آیا قیمت ها به حالت عادی بازمیگردند؟!

آیا قیمت ها به حالت عادی بازمیگردند؟!
رئیس سازمان بازرسی کشور در حاشیه جلسه شورای عالی دفاع در نشستی خبری حاضر شده و وضعیت بازارهای اقتصادی کشور را شرح داد. وی معتقد است با جلسه ای که با سران قوا برگزار کرده، قیمت ها به زودی به حالت عادی برخواهند گشت.

ناصر سراج با اشاره به چهار بازار پر التهاب کشور (مسکن، ارز، سکه، خودرو) ابراز امیدواری کرد با اقداماتی که تا به امروز صورت پذیرفته، قیمت ها در حال بازگشتن به حالت عادی هستند. وی گفت: "در خصوص بازار خودرو باید بگویم وب سایت شرکت‌های خودرو سازی فعال و ثبت نام ها نیز انجام شده است. امیدواریم با تعاملاتی که با شرکت‌های خودروسازی صورت دادیم، هرچه زودتر قیمت‌ها به حالت نرمال بازگشته و شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم. در خصوص بازار سکه هم باید بگویم اگر بانک مرکزی برای ثبت نام سکه ها سقف و محدودیت لحاظ میکرد، دیگر هر فردی نمیتوانست به هر مقداری که میخواهد سکه خریداری کند. تلاش ما در این بازار هم اینست که قیمت را به حالت عادی برگردانیم."

رئیس سازمان بازرسی کشور در ادامه به بازار مسکن و خرید و فروش خانه پرداخت و اظهار داشت: "چه طور ممکن است که بازار مسکن پس از رکودی پنج ساله، به یکباره با رشد چند برابری قیمت مواجه شود؟  بدیهی است این وضعیت ادامه نخواهد یافت و قطعا متوقف خواهد شد. ما با مذاکرات و هماهنگی هایی که با سران سه قوه صورت داده یم ان شالله بازارهای اقتصادی را کنترل کرده و قیمت ها را به حالت عادی بازخواهیم گرداند."

این در حالیست که در چند روز گذشته شاهد کاهش معاملات مسکن در تهران بودیم و به نظر میرسد در حال حاضر وضعیت پر التهاب مسکن در حال خارج شدن است. البته این تمام ماجرا نیست و برخی کارشناسان روند کاهشی معاملات مسکن را مداوم پیش بینی نمیکنند. حمیدرضا چراغی یکی از کارشناسان مسکن در همین رابطه اظهار میدارد: "گرچه احتمال میرود روند کاهشی معاملات مسکن ادامه پیدا کند اما این کاهش قطعی نیست و ممکن است در ماه های آینده وضعیت بدتری رخ دهد. با توجه به اینکه وزارت راه و شهرسازی همچنان در حال تقویت بخش تقاضای مسکن بوده و از سوی دیگر خریداران توانایی خرید خانه را ندارند، میتوانیم پیش بینی کنیم در انتهای امسال و ابتدای سال آینده احتمال وقوع رکود تورمی وجود دارد. 

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم