برای تامین زیرساخت‌های مسکن مهر، یک ریال هم بودجه نداریم

برای تامین زیرساخت‌های مسکن مهر، یک ریال هم بودجه نداریم
پس از اینکه مشاور آخوندی در گفتگویی با انتقاد از طرح مسکن مهر از هجوم چوپان ها به پایتخت سخن به میان آورده بود، عباس آخوندی در گفتگویی تکمیلی اظهار داشت دولت توان هزینه برای زیرساخت های مسکن مهر را ندارد.

چند روز پیش بود که مشاور وزیر راه و شهرسازی در سخنانی با اشاره به اینکه مسکن مهر باعث سرازیر شدن چوپان ها به شهر شده، جنجال تازه ای را به راه انداخت. وی معتقد بود برخی روستاییان با دریافت 45 هزار تومان یارانه شغل خود را رها کرده و ساکن مسکن مهر شدند که این مسائل باعث بر هم خوردن مناسبات کاری و اقتصادی شد.

در همین راستا وزیر راه و شهرسازی در نشستی با نمایندگان استان تهران اظهار داشت هر واحد مسکن مهر پردیس برای تکمیل زیرساخت ها نیاز به 32 میلیون هزینه دارد و دولت در حال حاضر یک ریال اعتبار هم برای آن در اختیار ندارد. در سال 91 این واحدها با هزینه متری 340 هزار تومان به شهروندان ارائه شد اما در حال حاضر و با توجه به رشد قیمت مصالح، این مبلغ به 700 هزار تومان رسیده است. بدین ترتیب مجموعا برای ساخت هر واحد مسکونی بیش از 60 میلیون تومان هزینه ساخت نیاز است.

وزیر شهرسازی بدون اشاره به اینکه این واحدها باید به صورت 18 ماهه و در نیمه دوم سال 92 تحویل داده میشدند، پروژه مسکن مهر پردیس را یک بحران خواند و گفت: طرح مسکن مهر توانایی تبدیل شدن به یک بحران را برای تهران دارد. همانطور که گفتیم اگر بخواهیم این طرح را جلو ببریم هر فرد باید 60 میلیون تومان هزینه بابت آن بپردازد که چنین امکانی وجود ندارد، ضمن اینکه تاکنون نیز اعتبارات زیادی برای تامین خدمات روبنایی آن تامین شده و بیشتر از این دولت نمیتواند اعتباری تخصیص دهد. 

عباس آخوندی در انتها به سیاست‌های دولت سابق در خصوص مسکن مهر اشکالاتی را وارد ساخت و گفت: متاسفانه برخی تصور میکنند دولت گذشته کار بزرگی را در حوزه ساخت و ساز خانه صورت داده در حالیکه مسکن مهر پس از 10 سال باعث دوبرابر شدن حجم نقدینگی کشور شده و مشکلات زیادی از قبیل تامین خدمات را بوجود آورده است. به اعتقاد ما دولت نباید به هیچ وجه وارد حوزه ساخت و ساز شود و حتی یک واحد هم نباید بسازد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم