افزایش قیمت مسکن طبیعی بود

افزایش قیمت مسکن طبیعی بود
این روزها رشد قیمت مسکن شوک سنگینی به بازار املاک کشور وارد ساخته اما حسن محتشم عضو هیئت مدیره کانون انبوه سازان ادعا میکند این رشد قیمت کاملا قابل پیش بینی بوده است. با شابش همراه باشید.

حسن محتشم رئیس سابق کانون انبوه سازان تهران در گفتگویی به بررسی وضعیت مسکن در کشور پرداخت و گفت: مسکن ما پنج سال بود که در رکود به سر میبرد و طبیعی است پس از این مدت به طور ناگهانی افزایش میزان معاملات و رشد قیمت را تجربه کند. حتی میتوانیم بگوییم نه تنها بازگشت قیمت ها به سابق بعید است، بلکه با توجه به شرایط اقتصادی کشور باز هم احتمال افزایش قیمت خانه به علت کاهش عرضه وجود دارد. رشد نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی، قیمت مسکن را به مقدار قابل توجهی افزایش داد اما مسئله ای که باید بیشتر به آن توجه شود کاهش عرضه و افزایش تقاضای مسکن است زیرا تبعات خطرناک تری را در پی دارد.


محتشم با توجه به تجربه چندین و چند ساله خود در حوزه ساخت و ساز مسکن به ارائه راهکارهای موجود برای حل بحران فعلی پرداخت و اظهار داشت: یکی از آرزوهایی که همیشه در حوزه مسکن داشتیم و داریم، توازن ساخت و ساز و متعاقبا توازن عرضه و تقاضاست. بنابراین اگر ساخت و ساز و عرضه مسکن دچار کمبود بشود، باید انتظار رشد قیمت ها را داشته باشیم. راه حل ساده ای که میتوان ارائه داد، تسهیل سازی شرایط ساخت و ساز مسکن است. دولت باید با تقویت و تشویق بخش عرضه، ساخت و ساز بخش مسکن را تسریع ببخشد. از طرفی مردم در جستجوی یک بازار ایمن برای سرمایه گذاری هستند و در حال حاضر خرید خانه بهترین گزینه پیش روی آنهاست. به همین دلیل میبینیم کفه تقاضا در بازار مسکن سنگینی بیشتری از خود نشان میدهد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم