محلۀ پونک تهران کجاست؟

محلۀ پونک تهران کجاست؟
پونک یکی از محلّه‌های معروف و قدیمی شمال غرب و غرب تهران است. این محلّه جزو منطقۀ 3 شهرداری تهران است و بخش بزرگی از آن در منطقۀ 5 تهران واقع شده است. بخش کوچکتری از این محلّه هم در منطقۀ 2 تهران قرار گرفته است. املاک در این محلّه به دلیل دسترسی‌های آسانی که به نواحی مختلف شهر از قبیل مراکز خرید یا تفریح‌گاه‌ها دارد بسیار پرطرفدارند. این محلّه اگرچه از جمله محلّات شمال تهران نیست، آب و هوای به نسبت خوبی دارد و با وجود نوساز بودن اغلب خانه‌ها در این محلّه و آرامش و امکانات خوب رفاهی در این محل قیمت ملک در پونک به گرانی شمال تهران نیست. این‌ها سبب شده که آپارتمان‌های پونک همیشه آماده برای خرید و فروش یا رهن و اجاره باشند.

سرگذشت محلۀ پونک تهران

پونک قبلا نام دهی بود در غرب تهران که در آن باغ‌های وسیع و توتستان‌های پهناور وجود داشت. از این باغ‌ها تعداد خیلی کمی باقی مانده است. در مورد وجه تسمیّه این محلّه یکی از مطالبی که گفته‌اند این است که به دلیل فراوانی گیاه پونه در این ناحیه به این نام شناخته شده است. همچنین ساکنان قدیمی پونک را کشاورزانی دانسته‌اند که از شمال خراسان و ناحیه‌ای به نام پوئینک به غرب تهران آمده‌اند و با ایجاد باغ‌های ذکر شده رونق و آبادانی به وجود آورده‌اند.گفته‌اند این کشاورزان نام محله را هم براساس نام ناحیۀ خود در خراسان انتخاب کرده‌اند که بعدها تلفّظ آن به شکل فعلی درآمده است.

محلّه پونک جزو محلّاتی است که بعد از انقلاب به دلیل ساخت و سازهای گسترده، تغییرات زیادی در بافت آن صورت گرفته است. داشتن خیابان‌های پهناور و خانه ها و آپارتمان‌های چند طبقۀ نوساز که متفاوت از سبک و سیاق بسیاری از محلّه های تهران است به همین دلیل است.  

دسترسی‌ها و امکانات محلۀ پونک

محلۀ پونک امکان دسترسی آسانی به نقاط اصلی شهر تهران دارد. این محلّه از سمت جنوب به بزرگراه حکیم و اتوبان همت، از شمال به بزرگراه نیایش، از طرف غرب به درّه پونک و از سوی شرق به اتوبان ستّاری راه دارد. میرزا بابایی، سردار جنگل، بلوارهای کمالی، عدل و همیلا از خیابان‌های شناخته‌شدۀ محلۀ پونک به شمار می‌آیند. تاکسی‌های میدان پونک به میدان‌های ولیعصر، ونک و میدان‌صنعت می‌روند. و تاکسی‌های جنوب میدان پونک هم مقصدشان سید خندان است.

در محلّۀ پونک از نظر خرید مایحتاج هیچ مشکلی نخواهید داشت. بازار میوه و تره‌باری در بلوار کمالی وجود دارد. همچنین مراکز خرید متنوعی مانند پاساژ بوستان، فروشگاه زنجیره‌ای شهروند و پاساژ تیراژه (سرزمین عجایب) در این‌ محلّه واقع شده‌اند. رستوران‌ها و غذاخوری‌ها  هم در این محلّه کم نیست که دسترسی به غذا را برایتان راحت کرده‌اند. دانشگاه علوم تحقیقات، مدارس دخترانۀ صدرا و نوین و مدرسۀ پسرانۀ رهیار از جمله امکانات خوب آموزشی این محله برای فرزندان شما هستند. پارک نهج‌البلاغه و شهربازی سرپوشیده، از فضاهای تفریحی پُرجاذبۀ محلّۀ پونک هستند. بانک‌ها، مراکز پلیسی و مجتمع‌های بهداشتی و درمانی مانند کلینیک پیامبر و درمانگاه بهراد هم در محلّۀ پونک وجود دارد که رفاه خاطر شهروندان را فراهم می‌کنند.          

   

وضعیت قیمت خرید یا رهن و اجارۀ خانه و آپارتمان در محلۀ پونک 

قیمت املاک در محّلۀ پونک با توجه به مساحت منزل یا آپارتمان، نام خیابان و امکانات خانه متفاوت است. ولی در مجموع خانه‌های این محلّه قیمت‌هایی از متوسط رو به بالا را در بر می‌گیرند. اگر قصد دارید یک ملک خوب و ایده‌آل برای زندگی بخرید و پول کافی هم در اختیار دارید ما به شما  املاک پونک را با توجّه به امکانات رفاهی متنوع، آرامش محلّه و دسترسی‌های آسانش پیشنهاد می‌کنیم. قیمت این املاک در این محل به طور تقریبی از یک میلیاد تومان به بالاست.

همچنین هزینۀ رهن و اجارۀ منزل در محلۀ پونک نسبتا بالاست که با توجّه به شرایط محل و نوساز بودن خانه‌ها در شرایط فعلی کاملا منصفانه است. برای مثال با 135 میلیون تومان می‌توانید یک واحد 65 متری 1 خوابه با امکانات کامل را در خیابان بهار غربی این محلّه رهن کنید. اجاره بهای یک واحد اکازیون 72 متری در این محل ماهانه 3 میلیون تومان است.

سخن پایانی

محلّۀ پونک با امکانات بالای رفاهی، آب و هوای خوش و دسترسی به مناطق مهم شهر تهران از بهترین محلّه‌های غرب تهران است. بافت این محلّه با توجه به ساخت و سازهایی که بعد از انقلاب به طور گسترده‌ای در آن انجام شده، نوساز است. در پونک املاک و آپارتمان‌های زیادی وجود دارد که همۀ شرایط عالی یک زندگی راحت را دارند. خرید آپارتمان و منزل مسکونی در پونک برای افرادی که پول کافی داشته باشند مقرون به صرفه است چرا که املاک در این محلّه به گرانی شمال تهران نیستند ولی آسایش لازم را برای خریداران  به همراه دارد

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم