نگاهی به ویژگی‌های یک آژانس املاک برتر

نگاهی به ویژگی‌های یک آژانس املاک برتر
این روزها تا سر می‌چرخانیم در هر خیابان و کوچه‌ای، به یکی دو آژانس املاک برمی‌خوریم. مشاورین املاکی که گاهی به خرید و فروش ملک به عنوان یک شغل دوم و البته کم دردسر نگاه می‌کنند و متاسفانه بدون تخصص وارد این حوزه می‌شوند؛ اگر دوست دارید به عنوان یک مشاور املاک وارد این حوزه شوید؛ در این مقاله با ما باشید تا ویژگی‌های یک آژانس املاک خوب را بررسی کنیم.

ویژگی‌های یک آژانس املاک خوب


1-قانون چراغ راه شما است


یک آژانس املاک معتبر، به صورت قانونی فعالیت می‌کند و پس از دریافت مجوزهای لازم از اتحادیه مشاوران املاک، پلیس اماکن و  مجامع امور صنفى تولیدى و توزیعى وزارت بازرگانى؛ فعالیتش را آغاز می‌کند؛ همچنین باید مراحل معاملات به صورت قانونی طی بشود و به طور مثال، باید قبل از معامله با کنترل مدارک خریدار و فروشنده، هویت آن‌ها و درستی ادعایشان   از قبیل مالک بودن یا متراژ ملک و ... تایید بشود؛  پس از پایان هر معامله هم  کد رهگیری دریافت و ثبت می‌شود.


2-ظاهری جذاب داشته باشید


اگر می‌خواهید  آژانس املاک پررونقی داشته باشید باید در کنار کارآمدی عوامل، به زیبایی ظاهری و معماری داخلی آژانس هم اهمیت بدهید؛ کاری کنید که مشتری‌ها چه خریدار و چه فروشنده، احساس راحتی کنند؛ از وسایل ومبلمان راحت استفاده کنید؛ اگر در منطقه مرفه شهر مشغول به فعالیت هستید؛ سعی کنید فضایی لوکس و جذاب را پیش چشمان مشتریان قرار دهید. حتی می‌توانید یکی دو نمایشگر را در سالن آژانس نصب کنید و تصاویر فایل‌های مختلف و به روز را در آن‌ها نمایش دهید.


3-از مشاورین با کیفیت استفاده کنید


این روزها تقریبا هر کسی که به دنبال شغل دوم است؛ خودش را به عنوان یک مشاور املاک معرفی می‌کند؛ بنابراین بهتر است برای اعتبار بیشتر آژانس املاک، به سراغ مشاورهای با سابقه‌ای که دارای مجوز هستند؛ بروید؛ در زمان استخدام، فاکتورهای ظاهری و البته اخلاقی را در نظر بگیرید؛ یک مشاور املاک خوب، باید علاوه بر داشتن ظاهری مناسب، خوش برخور باشد؛ با صبوری به حرف‌های طرف‌های معامله گوش بدهد و از همه مهمتر روی زبان بدن مسلط باشد  تا  بتواند هنگام شنیدن  پیشنهادهای مختلف، واکنش متناسبی نشان بدهد.


4-به روز باشید


امروزه بازار خرید و فروش ملک به صورت آنلاین داغ است؛ فایل‌های مختلف را در سامانه‌های خرید و فروش اینترنتی املاک قرار دهید؛ عکاسی از املاک را فراموش نکنید و  در صورت رضایت مالک، یکی دو عکس از خانه یا ملک مورد نظر تهیه کنید؛ تجربه نشان داده آگهی‌های عکس‌دار معمولا زودتر معامله می‌شوند.5-از شما نام نیک می‌ماند


برای آژانس املاک خود، نامی مناسب و جذاب انتخاب کنید؛ اینکه از نام فامیل‌تان به عنوان نام آژانس استفاده کنید؛ دیگر قدیمی شده است. باید به فکر نام‌های جذاب و جالب برای مشتریان باشید،  البته فراموش نکنید شما یک آژانس املاک هستید؛ پس از انتخاب نام‌هایی که هیچ ربطی به موضوع اصلی ندارند؛ پرهیز کنید. مثلا می‌توانید از نام خیابان یا محله‌ای که در آن هستید کمک بگیرید مثلا مسکن الهیه؛ یا اگر دوست دارید خلاق‌تر باشد می‌توانید کلمات را ترکیب کنید  به طور مثال  چشم انداز الهیه می‌تواند نامی خلاقانه باشد.


6-تبلیغات خوب رمز موفقیت شما است


در بازار املاک، تبلیغات دهان به دهان می‌تواند یک آژانس املاک را از فرش به عرش برساند؛ پس می‌توانید با انجام کار با کیفیت و معامله‌های موفق، تا حدودی سایر مشتریان را جذب کنید؛ در کنار این موضوع، کارت‌های مناسب و با کیفیت چاپ کنید؛ حفظ ظاهر در این‌جا هم اهمیت دارد؛ نگران هزینه‌ها نباشید، با چاپ کارت‌های با کیفیت، قطعا مشتری‌های دست به نقدتری جذب می‌کنید و خیلی زود می‌توانید هزینه اولیه تبلیغات را تامین کنید.

 

7-امین مردم باشید


بسیاری از مشاوران املاک، پیش از شروع معامله، در حال حساب کردن پورسانتشان هستند؛ مشتری‌های عادی شاید متوجه این موضوع نشوند؛ ولی خریداران یا فروشندگانی که به طوردائمی با آژانس‌های مختلف در تماس هستند قطعا این نکته را متوجه می‌شوند و به تدریج، برای سایر معاملات به شما مراجعه نمی‌کنند.

 

حرف آخر


با توجه به نوسان قیمت‌ها، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند تا با سرمایه‌گذری در بازار مسکن و خرید ملک، از بی‌ارزش شدن سرمایه‌شان جلوگیری کنند؛  به این ترتیب نیاز بازار به آژانس‌های املاک هر روز بیشتر می‌شود. شما می‌توانید با به کارگیری توصیه‌هایی مثل ایجاد ظاهری جذاب و به کارگیری مشاورهای با کیفیت و کاردان و تبلیغات مناسب خیلی زود وارد این بازار شوید و البته با انجام معامله‌های درست و صادقانه خیلی زود به جمع آژانس‌های املاک معتبر بپیوندید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم