دنبال هم خانه می گردید؟

دنبال هم خانه می گردید؟
خیلی وقت ها لازم است شما خانه تان را با شخص دیگری قسمت کنید. انتخاب هم خانه شاید یکی از سخت ترین کارها باشد. شما لحظات زیادی را کنار هم خواهید گذراند، بنابراین اگر با هم تناسب نداشته باشید یا خوب انتخاب نکرده باشید، ممکن است حضور در خانه برای شما بسیار عذاب آور شود. قبل از این که هم اتاقی خود را انتخاب کنید، سوال های زیر را از او بپرسید تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید و کسی را انتخاب کنید که بیشترین سازگاری را با او دارید.

1.درون گرا هستید یا برون گرا؟

دانستن این موضوع بسیار مهم است زیرا شما می خواهید با هم زندگی کنید. اگر هم اتاقی شما برون گرا باشد و از صحبت کردن لذت ببرد یا عاشق مهمانی باشد و مدام خانه را از مهمان پر و خالی کند اما شما به خلوت و سکوت علاقه داشته باشید، به مشکل برمی خورید. 

2.چقدر به تمیز کردن خانه اهمیت می دهید؟

بعضی افراد بلافاصله بعد از صرف غذا ظرف هایشان را می شویند؛ گروه دیگری کاملا برعکس عمل می کنند و تا زمانی که یک کوه ظرف در سینک ظرفشویی ایجاد نشود سراغ شستن آن ها نمی روند. راجع به مرتب کردن بقیه جاهای خانه هم به همین صورت با هم تفاوت دارند.

3.آیا حیوان خانگی دارید یا از حیوانات می ترسید؟

تصور کنید شخصی که فوبیای گربه دارد بخواهد با کسی که صاحب یک گربه است زندگی کند؛ فاجعه رخ خواهد داد. بهتر است قبل از هم خانه شدن راجع به این موارد صحبت کنید.

4.آیا با صدای بلند تلویزیون نگاه می کنید یا موزیک گوش می دهید؟

اگر نمی خواهید مدام برای کنترل دعوا کنید یا از صدای بلند موزیک کلافه شوید، از سوال بالا به راحتی نگذرید.

5.سرمایی هستید یا گرمایی؟

صحنه ای را تصور کنید که شما از گرما زیر باد کولر وا رفته اید، اما هم اتاقی شما با دو جفت جوراب و لباس ضخیم به جان شما غر می زند که کولر را خاموش کنید. صحبت راجع به این موضوع هنگام انتخاب یک هم اتاقی باعث می شود بعدها یک کلید کولر باعث ناراحتی و درگیری نشود!

6.قبض ها و خرج و مخارج خانه چگونه پرداخت شوند؟

مسائل مالی یکی از مهم ترین چیزهایی هستند که باید واضح و روشن راجع بهشان صحبت کنید. رودربایستی و تعارف های بیهوده را در ابتدای امر کنار بگذارید و همه قوانین را مشخص کنید. 

7.برنامه روزانه شما چگونه است؟

برنامه روزانه شامل زمان رفت و آمد، زمان خواب و بیداری و خیلی از موارد دیگر می شود. به هر حال وقتی قرار است با شخص دیگری زندگی کنید این موارد بسیار اهمیت پیدا می کنند. اگر چشم های شما ساعت 9 شب سنگین می شود نمی توانید با کسی که تازه ساعت 12 شب تصمیم می گیرد چراغ ها را روشن کند و تلویزیون نگاه کند کنار بیایید.

8.چقدر به حریم شخصی دیگران احترام می گذارید؟

فرض کنید یک مکالمه تلفنی داشته اید و بعد از قطع تماس، هم خانه تان راجع به ریز مکالمات از شما سوال بپرسد؛ عصبانی می شوید؟ این همان جایی ست که حریم شخصی اهمیت پیدا می کند. بهتر است از همان ابتدا راجع به مرزها با هم صحبت کنید تا بعدها به مشکل نخورید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم