سازمان بازرسی به 4 بازار پر التهاب کشور ورود پیدا کرد

سازمان بازرسی به 4 بازار پر التهاب کشور ورود پیدا کرد
پس از چندین هفته آشفتگی در بازارهای ارز، سکه، خودرو و مسکن، بالاخره سازمان بازرسی کشور برای کنترل اوضاع وارد صحنه شد و قرار است فردا طی جلسه ای با سران سه قوه، به صورت جدی وضعیت این 4 بازار را مورد بررسی قرار دهند.

رئیس سازمان بازرسی کشور در نشست خبری امروز خود از برنامه ریزی جدید این سازمان برای کنترل بازارهای اقتصادی کشور خبر داد: اولین بخشی که باید راجع به آن صحبت کنیم بخش مسکن است. مدتی بازار مسکن دچار رکود بود و معاملات بسیار کمی در آن انجام میشد اما در کمتر از یکی دوماه شاهد افزایش قیمت بسیار بالای 40 درصدی در این حوزه بودیم. علت چنین افزایش قیمتی دلالان سودجو هستند که منجر به التهاب بازار مسکن شده اند و امیدواریم با هماهنگی ها و جلساتی که با شخص وزیر راه و شهرسازی برگزار میکنیم، اوضاع مسکن را بهبود ببخشیم. 


قاضی سپس سراج به بازار خودرو پرداخت و گفت: وضعیت بازار خودرو نیز مانند بازار مسکن بود و نقدینگی بالا و پول های سرگردان منجر به افزایش قیمت عجیبی شدند. به عنوان نمونه میتوانم به افزایش قیمت 100 میلیونی سوزوکی و افزایش قیمت 70 میلیونی خودرو 2008 اشاره کنم. ما معتقدیم در این بازار نیز دلال ها بازار را ملتهب کرده اند و در صدد هستیم با کمک دولت این مشکل را حل کنیم. پیشنهاد ما این است که خودروسازان فعلا خودروهای خود را به نمایندگی ها ندهند بلکه مستقیم آنها را به مصرف کنندگان بفروشند.


رئیس سازمان بازرسی کشور در انتها به بازار سکه و سودجویی عجیب رخ داده در آن اشاره کرد و گفت: متاسفانه از 7 میلیون 600 هزار ثبت نامی که برای خرید سکه داشتیم، 50 نفر 380 هزار سکه را در اختیار دارند که از هر سکه 1 میلیون تومان سود برده اند. به طور کلی برای رفع اشکالات بوجود آمده در بازارهایی که به آنها اشاره کردیم قرار است فردا جلسه ای با موضوع فساد اقتصادی در حضور سران قوا برگزار کنیم وضعیت چهار بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه را مورد بررسی قرار دهیم.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم