از سلطنت‌آباد دیروز تا پاسدارن امروز؛ دوست دارید کدام محله خانه شما باشد؟

از سلطنت‌آباد دیروز تا پاسدارن امروز؛ دوست دارید کدام محله خانه شما باشد؟
اگر به یک بنگاه املاک مراجعه کنید و از آن‌ها لیستی از محله‌ها و مناطق مرفه‌نشین پایتخت را بخواهید ؛ حتما به نام محله پاسداران برمی‌خورید؛ محله‌ای قدیمی با مردمانی اصیل و البته قیمت بالای رهن و اجاره آپارتمان؛ اگر شما هم کنجکاو شده‌اید و دوست دارید بیشتر با این محله و دلیل قیمت بالای آپارتمان در این منطقه آشنا شوید

پاسداران از دیروز تا امروز

 

محله پاسداران تا چهل سال پیش به نام محله سلطنت آباد معروف بود، و بیشتر املاک آن شامل املاک و خانه‌های روستایی و کشاورزی می‌شد. بخش دیگری از پاسداران هم به علت وجود کارخانه ضرب سکه در زمان ناصرالدین شاه، به نام محله ضراب‌خانه شهرت داشت؛ به تدریج و پس از انقلاب املاک و خانه‌های دستخوش تغییر شدند و امروز منطقه ضراب‌خانه به یکی از مناطق مرفه نشین پایتخت تبدیل شده است که البته دارای آپارتمان‌هایی پرتراکم و بافتی فشرده است؛ در مقابل منطقه سلطنت آباد که امروز به نام منطقه پاسداران و البته میدان هروی شهرت دارد بسیاری از شرکت‌ها و مراکز تجاری پایتخت والبته تعداد زیادی از رستوران‌های معروف پایتخت را در خود جا داده است ؛ بنابراین اگر به دنبال خرید یا اجاره ملک در این منطقه هستید باید آماده ترافیک  در بیشتر ایام سال باشید.

از شرق و غرب به سوی پاسداران؛ بررسی راه‌های دسترسی به منطقه پاسداران

محله پاسداران در منطقه 4 تهران و سه شهرداری واقع شده است؛ این منطقه شامل محله‌های ضرابخانه، گلستان، احتشامیه، پاسداران، هروی، اختیاریه، شهرک شهید چمران، اقدسیه، فرمانیه، صاحبقرانیه، حصار بوعلی و دروس است؛ قیمت‌های اجاره ملک و خرید ملک در این محله‌ها با توجه به بافت محلی و تراکم محله‌ها متفاوت است؛ اما به صورت کلی نرخ اجاره بها و خرید آپارتمان بالا است. محله پاسداران  از شرق به بزرگراه صیاد شیرازی، از جنوب به بزرگراه شهید زین‌الدین و از شمال به بزرگراه بابایی منتهی می‌شود؛ با خرید یا اجاره ملک در این منطقه اگر قصد سفر درون شهری با خودرو را نداشته باشید به راحتی می‌توانید از خط 3  مترو نوبونیاد استفاده و به سایر خطوط مترو  و مناطق تهران دسترسی پیدا کنید؛ همچنین  خطوط اتوبوس عادی و تندرو امکان  دسترسی ساکنین این منطقه را به  پایانه تجریش، رسالت، بزرگ‌راه‌های شهید صدر و بابایی و بلوار صبا برقرار می‌کنند. منطقه پاسداران در منطقه طرح قرار ندارد اما با وجود ترافیک سنگین این منطقه، در صورت خرید خانه شاید بهتر باشد از خطوط حمل و نقل عمومی برای تردد استفاده کنید.

خرید و تفریح در پاسداران

 

اگر قصد خرید آپارتمان یا رهن و اجاره ملک در پاسداران را داشته باشید؛ خیالتان از بابت دسترسی به مراکز خرید راحت است؛ در این منطقه می‌توانید به راحتی از مراکز خرید با کیفیتی مثل مرکز خرید پاسداران، مجتمع تجاری کوهستان وهمچنین مجتمع تجاری برج سفید خرید کنید؛ اگر اهل ورزش کردن باشید با خرید ملک در پاسداران به تعداد زیادی از مجموعه‌های ورزشی دسترسی دارید از جمله باشگاه‌های ورزشی این منطقه می‌توان به سالن ورزشی ماهک، کانون فرهنگی و ورزشی هجرت، مجتمع ورزشی شرکت مخابرات و ... اشاره کرد؛  در پارک لویزان و بوستان‌های مازیار و نارنجستان هم می‌توانید عصرهای دلپذیری را خارج از فضای بسته آپارتمان سپری کنید.

سایر مراکز مهم پاسداران

با خرید آپارتمان در محله پاسداران به دو بیمارستان بزرگ پایتخت به راحتی دسترسی دارید؛ بیمارستان‌های لبافی نژاد و گلستان دو بیمارستان مجهز این منطقه هستند.
 
از دیگر مراکز مهم فرهنگی و البته تاریخی این منطقه می‌توان به عمارت تاریخی عین الدوله، سرای محلی پاسداران و فرهنگسرای رسانه و ... اشاره کرد.

جمع بندی محله پاسداران

محله پاسداران منطقه‌ای اصیل و قدیمی است؛ که البته قیمت بالای اجاره و خرید ملک در این منطقه قدرت خرید مردم عادی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد؛ اما  با توجه به لوکس بودن بیشتر آپارتمان‌های این منطقه، وجود امکانات رفاهی بالاتر از متوسط شهری، شاید این مقدار هزینه برای اجاره یا خرید آپارتمان مناسب باشد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم