بحران اجاره خانه، همچنان در صدر اخبار مهم کشور

بحران اجاره خانه، همچنان در صدر اخبار مهم کشور
امروز در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس نشستی با حضورنماینده وزارت راه و شهرسازی برگزار شد تا موضوع رهن و اجاره خانه بار دیگر مورد بررسی بگیرد. از سوی دیگر در اتحادیه مشاورین املاک و صحن علنی مجلس نیز اجاره خانه از موضوعاتی بود که مورد توجه قرار گرفت.

روح‌الله بابایی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص نشست امروز این شورا گفت: "نماینده وزارت راه و شهرسازی علت گرانی مسکن را افزایش قیمت مصالح ساختمانی عنوان میکند. به عقیده وی این گرانی باعث افزایش نرخ اجاره بها نیز شده است."

در جلسه امروز مجلس نیز عباس گودرزی با اعتراض شدید از در دستور کار قرار گرفتن موضوعات متفرقه در مجلس اظهار داشت: "مسائلی که از صبح تا ظهر در دستور کار قرار میگیرند خارج از منافع مردم و خارج از موضوعات اولویت دار کشور است. در حال حاضر مردم زیر بار مشکلات اقتصادی هستند و با رشد بی رویه رهن و اجاره خانه دست و پنجه نرم میکنند." این نماینده مجلس در ادامه گفت: "چشم مردم به مجلس شورای اسلامی است و ما با این نوع رفتارها از راس امور به پایین کشیده میشویم. چه طور ممکن است در بازار مسکن هرکس قیمتی که دوست دارد را مطرح کند؟"

از آنجا که موضوع اجاره خانه از مسائل مهم این روزهای بازار مسکن محسوب میشود، رئیس صنف مشاورین املاک کشور نیز در یک گفتگو به ارائه توصیه‌هایی به صاحبخانه‌ها پرداخت. وی گفت: "بنده پس از چند سال اجاره نشینی توانستم واحدی را در طبقه بالای همانجا خریداری کنم اما برای فعالیت مباشرانی که با من کار میکنند مجبور شدم واحدی را اجاره نمایم و هم اکنون شرایط مستاجران را کاملا درک میکنم."

قلی‌خسروی در ادامه با خطاب قرار دادن مالکان اظهار داشت: "صاحبخانه ها باید بدانند اگر به خاطر اندکی افزایش اجاره بها مستاجر خود را تغییر دهند، هزینه های جانبی مختلفی از قبیل نقاشی، بازسازی و .... را متحمل خواهند شد در حالیکه با کمی قناعت میتوان این هزینه‌ها را کاهش داد و مستاجر فعلی را نیز حفظ کرد."


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم