بنیاد مسکن آماده مشارکت در طرح مسکن اجتماعی است

بنیاد مسکن آماده مشارکت در طرح مسکن اجتماعی است
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن در بازدید از پروژه 492 واحدی سلطان آباد شیراز به گفتگو با خبرگزاری‌ها پرداخت و اعلام داشت بنیاد مسکن آمادگی دارد در طرح مسکن اجتماعی مشارکت کند زیرا در حال حاضر بخش مهمی از اجاره نشین‌های کشور دارای درآمد پایین هستند.

جواد حق شناس با اشاره به اینکه 3 میلیون از اجاره نشین‌های کشور درآمد پایینی دارند گفت: "علاوه بر اینکه 3 میلیون مستاجر ایرانی درآمد پایین‌تر از حد استاندارد دارند، 19 میلیون خانوار ایرانی نیز در خانه‌های غیر ایمن و غیرمقاوم یا دارای مشکلات زیست محیطی سکونت دارند. ما میتوانیم با تامین زیرساخت ها، زمینه ساخت50 هزار واحد مسکن اجتماعی در شهرهایی که کمتر از 25 هزار نفر جمعیت دارند را فراهم نماییم."

مسکن اجتماعی از طرح هایی است که توسط دولت جایگزین  پروژه مسکن مهر شد زیرا وزارت شهرسازی معتقد بود مسکن مهر دارای نواقص زیادی است. البته همچنان پس از گذشت چند سال هیچگونه تحرکی در روند اجرای طرح مسکن اجتماعی مشاهده نمیکنیم. در همین راستا معاون مسکن شهری بنیاد مسکن پیشنهاد مشارکت این نهاد با وزارت راه و شهرسازی را داد تا طرح مسکن اجتماعی هرچه زودتر وارد فاز اجرایی شود. حق شناس افزود: "بنیاد مسکن با توجه به پشتوانه حساب 100 امام راحل و همچنین کمک‌های مردمی، تا به امروز اقدامات قابل توجهی را در موضوع ساخت مسکن برای محرومین و همچنین آبادانی روستاها صورت داده است و میتواند با مشارکت در ساخت مسکن اجتماعی، در این حوزه هم قدم‌های موثری را بردارد. مسکن مهر نیز یکی از پروژه‌های سابق و فعلی بنیاد مسکن است که بخش مهم آن در شهرهای کوچک تکمیل شده است. سهم ما در ساخت و ساز مسکن مهر در روستاها 347 هزار واحد مسکونی بود که تقریبا تمامی آنها تحویل متقاضیان شده است."

بنیاد مسکن در سال 1358 و با هدف ایجاد طرح‌های مسکن برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه تاسیس شد و تاکنون پروژه های زیادی را در این حوزه به اتمام رسانده است. هم اکنون نیز این نهاد برای زلزله زدگان کرمانشاه تسهیلاتی را در نظر گرفته و در حال ساخت و ساز مسکن در نقاط مختلف کشور است.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم