مسکن مهر تبدیل به یک قضیه کاملا سیاسی شده است

مسکن مهر تبدیل به یک قضیه کاملا سیاسی شده است
در جلسه امروز مجلس موسوی لارگانی یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس نسبت به پرداخت وام مسکن به زوج های جوان انتقاداتی را مطرح کرد و خواستار رفع هرچه زودتر موانع پیش رو شد.

موسوی لارگانی در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی از عملکرد برخی بانک ها در اعطای وام مسکن انتقاد کرد و اظهار داشت: سال گذشته بود که در مجلس طرحی را برای پرداخت وام مسکن با هدف ساخت یا خرید خانه برای زوج های جوان تصویب و به دولت ابلاغ کردیم اما در حال حاضر گزارش های رسیده خبر از مشکلات عدیده زوج های جوان در دریافت وام حکایت میکنند. این زوج ها هنگام طی کردن مراحل دریافت وام آنقدر درگیر کاغذبازی و موانع اداری میشوند که در انتها ترجیح میدهند از دریافت وام منصرف شوند. همچنین برخی بانک به بهانه عدم تامین منابع مالی از پرداخت تسهیلات خرید خانه به زوج های جوان امتناع میکنند.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه گریزی به پروژه مسکن مهر زد و گفت: دولت فعلی مسکن مهر را به یک موضوع کاملا سیاسی تبدیل کرده و به همین علت تکمیل و اجرای آن را متوقف ساخته است. گرچه انتقاداتی مانند احداث زیرساخت و کمبود منابع مالی بر این طرح وارد است اما نمیتوانیم این مسئله را منکر شویم که با همین طرح عده قابل توجهی از مردم صاحبخانه شدند. دولت با حذف مسکن مهر، آغاز پروژه جدیدی به نام مسکن اجتماعی را کلید زد و مدتهاست که وزیر راه و شهرسازی در تمامی گفتگوهایش از این پروژه نام میبرد. اما جالب است بدانید حتی یک بخشنامه هم در این رابطه به استان ها ابلاغ نشده است! حال باید این سوال را از وزیر محترم بپرسیم که پروژه مسکن اجتماعی که اینهمه راجع به آن سخن گفته میشود بالاخره چه شد و در چه حال است؟

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم