برگزاری جلسه ویژه مجلس با وزیر راه و شهرسازی

برگزاری جلسه ویژه مجلس با وزیر راه و شهرسازی
با توجه به نوسانات اقتصادی کشور در هفته‌های گذشته، این روزها شاهد دو موضوع عمده در بازار مسکن هستیم. مسئله اول برگزاری جلسه هفته آینده مجلس با وزارت شهرسازی و مسئله دوم بوجود آمدن نوعی طبقه بندی جدید در فایل مشاورین املاک است که بر مبنای سن بنای ملک بوجود آمده است.

امروز شبکه خبر در گزارشی اعلام کرد هفته آینده مجلس شورای اسلامی میزبان وزیر راه و شهرسازی خواهد بود تا به مسائل مهم بازار مسکن در کشور پرداخته شود. در این جلسه مسئولانی از سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور اقتصاد و دارایی، وزارت صنعت و معدن، مرکز آمار ایران و مرکز پژوهش‌های مجلس نیز حضور خواهند داشت. با توجه به اختلالات بوجود آمده در بازار مسکن، این جلسه از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.


در کنار برگزاری این جلسه، این روزها مشاهدات میدانی از بنگاه‌های مسکن نشان میدهد نوع جدیدی از طبقه بندی در فایل‌ مشاورین املاک در حال شکل گرفتن است که این فایل‌ها را به دو دسته عمده تقسیم میکند. دسته اول خانه‌های با عمر بنای زیر 15 سال و دسته دوم خانه‌های با عمر بنای بالای 15 سال هستند. در هفته‌های گذشته، خانه‌های با عمر کمتر از 15 سال با رشد قیمت قابل توجهی رو به رو شده اند اما قیمت خانه‌های بالای 15 سال همچنان مناسب و اصولی است. هم اکنون برخی افراد که قصد خرید خانه دارند، خانه های 20 تا 30 ساله را به علت قیمت بسیار مناسب انتخاب میکنند. اما علت مناسب بودن قیمت این خانه‌ها عدم امکان دریافت وام خرید خانه است و همین علت باعث شده تفاوت قابل توجهی نسبت با قیمت سایر آپارتمان داشته باشند. 

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم