رشد 45 درصدی سپرده گذاری وام برای خانه اولی‌‌‌‌ها

رشد 45 درصدی سپرده گذاری وام برای خانه اولی‌‌‌‌ها
بانک مسکن در گزارشی آمار مربوط به ثبت‌نام های وام مسکن برای خانه اولی‌ها را منتشر کرده است. این آمار نشان میدهد گرچه قیمت مسکن در کشور همچنان به ثبات قابل توجهی دست پیدا نکرده اما متقاضیان تمایل بیشتری نسبت به دریافت وام از خود نشان داده اند.

بر اساس گزارش مسکن مربوط به فص بهار، 23 هزار و 960 متقاضی در کشور اقدام به سپرده گذاری در صندوق پس انداز مسکن یکم کرده‌اند که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نزدیک به 45 درصد رشد داشته است. به طور کلی اگر بخواهیم بر روی آمار مربوط به فصل بهار در کل کشور مروری داشته باشیم، در فروردین ماه امسال 11 هزار و 992 نفر، در اردیبهشت ماه 22 هزار و 844 نفر و در خردادماه 23 هزار و 960 نفر اقدام به ثبت نام برای دریافت وام خانه اولی‌ها کردند که این رقم در مجموع به 58 هزار و 796 نفر میرسد. فروردین ماه امسال تغییر قابل توجهی در میزان سپرده‌گذاری‌ها مشاهده نشد اما در اردیبهشت ماه شاهد رشد چشمگیر 60 درصد و در خردادماه شاهد رشد قابل توجه 45 درصدی درحجم ثبت‌نام‌ها نسبت به سال گذشته بودیم.

حال به استان تهران میپردازیم. در بهار امسال مجموعا 14 هزار و 148 متقاضی تهرانی برای دریافت وام مسکن ثبت نام و سپرده گذاری کرده‌اند که 

این تعداد شامل 2 هزار و 925 متقاضی در فروردین ماه، 5 هزار و 678 متقاضی در اردیبهشت ماه و 5 هزار و 545 متقاضی در خرداد ماه میشود. همچنین آمار اردیبهشت ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته 33 درصد و آمار خردادماه نسبت به ماه مشابه سال قبل 15 درصد رشد از خود نشان میدهند که این رشد در حالیکه بازار املاک همچنان دچار تحولات قیمتی است درخور توجه میباشد.

در حال حاضر تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم ارزان ترین و موثرترین نوع وام پرداختی در کشور است که به دو قشر خانه اولی و متقاضیان بافت های فرسوده اعطا میشود. میزان وام پرداختی از این صندوق برای مجردها 80 میلیون تومان و برای زوجین واجد شرایط 160 میلیون تومان است. این مبلغ برای ساکنین شهرهای غیرتهرانی و با توجه به میزان جمعیت متفاوت خواهد بود. ما در خبری جداگانه به صورت دقیق میزان وام پرداختی برای تمامی اقشار جامعه را محاسبه کردیم و کاربران محترم در صورت تمایل میتوانند به مقاله ما تحت عنوان جزئیات دریافت وام مسکن مراجعه نمایند. 

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم