نامه کمیسیون عمران به رئیس جمهور برای رفع مشکلات بازار مسکن

نامه کمیسیون عمران به رئیس جمهور برای رفع مشکلات بازار مسکن
با توجه به برگزاری جلسه کمیسیون عمران مجلس با وزیر راه و شهرسازی، این کمیسیون تصمیم گرفت نامه ای را برای شخص رئیس جمهور ارسال کرده و درخواست های خود را در حوزه تنظیم بازارهای اقتصادی به صورت مستقیم بیان کند.

همانطور که در خبرهای قبل اشاره کردیم، جلسه کمیسیون عمران مجلس با عباس آخوندی نتایج خوبی در پی نداشت و به همین منظور اعضای این کمیسیون با تدوین نامه ای سعی دارند به صورت مستقیم با رئیس جمهور ارتباط برقرار کنند. در همین رابطه محمدرضا کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با یک خبرگزاری، ماجرای ارسال نامه به رئیس جمهور را تایید کرد و گفت: جلسه سابقه ما با وزیر شهرسازی نتیجه ای در بر نداشت و ایشان در قبال مشکلات مطرح شده توسط کمیسیون هیچ عکس العمل و پاسخی ارائه ندادند. وزیر راه و شهرسازی در این جلسه با اشاره به اینکه مسکن تابعی از شرایط اقتصادی کشور است عنوان کرد نمیتوانیم به صورت بخشی قیمت مسکن را کنترل کنیم. در حقیقت ایشان اظهار داشتند چون شرایط اقتصادی کشور به نحویست که قیمت ها در حال افزایش است، رشد قیمت مسکن نیز اجتناب ناپذیر است.

محمدرضا کوچی در ادامه نسبت به گفته های آخوندی واکنش منفی نشان داد و اظهار داشت: بنده چنین استدلالی را قبول ندارم. اینکه ما به بهانه افزایش قیمت در سایر بخشها، بازار مسکن را به حال خود رها کنیم نظر بسیار اشتباهی است زیرا ما در برنامه ششم توسعه برای دولت وظایفی را مشخص کرده بودیم و انتظار داریم در همین راستا فعالیت هایی صورت بپذیرد. این مسائل باعث شد تا در نامه ای به رئیس جمهور، موضوعاتی را در خصوص تنظیم بازار ارز، خوردو و به ویژه مسکن مطرح کنیم و به صورت مستقیم با ایشان در ارتباط باشیم. مسلما در صورتیکه اقدام عاجلی در حوزه بازار املاک صورت نپذیرد، نارضایتی مردم دوچندان خواهد شد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم