نمایندگان مجلس از صحبت‌های آخوندی قانع نشدند

نمایندگان مجلس از صحبت‌های آخوندی قانع نشدند
طبق برنامه ریزی صورت پذیرفته، دیروز جلسه ای در کمیسیون عمران مجلس با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد که مهمترین محور این جلسه بررسی وضعیت مسکن و ارائه برنامه برای حل معضلات پیش آمده بود.

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با خبرگزاری ها به تشریح جلسه دیروز با آخوندی پرداخت و گفت: این جلسه با حضور وزیر راه و شهرسازی، مسئولین بانک مرکزی، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و ... برگزار شد که طی آن آقای آخوندی در ابتدا گزارشی در خصوص وضعیت فعلی مسکن در کشور ارائه داد و اظهار داشت دولت با ارائه تسهیلات خانه و اقداماتی که در خصوص بازآفرینی شهری صورت داده، در حقیقت به سوی توانمندسازی مردم پیش رفته است. آخوندی معتقد است خروج امریکا از برجام و مشکلات عمده بخش اقتصاد مانند تحولات بازار ارز علتی برای بروز اختلالات در بازار مسکن بوده است. دولت ادعا میکند در 4 سال گذشته و توسط بنیاد مستضعفان، بهزیستی و سازمان زمین نزدیک به 118 هزار واحد مسکن اجتماعی در کشور ساخته است ضمن اینکه وزیر شهرسازی اظهار میدارد نرخ رشد قیمت خانه همچنان مطابق با نرخ تورم افزایش پیدا کرده است. 

سخنگوی کمیسیون عمران در ادامه از تشکیل کمیته ویژه برای تحقیق در خصوص عرضه و تقاضای مسکن خبر گفت: در حال حاضر در کشورمان 2.5 میلیون خانه خالی وجود دارد که نشان دهنده عدم تعادل در عرضه و تقاضای مسکن است و در این خصوص قرار شد کمیته ای متشکل از اعضای کمیسیون، ومعاونان وزارت شهرسازی و مسئولان سازمان برنامه و بودجه این بحران را پیگیری کنند.

بدری در انتها با اشاره به اینکه اعضای کمیسیون مجلس از سخنان آخوندی قانع نشدند اظهار داشت: در حالیکه وزیر شهرسازی علت اختلالات بازار مسکن را برجام و بازار ارز عنوان میکند، ما معتقدیم سوء مدیریت و عدم تدوین برنامه مشخص برای پیش بینی و تنظیم بازار مسکن منجر به وقوع چنین مشکلاتی شده است. همچنین ما در خصوص وضعیت اجاره خانه نیز از آخوندی سوالاتی کردیم اما هیچ برنامه و پاسخ قاطعی دریافت نکردیم و اینطور به نظر میرسد که وزیر شهرسازی هیچ برنامه ای برای حل این مشکلات در دست ندارد. همچنین ایشان معتقدند بازار باید به صورت خودکار قیمت مسکن را تنظیم کند و بنابراین هیچ تعهدی مبنی برای تنظیم بازار مسکن به اعضای کمیسیون ارائه نکرد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم