فضای خانه خود را شاد کنید

فضای خانه خود را شاد کنید
فضای خانه تاثیر شگرفی بر روحیه و شادابی شما و خانواده دارد. شما روزهای زیادی را در خانه می گذرانید، بنابراین طوری فضاسازی کنید که روح و روان تان در آرامش باشد و روزهای شادی را سپری کنید. در متن پیش رو نکاتی گردآوری شده اند که به شما کمک می کنند تا خانه خود را از شادی و نشاط آکنده کنید.
  1. تخت تان را مرتب کنید 

مرتب کردن تخت فواید بسیاری دارد. این موضوع در کتاب پرفروش پروژه شادی هم آمده است که انجام دادن این کارشاید سه دقیقه طول بکشد و یکی از ساده ترین کارهایی ست که شما می توانید انجام دهید تا تاثیر مثبت آن را به طور واضح روی خود ببینید.


  1. اتاق ها را مرتب کنید

این یک حقیقت ثابت شده ست که شلختگی و بی نظمی باعث استرس می شود. نظم به شما آرامش می دهد و خانه را برای شما به یک پناهگاه تبدیل می کند. اگر قبل از ترک هر اتاقی سه یا چهار دقیقه وقت بگذارید و آنجا را مرتب و آماده کنید بسیار در شاد زیستن شما تاثیر دارد. 


  1. خاطرات احساسی بسازید

تجربیات و خاطره ها همیشه به دلیل دوره لذت بخشی که دارند ما را نسبت به چیزهای مادی خوشحال تر می کنند. شما برای امتحان یک تجربه برنامه ریزی می کنید، برای انجامش اشتیاق دارید، از تجربه کردن لذت می برید و بعدها یادآوری خاطره حس خوش آیندی را در شما ایجاد می کند. پس خانه تان را به یک گالری خاطرات مثبت تبدیل کنید.


  1. گل و گیاه پرورش دهید

طبیعت همیشه انرژی بخش و مسحور کننده است. پس چرا طبیعت را به خانه خود نیاورید؟ نگهداری از گل و گیاه نه تنها هوای خانه را تازه نگه می دارد، بلکه به خانه رنگ نیز می بخشد. اگر فکر می کنید نمی توانید برای این کار وقت کافی صرف کنید، از گل و گیاه های آپارتمانی که نیاز به آبیاری کمتری دارند و نگهداری از آن ها راحت تر است استفاده کنید. این کار باعث می شود زندگی و انرژی مثبت در خانه شما جریان پیدا کند و طبیعتا شادی را به ارمغان می آورد. 


  1. رنگ ها را جدی بگیرید

زندگی در یک خانه بی روح و یکنواخت، ذهن شما را خسته می کند و بعد از مدتی دچار افسردگی می شوید. استفاده از رنگ ها به خانه روح می بخشد و زندگی را از یکنواختی نجات می دهد. علاوه بر این چشم های شما از دیدن زیبایی لذت می برند. پس فراموش نکنید در چیدمان خانه تان حتما و حتما از رنگ ها استفاده کنید و از تاثیر شگرف آن ها در زندگی غافل نشوید.

  1. یک مجله روزانه درست کنید

یک مجله کوچک برای خود درست کنید و هر شب قبل از خواب یک خاطره خوشحال کننده از روزی که گذراندید را بنویسید. بازتاب یک خاطه مثبت از روز در شما ایجاد شادی می کند. با انجام این کار حتی اگر بعدها خاطرات تان را فراموش کردید خیالتان راحت است که آن ها را جایی ثبت کرده اید.


  1. یک گوشه دنج بیابید

فرقی نمی کند که خانه شما بزرگ باشد یا کوچک. به هر حال شما می توانید یک گوشه برای خود پیدا کنید که از آن آرامش بگیرید. جایی را برای خود آماده کنید که مناسب علاقمندی هایتان باشد. برای مثال اگر به نوشتن علاقه دارید این گوشه دنج می تواند یک میز به همراه یک کامپیوتر باشد. یا اگر به فیلم دیدن علاقه دارید می توانید یک مبل جلوی تلویزیون را انتخاب کنید. مهم این است جایی باشد تا با خودتان خلوت کنید و به کارهایی بپردازید که به آن ها علاقه دارید.


  1. از نور گرم و ملایم استفاده کنید

نور تند و زننده چشم شما را اذیت و فضای اتاق را ناخوشایند می کند. با عوض کردن چراغ ها می توانید اتمسفر خانه را عوض کنید. نور ملایم آرامش بخش است. اگر شما نمی توانید تمام نور پردازی خانه تان را تغییر دهید، چند چراغ با نور زرد اضافه کنید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم