش تقاضا و همچنین رشد عمومی قیمتها است. دولت قصد دارد با مهار نقدینگی، سرمایه ها را به سمت بازارهای مولد هدایت نماید و در همین راستا فعالیت هایی انجام دادیم که از جمله آن میتوانیم به رشد شاخص بازار سرمایه در دو روز اخیر اشاره کنیم.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم