تهران پارس؛ جذاب‌ترین محله شرق پایتخت برای سکونت

تهران پارس؛ جذاب‌ترین محله شرق پایتخت برای سکونت
در شمال شرق پایتخت و در منطقه چهار تهران، محله معروف تهران پارس واقع شده است؛ محله‌ای که ترکیبی از خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌های نوساز را در خود جای داده و البته با وجود خیابان کشی‌های مدرن و دسترسی خوب به سایر نقاط شهری، یکی از مناطق پرطرفدار پایتخت برای خرید و اجاره ملک است؛ اگر دوست دارید روزی در تهران پارس صاحب آپارتمان شوید با ما همراه باشید تا گشتی در این محله محبوب پایتخت بزنیم.

سفری به دل تاریخ تهران پارس

در گذشته تهران پارس شامل چندین روستا از جمله روستاهای مهدی آباد و مجید آباد بود؛ اما با تغییرات شهری، این روستاها به تدریج از بین رفتند و امروز تنها پارک پلیس به عنوان یادگاری از آن دوران باقی مانده‌است؛ اگر برای خرید ملک به تهران پارس مراجعه کنید؛ قطعا نوع خیابان کشی‌های درست و اصولی این منطقه توجه شما را جلب می‌کند؛ داستان خیابان‌کشی‌های تهران پارس به سال 1310 و مالک آن یعنی ارباب هرمز برمی‌گردد؛ در آن سال‌ها، ارباب هرمز، این منطقه را خریداری و شروع به ساخت تهران پارس مدرن کرد؛ به تدریج بافت شهری تهران پارس شکل گرفت و با ادامه توسعه آن،  به شکل امروزی‌اش درآمد. محله تهران پارس امروزی از چهار میدان اصلی تشکیل شده که در امتداد خیابان تیرانداز واقع شده‌اند.

نگاهی به مسیرهای دسترسی حمل و نقل عمومی  تهران پارس

محله تهران پارس از سمت غرب با بزرگراه باقری، از سمت شمال با بزرگراه بابایی و از سمت جنوب با بزرگ‌راه رسالت همسایه است؛ همچنین در صورت  رهن و اجاره و یا خرید ملک در این محله ، به بزرگراه‌های یاسینی و بزرگراه زین‌الدین دسترسی خوبی خواهید داشت. با توجه به بزرگراه‌های بسیار و خیابان‌های بزرگ و عریض، تردد از طریق خودروی شخصی در این منطقه تقریبا به آسانی صورت می‌گیرد؛ البته ترافیک عصرگاهی تهران پارس ممکن است آزاردهنده باشد؛ اما باز هم مشکلی نیست؛ چرا که خطوط حمل و نقل عمومی به خوبی در این منطقه مشغول سرویس دهی هستند؛ برای دسترسی به سایر نقاط تهران می‌توانید از خط 2 مترو و از ایستگاه‌های فرهنگسرا، شهید باقری و تهران پارس  استفاده کنید؛ دسترسی به خطوط اتوبوس‌های تندرو و تاکسی هم بسیار آسان است و به راحتی می‌توانید با استفاده از این سرویس‌ها یک سفر درون شهری آسان را تجربه کنید.

نگاهی به مراکز خرید و بوستان‌های تهران پارس

پارک‌ها و بوستان‌های زیادی در تهران پارس وجود دارند؛ و در صورت خرید ملک در این منطقه، خیالتان از بابت گذراندن اوقات فراغت راحت خواهد بود؛ از جمله پارک‌ها و بوستان‌های مهم تهران پارس می‌توان به بوستان گلبرگ، بوستان اطلس، بوستان گلواژه، بوستان 160، بوستان رز، بوستان نخل یا سمرقندی و بوستان عادل و ... اشاره کرد.


 
اگر اهل خرید و بازدید از پاساژهای مختلف هستید؛ بد نیست برای خرید آپارتمان به سراغ تهران پارس بروید؛ مجتمع تجاری سپید واقع در شمال شرقی فلکه اول تهران پارس، مجتمع چند منظوره یاس شرق که شامل استخر و چندین باب مغازه است و در فلکه دوم تهران پارس واقع شده، مجتمع تجاری شاپرک و مجتمع تجاری نارسیس بالاتر از فلکه سوم تهران پارس  ... از مراکز خرید و  معروف این منطقه هستند.

سایر مراکز مهم تهران پارس

در تهران پارس مساجد زیادی وجود دارد تا در کنار وجود مراکز دینی متعلق به زرتشتیان، شاهد همزیستی زیبای مذهب‌ها باشیم مسجد امیرالمومنین در 45 متری تهران پارس، مسجد اباعبدالله الحسین در فلکه دوم تهران پارس، مسجد بهشتی بعد از فلکه دوم تهران پارس، مسجد فاطمه الزهرا بعد از فلکه سوم تهران پارس  از مساجد مهم این منطقه هستند که در صورت خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران پارس، می‌توانید از این مسجدها استفاده کنید.

تهران پارس از نظر دسترسی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هم منطقه مناسبی برای خرید یا رهن و اجاره آپارتمان است؛ از مراکز درمانی مهم این منطقه می‌توان به بیمارستان آرش واقع در خیابان رشید و بیمارستان تهران پارس واقع در ضلع جنوبی فلکه سوم تهران پارس اشاره کرد.

کلام آخر

محله تهران پارس یکی از مناطق شلوغ و پرتراکم پایتخت است که آب و هوای خوب و دسترسی به بزرگراه‌های اصلی پایتخت و البته خیابان‌کشی منظم به محبوبیتش افزوده است؛ قیمت خانه‌های این منطقه از متوسط شهری کمی بالاتر است و با توجه به سن ملک،  مصالح به کار رفته در ساختمان، ویلایی یا آپارتمان بودن ساختمان و البته دوری یا نزدیکی به میدان‌های اصلی، قیمت نهایی آپارتمان تعیین می‌شود. قیمت خانه‌های این منطقه متغیر است و اگر از طریق یک مشاور املاک مناسب خانه مورد نظرتان را جستجو کنید قطعا می‌توانید خانه‌ای متناسب با بودجه‌تان در این محله پیدا کنید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم