آمار بازار مسکن در بهار 97 منتشر شد

آمار بازار مسکن در بهار 97 منتشر شد
مرکز آمار ایران، گزارش مربوط به بازار مسکن در بهار 97 را منتشر کرد. همانطور که انتظار میرفت، قیمت زمین و نرخ اجاره‌بها با رشد قابل توجهی مواجه شده اند. با شابش همراه باشید تا مروری بر این آمار داشته باشیم.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط مرکز آمار ایران، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا خانه کلنگی در بهار 97 در شهر تهران به 61 میلیون و 756 هزار ریال رسیده که نسبت به فصل قبل 3.1 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 33.7 درصد رشد از خود نشان میدهد. میانگین مساحت خانه‌های این بخش 259 متر بوده است.

همچنین متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی در تهران 62 میلیون و 475 هزار ریال بوده که نسبت به فصل گذشته 6.4 درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل 36.9 درصد رشد داشته است. میانگین مساحت خانه‌های معامله شده در این بخش 88 متر و میانگین سن بنای آپارتمان‌ها نیز 11 سال 

بوده است.

حال به سراغ بخش اجاره خانه می‌رویم. متوسط اجاره خانه به علاوه 3 درصد پول پیش برای یک متر مربع زیربنای مسکونی در تهران 298 میلیون و 367 هزار ریال بوده که نسبت به فصل گذشته 5.8 درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل 26.7 درصد رشد داشته است. میانگین مساحت خانه‎های این بخش 78 متر و میانگین سن بنای خانه‌ها نیز 14 سال بوده است.

تمامی آمارهای فوق بر اساس معاملات بنگاه‌های املاک استخراج شده‌اند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم