ساخت جزیره مصنوعی در هنگ کنگ برای حل مشکل مسکن

ساخت جزیره مصنوعی در هنگ کنگ برای حل مشکل مسکن
هنگ کنگ نام شهری در جنوب چین میباشد که جمعیت آن تا سال 2014 نزدیک به 7 میلیون و 230 هزار نفر اعلام شده است. یک اندیشکده هنگ‌کنگی به تازگی برای حل مشکل کمبود زمین در این منطقه پیشنهاد جالبی را به دولتمردان چینی ارائه داده است. با شابش همراه باشید.

این اندیشکده هنگ‌کنگی پیشنهاد داده برای حل مشکل زمین و فراهم کردن فضای کافی برای ساخت و ساز، یک جزیره مصنوعی به مساحت 2200 هکتار در آب‌های هنگ‌کنگ ساخته شود. بر اساس این طرح، 1.1 میلیون هنگ‌کنگی میتوانند در این جزیره سکونت داشته باشند. آقای "تومگ چی هوا" موسس این اندیشکده در سالهای 97 تا 2005 رئیس اجرایی دولت هنگ کنگ بوده و این مسئله نشان میدهد تجربه لازم و کافی در زمینه شهرداری و مسائل سیاسی را دارد. وی در خصوص ایده این طرح گفت: "باید قبول کنیم قیمت بالای مسکن زندگی شهروندان هنگ‌کنگی را تحت تاثیر منفی قرار داده و بسیاری از مردم مجبور شده اند در خانه‎های اشتراکی زندگی کنند. مسئله دیگر افزایش فاصله طبقاتی بین شهروندان فقیر و غنی است که مجموعا باعث میشوند به فکر ارائه یک راه حل موثر و کارآمد باشیم. اندیشکده ما پس از بررسی گزینه‌های پیش رو تنها به یک راه حل رسید و این راه حل ایجاد زمین در بیرون از لنگرگاه ویکتوریا است. اما از آنجا که اتمام این پروژه زمان‌بر است، پیشنهاد میکنیم برای رفع مشکلات کوتاه مدت، زمین‌های کشاورزی خصوصی که در حاشیه هنگ کنگ هستند به عنوان مکانی برای ساخت مجتمع‌های مسکونی در نظر گرفته شوند."

آقای "تومگ چی هوا" در گفتگویی دیگر اعلام میکند در این جزیره بین 250 تا 400 هزار خانه و واحد مسکونی ساخته خواهد شد و اولین فاز پروژه در طی 11 سال به بهره‌برداری خواهد رسید. اتمام این طرح نیز 14 سال زمان خواهد برد.

 گرچه این طرح مورد حمایت و موافقت مشاور ارشد رئیس اجرایی هنگ‌کنگ قرار گرفته، اما از نظر برخی کارشناسان حمل و نقل دارای نواقصی است. این کارشناسان اظهار میدارند بازه زمانی اعلام شده برای ساخت این جزیره 14 سال اعلام شده که بیش از حد بلند پروازانه است. همچنین مشکلی بعدی که در این پروژه به چشم میخورد، بحث محیط زیست است و امکان دارد حیات گونه‌های دریایی این منطقه را دچار اختلال کند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم