گفتگوی آخوندی در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان

گفتگوی آخوندی در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان
عباس آخوندی با حضور در هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت و ساختمان ضمن بازدید از غرفه‌های داخلی و خارجی به گفتگو با خبرنگاران پرداخت. همانطور که انتظار میرفت این گفتگو به مسائل داخلی کشور در حوزه مسکن کشیده شد و آخوندی برنامه وزارتخانه خود برای عبور از اختلالات فعلی را بیان کرد.

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان با بیان اینکه این نمایشگاه یکی از فرصت‌های بسیار مناسب برای جذب سرمایه است گفت: "نمایشگاه صنعت ساختمان یک نمایشگاه بزرگ است و تعدادی از شرکت‌های بزرگ خارجی به صورت مستقیم و تعدادی دیگر با ارسال نمایندگان خود در آن حضور پیدا کرده اند. برخی شرکت‌‌های داخلی نیز واقعا توانمند بوده و به راحتی میتوانند در حوزه فناوری، زیباسازی و طراحی با شرکت‌های بین المللی رقابت نمایند."

در ادامه این گفتگو، مسائل داخلی ایران در حوزه مسکن به میان کشیده شد و آخوندی با اشاره به راهکارهای وزارت شهرسازی برای رویارویی با مشکلات پیش آمده اظهار داشت: "ما ابتکارهای مختلفی را برای رفع مشکلات مربوط به اجاره خانه، مالیات بر خانه‌های خالی، امتیازات مالیاتی برای ساخت و ساز خانه‌های دارای متراژ پایین، معافیت مالیاتی برای اجاره خانه‌های با متراژ پایین و همچنین راهکارهایی در حوزه بانکداری ارائه نموده‌ایم که در حال عبور از فیلترهای دولت، مجلس و شورای پول و اعتبار هستند و به محض تصویب اطلاع رسانی خواهند شد."

این در حالیست که براساس گزارش‌های میدانی از سطح شهر تهران به نظر میرسد اوضاع مسکن دارای ثبات بیشتری شده و مالکان تصمیم گرفته اند برای از دست ندادن فرصت‌های موجود در فصل تابستان، نرخ اجاره و رهن خانه را تعدیل نمایند. نکته دیگر افزایش تمایل مشتریان برای رهن کامل خانه و عدم پرداخت اجاره است و همین موضوع باعث رشد این بخش از معاملات در بنگاه‌های املاک شده است. در همین راستا شاید خالی از لطف نباشد که نرخ رهن خانه در برخی نقاط تهران را ذکر نماییم:


سعادت آباد، بیست و سوم / 59 متر/ یک ساله : 190 میلیون رهن کامل

دروس، احتشامیه / 94 متر / یک ساله : 330 میلیون رهن کامل

قیطریه جنوبی / 56 متر / هشت ساله : 170 میلیون رهن کامل

جوادیه، اکبری / 50 متر / 25 ساله : 30 میلیون رهن کامل

سهروردی جنوبی / 110 متر / 2ساله: 220 میلیون رهن کامل

جنت آباد، 16 متری اول / 107 متر / 12 ساله: 175 میلیون رهن کامل

میدان امامت / 66 متر / 8 ساله : 73 میلیون رهن کامل

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم