از شمال تا جنوب جنت آباد؛ خانه شما است

از شمال تا جنوب جنت آباد؛ خانه شما است
جنت آباد در شمال غربی پایتخت و در منطقه پنج شهرداری تهران واقع شده است؛ این منطقه که به خاطر آب‌وهوای خوبش به این نام شناخته می‌شد؛ امروز هم طرفداران زیادی برای رهن و اجاره آپارتمان دارد؛ اگر شما هم به دنبال یک ملک مناسب در منطقه‌ای خلوت و البته با دسترسی مناسب هستید و به جنت ‌آباد هم نیم نگاهی دارید، خوب است برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره محله جنت آباد در این مقاله با ما همراه شوید!

نگاهی به جنت آباد وسیع اما دنج

منطقه جنت آباد از سه بخش شمالی با 9.299 هکتار مساحت، بخش مرکزی با 177.1 هکتار مساحت و بخش جنوبی با 272.5 هکتار مساحت تشکیل شده است. در گذشته نه چندان دور جنت آباد منطقه‌ای سرسبز و شامل چندین هکتار باغ بود که به وسیله رودخانه‌های کن، وردآورد و چندین قنات آبیاری و تغذیه  می‌شدند؛ به تدریج و پس از انقلاب، ساخت و سازها در این منطقه شدت گرفت و مردم تهران به جنت آبادی با سر و شکل جدید و شهری، خوشامد گفتند.

جنت آباد در میان بزرگراه‌ها؛ بررسی مسیرهای دسترسی به جنت آباد

جنت آباد از نظر دسترسی به بزرگراه‌های اصلی یکی از نقاط خوب پایتخت است؛ این محله از شمال به ده حصارک، از جنوب به خیابان آیت الله کاشانی، از شرق به محله‌های پونک و چهاردیواری و از غرب به شهران منتهی می‌شود. همچنین در صورت رهن و اجاره و یا خرید آپارتمان در جنت آباد، دسترسی خوبی به بزرگراه‌های شهید آبشناسان، باکری، همت و اشرفی اصفهانی خواهید داشت؛ جنت آباد به خاطر نبود مراکز اداری و دولتی  خیابان عریض، ترافیک نسبتا روانی دارد و  تردد به وسیله خودرو به راحتی امکان پذیر است؛ پای خطوط مترو هنوز به این منطقه باز نشده است و برای استفاده از مترو جنت آباد باید کمی بیشتر صبر کنید.

فرهنگ، تفریح و درمان در جنت آباد

جنت آباد هم مثل سایر نقاط پایتخت از وجود مراکز خرید بی‌نصیب نمانده است؛ مراکز خریدی مثل ایران‌پارس، کوروش، طوبی، سمرقند و ... در جنت آباد واقع شده‌اند و در صورت خرید آپارتمان در این منطقه به راحتی به آن‌ها دسترسی خواهید داشت.


 
در یک محله ساکت و دنج صاحب خانه شده‌اید و دغدغه گذراندن عصرهای کشدار تابستان را دارید؟ اگر این محله دنج و ساکت جنت آباد است می‌توانید به پارک‌ها و بوستان‌هایی مثل شبنم، چهارباغ، مبعث، پروانه، مهتاب و ...سری بزنید.

در صورت رهن و اجاره و یا خرید آپارتمان در جنت آباد از نظر دسترسی به مراکز درمانی هم مشکلی ندارید؛ دو مرکز درمانی شبانه روزی ایلیاد واقع در کوچه اقاقیا و  همچنین مرکز توان‌بخشی جنت آباد واقع در ساختمان طوبی، به خوبی پاسخگوی نیازهای درمانی ساکنین جنت آباد هستند.

 از مساجد جنت آباد هم می‌توان به مسجد نظام مافی، مسجد صادق آل محمد(ص)، مسجد المهدی(عج)، مسجدصادق آل عبا و ... اشاره کرد؛ که در صورت خرید آپارتمان و یا رهن و اجاره ملک برای انجام امور مذهبی به راحتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

بافت و قیمت ملک در جنت آباد

جنت آباد یکی از محله‌های پرطرفدار پایتخت برای خرید ملک است؛ اگر به این منطقه بروید متوجه می‌شوید که بخش شمالی آن همچنان حالت سنتی خود را حفظ کرده و شاید به همین دلیل تقاضا برای رهن و اجاره و یا خرید آپارتمان در بخش جنوبی بیشتر است؛ همچنین محدوده خیابان 20 متری گلستان، لاله و چهارباغ هم  از مناطق پر طرفدار جنت آباد هستند؛ و  قیمت املاک در این محله‌ها از قیمت معمول جنت آباد هم کمی بالاتر است. ترکیب خانه‌های در جنت آباد ترکیبی از آپارتمان‌های نوساز و قدیمی است و قیمت‌ها هم بر همین اساس متغیر است؛ قیمت عمومی املاک جنت آباد از متوسط شهری بیشتر است که علت آن را می‌توان در خلوت و آرام بودن محله جنت آباد، نوساز بودن بیشتر بافت جنوبی و دسترسی به بزرگراه‌های اصلی  جستجو کرد.


 
در پایان اگر از ترافیک تهران فراری هستید اما دسترسی به بزرگراه‌ها اصلی یکی از اولویتهای شما برای خرید ملک است؛   خرید آپارتمان در جنت آباد می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما باشد.

 

 

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم