مستاجران تهرانی در حال کوچ به شهرهای اطراف

مستاجران تهرانی در حال کوچ به شهرهای اطراف
با توجه به افزایش نرخ اجاره بها در تهران، نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک اظهار داشت برخی اجاره نشین‌ها چاره ای جز مهاجرت به شهرهای اطراف مانند پردیس، کرج، شهریار، رودهن و....در پیش روی خود ندیده اند. این موضوع به صورت تلویحی توسط رئیس صنف مشاورین املاک کرج نیز تایید شد.

دولت یازدهم پس از روی کارآمدن اعتقادی به دخالت مستقیم در بخش مسکن نداشت و با متوقف کردن احداث طرح‌های جدید مسکن مهر، صرفا به تکمیل تدریجی واحدهای متعهد شده بسنده کرد. سپس دولت از طرحی با عنوان مسکن اجتماعی رونمایی کرد که قرار شد با دو رویکرد استیجاری و ملکی اجرایی شود اما اکنون که 5 سال از ارائه این طرح میگذرد همچنان به علت نبود منابع کافی هیچ حرکت مثبتی در این زمینه صورت نپذیرفته است. 

این روزها با افزایش 45 درصدی قیمت و اجاره بهای مسکن در بازار املاک مواجه هستیم. این رشد قیمتی و عدم اجرا شدن طرح مسکن استیجاری باعث شده قدرت خرید شهروندان کاهش پیدا کند و متعاقبا متقاضیان اجاره خانه به شهرهای اطراف هجوم بیاورند. این در حالیست که برخی مسئولین مدعی هستند 490 هزار واحد مسکونی خالی در تهران وجود دارد اما هیچ کس این نکته را متذکر نمیشود که این واحدها با هدف سفته بازی ساخته شده اند و به دلیل نواقص مالیاتی هیچ نقش مثبتی در بازار مصرف کننده ایفا نخواهند کرد.

در همین راستا حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک خبر از کوچ اجاره ‌نشین‌ها به شهرهای اطراف داد و در ادامه محمد قمی رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج نیز این مسئله را تایید کرد و اظهار داشت مستاجرها بیشتر به سمت گرمدره میروند و بیشتر به دنبال خرید خانه هستند. وی همچنین از بازار ملتهب مسکن در کرج گلایه کرد و افزود نرخ اجاره بهای کرج نسبت به سال گذشته بین 30 تا 50 درصد افزایش داشته است.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم