خانه رویایی خود را پیدا کنید

خانه رویایی خود را پیدا کنید
آیا قصد خرید خانه دارید و در ذهنتان یک خانه رویایی ساخته اید؟ خبر خوب این است که پیدا کردن چنین خانه ای اصلا دور از انتظار نیست. البته مقصود ما از خانه رویایی یک خانه شیشه ای وسط جزایر هاوایی نیست. منظور ما دقیقا همان خانه ایست که در ذهن شماست. چرا که خانه رویایی از دید هر آدمی متفاوت است.

برای اینکه واضح تر پیش برویم، در نظر داشته باشد که خانه رویایی شما متشکل از خواسته ها و نیازهای شماست و این دو با هم بسیار تفاوت دارند. ممکن است شما دلتان بخواهد در خانه تان استخر داشته باشید اما واقعا به آن احتیاجی ندارید. علاوه بر آن ممکن است چیزی که می خواهید خارج از استطاعت مالی شما باشد. پس قبل از اینکه دنبال خانه رویایی تان بگردید، یک لیست از نیازها و خواسته هایتان آماده کنید.

در ضمن فراموش نکنید همه چیز را واضح بنویسید. مثلا شما خانه بزرگ می خواهید. آیا در نظر شما خانه بزرگ یعنی 100 متر، 300 متر، یا بیشتر؟ یا اینکه شما یک خانه قدیمی می خواهید. منظور شما از قدیمی یک خانه ده سال ساخت است یا قدیمی تر؟ یا خانه ایست که معماری قدیمی یا حوض داشته باشد؟ پس همه چیز را واضح بنویسید. این موضوع را نیز در نظر بگیرید که زمانی که شروع به گشتن برای خانه می کنید ملاک هایتان عوض می شود. مثلا شما خانه ای نزدیک کوه یا دریا دوست دارید. اما متوجه میشوید قیمت خانه های آن منطقه زیاد است پس ترجیح می دهید در منطقه دیگری زندگی کنید که یک ساعت تا کوه یا دریا فاصله داشته باشد. 

در تصویر زیر سوال هایی وجود دارند که با پاسخ به آن ها می توانید خانه رویایی خود را واضح تر تجسم کنید. سپس با تصویر روشن از آن، دنبال خانه رویایی تان بگردید و مطمئن باشید که یافتن آن به هیچ وجه غیر ممکن نیست!


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم