محله شهرک غرب زیر ذره بین شما است

محله شهرک غرب  زیر ذره بین شما است
اگر به دنبال خانه هستید و دائم محله‌ها و نقشه‌ها را زیر و رو می‌کنید؛ حتما به نام شهرک غرب برخورده‌اید؛ شهرک غرب یا شهرک قدس، در شمال غربی تهران و در منطقه 2 شهرداری واقع شده است؛ اگر دوست دارید با یک منطقه لوکس و در عین حال ریشه‌دار در گذشته، آشنا شوید؛ با ما به شهرک غرب بیایید.

داستان شهرک غربشهرک غرب، تا سال 1340 یک روستای مسیحی‌نشین بود؛ این روستای خوش آب‌و‌هوا که در دوران قاجار، مالکی به نام مستوفی‌الممالک داشته است، به دنبال طرح‌های مدرن‌سازی پایتخت از سوی دولت پهلوی، دستخوش تغییراتی شد؛ و توسط مهندسان آمریکایی مورد بازسازی قرار گرفت. خانه‌های ویلایی، برج‌های ضلع شمال شرقی میدان صنعت، خیابان‌های عریض و طویل، یادگار همان دوران هستند؛ به دنبال ساخت و سازها، پای امکانات رفاهی هم به این منطقه باز شد و اهالی خیلی زود صاحب مدارس مدرن، باشگاه‌ و زمین‌های ورزشی و ...شدند. با انقلاب 57 بسیاری از خانه‌ها و مراکز مهم مصادره شد و گسترش و نوسازی این منطقه توسط بنیاد مستضعفین و شهرداری وقت تهران دنبال شد و به تدریج شهرک غرب، به شکل امروزی خود درآمد.


همسایه‌های شهرک غرب؛ نگاهی به خیابان‌های اصلی و مسیرهای دسترسی به شهرک غرب


شهرک غرب از شمال با سعادت آباد، از شرق با بزرگراه چمران و ده ونک، از غرب با خیابان فرحزادی و از جنوب با بزرگراه همت همسایه است. همچنین از این منطقه دسترسی خوبی به بزرگراه‌های اصلی تهران مثل حکیم، شیخ فضل الله نوری، نیایش، چمران و همت خواهید داشت؛ از طرفی به خاطر وجود خانه‌های ویلایی و همچنین خیابان‌های عریض، معمولا ترافیک در این منطقه به شکلی روان جریان دارد. 

خیابان ایران زمین، خیابان مهستان، بلوار خوردین، خیابان هرمزان، خیابان گلستان، خیابان پیروزان، خیابان فرحزادی، خیابان زرافشان، بلوار ایوانک و و بلوار پاک نژاد هم خیابان‌ها و معابر اصلی این منطقه را تشکیل می‌دهند.


البته خطوط حمل‌و‌نقل شهری هم در این منطقه در حال سرویس دهی هستند و شما می‌توانید از طریق خط هفت مترو از میدان صنعت به سایر خطوط مترو و ایستگاه‌ها دسترسی داشته باشید(این خط فعلا در حال تعمیر است و وعده بازگشایی آن در اواخر اردی‌بهشت داده شده است)؛ همچنین خطوط تاکسی‌رانی مستقر در میدان صنعت،  دسترسی راحتی را به سایر نقاط پایتخت فراهم می‌کنند.


شهرک غرب؛ پرتراکم و شلوغ یا دنج و آرام؟برخی مناطق شهرک غرب به دلیل وجود خانه‌های ویلایی‌ای که هنوز تسلیم برج‌سازها نشده‌اند، بسیار ساکت و آرام است؛ و البته قیمت بالای خانه‌ها هم دلیل دیگری برای آرام و خلوت ماندن  این منطقه است. اما برج‌ها هم دست این منطقه را خالی نگذاشته‌اند و اگر خواهان زندگی در برج‌های لوکس و مدرن هستید قطعا می‌توانید خانه‌ای مناسب در این منطقه پیدا کنید. یکی از نکات جالب در رابطه با آپارتمان‌ها و محله‌های شهرک غرب، وجود خیابان‌های بن بست زیاد در این منطقه است که با وجود اتاقک‌های نگهبانی و البته فضای باز برای دورزدن خودروها در انتهای بن بست، این محله‌ها را تبدیل به مکانی امن و البته خلوت برای زندگی کرده است.


شهرک غرب؛ بهشت پاساژدوست‌ها


شهرک غرب بسیاری از مراکز خرید مهم غرب پایتخت را در خود جای داده است؛ مجتمع تجاری میلاد نور، لیدوما و مهستان  در خیابان فرحزادی، مجتمع تجاری گلستان و ایران زمین در خیابان ایران زمین و مجتمع تجاری گل افشان در خیابان گل افشان از جمله این مراکز هستند. البته در شهرک غرب می‌توانید بعد از یک خرید دلچسب، سراغی از رستوران‌های معروف پایتخت هم بگیرید؛ رستوران‌هایی مثل روحی، ارغنون، شاندیز و زاپاتا در این نقطه از پایتخت واقع شده‌اند.


تفریح و فرهنگ در شهرک غرب


شهرک غرب از نظر دارا بودن بوستان‌ها و فضاهای سبز، یکی از مناطق خوب تهران است؛ بوستان‌هایی مثل بوستان مولانا، خوارزم، شمس تبریزی، بنفشه، اردیبهشت، یوگا، مهر و ... گذراندن عصرهای تابستان را برای اهالی این منطقه دلچسب‌ کرده‌اند. در این منطقه همچنین می‌توانید به مراکز فرهنگی‌ای مثل  مجتمع سینمایی اریکه ایرانیان و پردیس سینمایی شهرک، فرهنگسرای قانون، نگارخانه ابن سینا، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و موسسه فرهنگی و هنری آوینی دسترسی داشته باشید. 


سایر مراکز مهم شهرک غرب

 

اهالی شهرک غرب به بیمارستان‌های مجهزی هم دسترسی دارند بیمارستان آتیه، لاله و بهمن در این منطقه واقع شده‌اند. همچنین وجود مساجدی مثل مسجد النبی در خیابان گلستان جنوبی، مسجد جامع شهرک غرب که به عنوان مسجد برگزیده کشور انتخاب شد واقع در خیابان فرحزادی، مسجد ثامن الائمه و مسجد امام حسن مجتبی در این منطقه توانسته پیوند جذابی   میان مذهب و مدرنیته برقرار کندشهرک غرب در یک نگاه


شهرک غرب به خاطر وزش بادهای غرب به شرق در تهران، از آلودگی کمتری نسبت به سایر مناطق تهران برخوردار است؛ همچنین وجود خیابان‌های وسیع و مراکز آموزشی و تفریحی بسیار، این منطقه را به مکانی ایده‌آل برای زندگی تبدیل می‌کند. 

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم